هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 بهمن 1401
ساعت 18:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 7 آذر 1401 ساعت 21:44
دوشنبه 7 آذر 1401 21:02 ساعت
2022-11-28 21:44:58
شناسه خبر : 362796
رونقی که چندی پیش به دلیل اخلال در امنیت‌ملی دستگیر شده بود، آزاد شد.  اخبار زیادی درباره‌ی آسیب دیدن وی در جریان این بازداشت انتشار یافت؛ از شکسته شدن پا تا از کار افتادن کلیه. با انتشار تصاویر وی بعد از آزادی، دروغ بودن این اخبار برملا شد.
رونقی که چندی پیش به دلیل اخلال در امنیت‌ملی دستگیر شده بود، آزاد شد. اخبار زیادی درباره‌ی آسیب دیدن وی در جریان این بازداشت انتشار یافت؛ از شکسته شدن پا تا از کار افتادن کلیه. با انتشار تصاویر وی بعد از آزادی، دروغ بودن این اخبار برملا شد.

گروه سیاسی-رجانیوز: حسین رونقی، نویسنده‌ای که در گذشته با نام مستعار «بابک خرمدین» شناخته می‌شد و ید طولایی در فعالیت علیه امنیت ملی دارد،، چندی پیش در جریان اغتشاشات دستگیر شد. پس از دستگیری وی عملیات رسانه‌ای بزرگی توسط اوپزیسیون برای قهرمان‌سازی از وی انجام شد.

 

به گزارش رجانیوز؛ حسین رونقی دیروز آزاد شد. وضعیت وی پس از آزادی، ناقض ادعاهای اوپزیسیون درباره‌ی «شکستن پا»، «اعتصاب غذا» و «از کار افتادن کلیه» او بود. ادعاهایی که موجب ساختن فضای رسانه‌ای سنگین علیه جمهوری اسلامی شد. این اخبار جعلی توسط رسانه‌های معاند همچون بی‌بی‌سی فارسی منتشر می‌شد.

 

شبکه سعودی اینترنشنال، یک ماه پیش مدعی شد که حسین رونقی ۳۲ روز اعتصاب غذا کرده و وضعیت جسمی نگران کننده‌ای دارد. ادعایی که در زمانه خود در تشویش اذهان عمومی تاثیر زیادی داشت. با آزادی وی و انتشار تصاویر او در بیمارستان، دروغ بودن این ادعا روشن شد و اثری از عوارض اعتصاب غذا در حسین رونقی دیده نمی‌شد.

 

 

والدین حسین رونقی نیز نقش زیادی در این عملیات رسانه‌ای داشتند. اکانت توییتر منتسب به مادر حسین رونقی چندی پیش، در توییتی ادعا کرد ماموران وزارت اطلاعات هر دوپای فرزندش را شکستند و جان فرزندش در خطر است. این خبر جعلی نیز با انتشار تصاویر روز گذشته از حسین رونقی، مجددا تشت رسوایی اوپزیسیون را از بام انداخت.

 

بیشتر بخوانید:

چرا حسین رونقی قهرمان جدید رسانه‌های ضد انقلاب شده است؟

 

 

شخص رونقی هم احتمالا از عملیات رسانه‌ای که با نام او در حال اجرا بود، آگاهی داشته است. زیرا چندی پیش در مصاحبه با رسانه بیلد آلمان گفته بود: «وضعیت بی‌رحمانه‌ای بود، من بیمار بودم و هیچ مراقبت پزشکی دریافت نکردم. برادرم را هم دستگیر و جلوی چشمانم به طرز فجیعی شکنجه کردند. حالا با یک کلیه زندگی می‌کنم».

 

ادعایی که توسط پزشکان معالج او تکذیب شد. اما در آماج حملات رسانه‌ای تکذیب‌ها معمولا کمتر از ادعاها ضریب می‌گیرند.

 

 

جعلی بودن اخبار رسانه‌‎های معاند پیرامون حسین رونقی، موجب دو اتفاق شد. یک اینکه اتحاد اوپزیسیون خدشه‌دار شد. اختلاف نظرها میان دسته‌ی سیاسی براندازان بالا گرفت و بار دیگر ممتنع بودن اتحاد میان اعضای این گروه ثابت شد. دو اینکه اعتبار رسانه‌های معاند بیش از پیش تضعیف شد.

 

راهبرد کلان رسانه‌های معاند در مواجهه با التهابات داخل کشور، تهییج مردم و تشویش اذهان بر علیه جمهوری اسلامی است. این استراتژی اما از آنجا که همراه اخبار جعلی می‌شود در بلندمدت اعتبار آنها را بیش از پیش در نزد براندازان کاهش خواهد داد.

 

انتهای پیام/کلیدواژه ها »

دیدگاه کاربران

اخه این ییر فرتوت اصلا سواد دائه که حساب تئییتری داشته باشه اینا همه در تور سرویس های امنیتی موساد و...هستند بالاخره در محضر الهی باید یاسخ دهند