هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 شهريور 1402
ساعت 04:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 15 آبان 1401 ساعت 13:06
يكشنبه 15 آبان 1401 12:54 ساعت
2022-11-6 13:06:56
شناسه خبر : 362208
جریان اصلاحات دیگر هیچ ابایی از این ندارد که صریحا بگوید که تا خواسته‌هایش محقق نشود، نیازی به مرزبندی با کشتار و قتل عام مردم و تجزیه کشور نمی‌بیند.
جریان اصلاحات دیگر هیچ ابایی از این ندارد که صریحا بگوید که تا خواسته‌هایش محقق نشود، نیازی به مرزبندی با کشتار و قتل عام مردم و تجزیه کشور نمی‌بیند.

گروه سیاست-رجانیوز: «خشونت» اصلی‌ترین تکیه کلام جریان اصلاحات در سال‌های حاکمیت جریان دوم خرداد در کشور بود. چماقی که قرار بود بر فرق سر مفاهیم اصیل دینی و جریان حزب‌اللهی فرود بیاید تا راه برای پروژه سکولارسازی جمهوری اسلامی هموارتر شود.

 

به گزارش رجانیوز؛ تحولات سال‌های ۷۸ و ۸۸ و به ویژه رخدادهای سال‌های ۹۶ و ۹۸ باعث شد تا این جریان به مرور نقاب از چهره اصلی خود برداشته و موضع حقیقی خود را با مساله «خشونت» آشکارتر کند؛ به طوری که دیگر هیچ ابایی از این نداشته باشد که صریحا بگوید تا خواسته‌هایش محقق نشود، نیازی به مرزبندی با کشتار و قتل عام مردم و تجزیه کشور نمی‌بیند.

 

سعید حجاریان، در مصاحبه اخیر خود با بیان موضوعاتی موهم مانند شرق‌پرستی و پادگانی شدن کشور گفته است: «ما دو نوع مرزبندی داریم. مرزبندی نوع اول ملی است و در مقابل جنگ‌طلبی، تجزیه‌طلبی، تحریم‌طلبی و ریختن خون ایرانی‌هاست... مرزبندی دوم ایدئولوژیک و سیاسی است. اولین‌اش در مقابل آدم‌های منجمد و خشک‌مغز است... علاوه بر این من با عظمت‌طلبی، شرق‌پرستی، جنگ‌طلبیِ حاکمیتی و پادگانی‌شدن هم مرزبندی دارم.»

 

او ادامه می‌دهد: «اما یک بحث جدی درباره اعلام مرزبندی وجود دارد. مادامی‌که نگذارند مرزبندی دوم اتفاق بیفتد، مرزبندی اول (با جنگ‌طلبی، تجزیه‌طلبی، تحریم‌طلبی و ریختن خون ایرانی‌ها) بی‌فایده است. یعنی دست‌کم من چنین کاری نمی‌کنم.»

 

تئوریسین اصلاح‌طلب، با جنبش خواندن اغتشاشات این‌روزها، برای جریان معاند راهبرد ترسیم کرده و گفته است: ما باید به فکر روزی باشیم که جنبش‌هایی مانند «جنبش مهسا» و «اعتراضات آبان» با اعتصاب همزمان شود. آن وقت باید از چین نیروی نظامی وارد کنند.

 

این مواضع را در حقیقت باید روشن‌ترین اعتراف این جریان به موضوعی دانست که سال‌ها منکر آن بوده است. تئوریسین اصلاحات در این عبارات صریحا اعلام می‌کند تا زمانی که سیاست‌های مورد نظر این جریان در کشور پیاده نشود، هیچ نیازی نمی‌بیند تا با کشتار مردم، جنگ، تحریم و تجزیه کشور مقابله کند.

 

البته سابقه بخشی از جریان اصلاحات نشان می‌دهد که این جریان در مقاطع مختلف زمانی، نه‌تنها هیچ مرزبندی با تحریم‌کنندگان و تجزیه‌طلبان نداشته، بلکه در نقش بازوی رسانه‌ای و عملیات روانی آنان نیز عمل کرده است. حالا و پس از سخنان اخیر حجاریان هم شاید دقیق‌تر بتوان راز سکوت بزرگان اصلاحات در برابر ترورها و خون‌ریزی‌های جلادانه روزهای اخیر کشور را درک کرد.

 

منطق جدید اصلاح‌طلبان در حمایت از ترور، تحریم، جنگ و تجزیه دقیقا مشابه چیزی است که در پروژه سوریه به اجرا گذاشته شد. سناریویی که ابتدا با ژست آزادی بیان و اصلاح قانون اساسی آغاز، و سپس با هدایت آگاهانه اعتراضات به سوی جنگ داخلی موجب قتل عام عده زیادی از مردم سوریه و حرکت به سمت تجزیه این کشور شد.

 

انتهای پیام/کلیدواژه ها »

دیدگاه کاربران

لعنت خدا بر کسانی که منافع خود و را بر انقلاب اسلامی و مردم ترجیح می دهند

همه حرفهاش درسته....چون فقط شما بی شرفها خطر برای ایران و ایرانی هستید...و هم خطر برای منطقه... وکل جهان....خیالتون راحت...دونه به دونتون را شناسایی کردیم.

این مردیکه باید رویا هایش را در خواب ببیند

شما در کل .... میخورید 8سال هر... کردید حلا میخواهید از قله آن هم کمی میل فرمایید؟

مشکل این بی شرف ها ی وطن فروش نیست که هر روز برعلیه نظام لجن پراکنی می کنند مشکل قوه‌ قضائیه ونیروهای امنیتی ماست که بجای برخورد با اینها و خشکاندن ریشه فتنه در خیابان ها شاهد درگیری جوانان ناآگاه و تحریک شده توسط این نامردان بامردم فراجا وبسیج سپاه هستیم

حجاریان و صدرتا ذیل جریان اصلاحات در مقابل اراده ای که خدا و اهل بیت علیهم السلام برای این کشور کردند، هیچه!

جالبه که عملا تهدید می‌کند و دعوت به ناآرامی اما برخوردی نمی‌شود . چرا مثل فائزه این جرثومه ها را نمی‌گیرید . شاید دست مسئولین پشت قضیه است

تا زمانی که دشمن در خانه است جنگیدن با دشمن خارجی بی فایده اس

باسلام
تئوریسین هائی که بانخوت وتکبر وخود بزرگ بینی برای ملت ومملکت نسخه های شوم میپیچند هما سزاوار زندگی ویلچری
بوده
وبا عنایات الهی ارزوی سوریه سازی ایران عزیزرا بگور برده وعنقریبا زنگی ویلچریشان تبدیل به زندگی زیرزمینی خواهد شد
امین یارب العالمین

به عنوان یک بانوی ایرانی از تمام ایرانیان می خواهم با ایجاد اتحاد و وحدت ایرانیان با هر گرایش سیاسی که داریم،پشت سر رهبر عزیزمان سید علی خامنه ای بایستیم و محکم فریاد برنیم: اینجا ایران است

خدا رو شکر این یکی رو هم توهم بر داشته ، و کسی که توهم برداره شکستش حتمی هست!

از بس این اراذل غربگدای خائن داخلی به حال خودشون رها شدند باورشون شده کسی هستند ....همه تون برید به .....

حجاریان دستمال کش امریکا