هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 شهريور 1402
ساعت 06:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 7 آبان 1401 ساعت 12:22
جمعه -225 فروردين 781 11:59 ساعت
2022-10-29 12:22:30
شناسه خبر : 361930
«ایلان ماسک»، مدیرعامل تسلا(tesla) کمتر از ۳ روز است که مالک توییتر شده  و در حال حاضر تغییرات اساسی را در این شرکت آغاز کرده است. برخی از کارشناسان در این فکر هستند که آیا اقدامات ماسک می تواند بر انتخابات میان دوره ای کنگره امریکا تاثیر بگذارد؟
«ایلان ماسک»، مدیرعامل تسلا(tesla) کمتر از ۳ روز است که مالک توییتر شده و در حال حاضر تغییرات اساسی را در این شرکت آغاز کرده است. برخی از کارشناسان در این فکر هستند که آیا اقدامات ماسک می تواند بر انتخابات میان دوره ای کنگره امریکا تاثیر بگذارد؟

گروه بین الملل-رجانیوز: بعد از خرید توییتر توسط ایلان ماسک گمانه زنی های فراوانی پیرامون بازگشت ترامپ به این عرصه و تاثیری که این موضوع بر انتخابات ریاست جمهوری آینده ایالات متحده  خواهد داشت صورت پذیرفته است که سایت تحلیلی نیوزویک امریکا به بررسی این موضوع پرداخته است.

به گزارش رجانیوز به نقل از نیوزویک؛ ماسک خرید خود از پلت فرم رسانه های اجتماعی را روز پنجشنبه پس از ماه ها مذاکره با این شرکت نهایی کرد. ماسک شایعه اخراج تعداد زیادی از کارکنان توییتر را با خود به همراه دارد و قصد دارد ممنوعیت های مادام العمری را که این شرکت قبلاً آغاز کرده بود لغو کند و به افرادی مانند دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا اجازه دهد به پلت فرم رسانه های اجتماعی بازگردند.

 

برخی از محافظه کاران(جمهوری خواهان) با ادعای سانسور دیدگاه‌های دست راستی، این پلتفرم را مورد انتقاد قرار داده بودند و اکنون که ماسک برنامه‌هایی را برای کاهش محدودیت‌ها نشان داده‌است، مشخص نیست که نامزدها چگونه از این پلتفرم به نفع خود استفاده خواهند کرد.

 

چند کارشناس به نیوزویک گفته‌اند که معتقدند این فروش که در فاصله زمانی بسیار نزدیک به انتخابات میان دوره ای - که کمتر از دو هفته دیگر باقی مانده - اتفاق افتاده است نمی‌تواند واقعاً بر گروه های سیاسی تأثیر بگذارد. اما میتوان پیشبینی کرد که انتخابات ریاست جمهوری 2 سال آینده را تحت تاثیر قرار دهد. اگرچه «دموکرات‌های نخبه» ممکن است توافق ماسک را ناراحت‌کننده‌ برای حزب دموکرات بدانند، اما بسیاری از رأی‌دهندگان عوام دموکرات احتمالاً دیدگاه خنثی‌تر یا مثبت‌تری نسبت به فروش توییتر دارند.

 

اورن لوین والدمن، تحلیلگر جمعیت شناختی بازار کار در PoliticalVIP می گوید: «اگر می توانید دو دیدگاه در توییتر داشته باشید، این در واقع چیز خوبی است. این امر دموکراسی را بیش از پیش تقویت خواهد کرد»

 

مایکل فرگوسن، مشاور PoliticalVIP، میگوید: «فکر می‌کنم شما گروهی از مردم را خواهید داشت که از این موضوع راضی نیستند، اگرچه من فکر نمی‌کنم آن افراد به هر حال از نامزدهای جمهوری‌خواه حمایت کنند. در عین حال، کسانی که از این تصمیم راضی هستند، بیشتر از نامزدهای جمهوری خواه حمایت می‌کنند.» به گفته این کارشناس، رای گیری زودهنگام کنگره هم اکنون در حال انجام است و با نزدیک شدن به روز انتخابات، اکثر رای دهندگان قبلا تصمیم خود را گرفته اند.

 

لیزا گاربر، وکیل امنیت سایبری و مدرس دانشکده وارتون دانشگاه پنسیلوانیا، اما موافق است که ممکن است اقدامات ماسک تأثیر پایداری بر سیاست امریکا داشته‌باشد. او میگوید نگرانی این است که چگونه بنیانگذار اسپیس ایکس قصد دارد اطلاعات نادرست را مدیریت کند. از آنجایی که ماسک به اخراج 75 درصد از کارکنان توییتر اشاره کرده‌است، کارشناسان متعجب‌اند که برای اطمینان از عدم انتشار اطلاعات نادرست، توییتر ناظران محتوا را از کجا تهیه میکند. لیزا گاربر می‌گوید: "ما می دانیم که او(ایلان ماسک) به دنبال شرکت های داخلی خود برای جابجایی افراد است، اما آنها چه نوع تجربه ای دارند؟ آیا ماسک میداند که یک فرد برای مدیر محتوا به چه نوع تجربه ای نیاز دارد؟"

 

جنیفر استرومرگالی، استاد دانشکده انفورماتیک در دانشگاه سیراکیوز، می‌گوید نفوذ ماسک ممکن است بر سایر انتخابات مانند انتخابات ریاست جمهوری 2024 تأثیر‌بگذارد. همچنین او گفته است:«برای مثال توییتر تبلیغات سیاسی را ممنوع کرده‌است و ما مطمئن نیستیم که او( ایلان ماسک) در این جبهه چه خواهد‌کرد. با توجه به اینکه انتخابات میان دوره ای تنها یک هفته‌و‌نیم دیگر برگزار‌می شود، هر تغییر پلت فرمی که ممکن است از هم اکنون تا روز انتخابات رخ دهد، نمی‌تواند تأثیر قابل توجهی بر نتایج یا پیام های انتخاباتی کنگره داشته‌باشد.»

 

انتهای پیام/