هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 20 بهمن 1401
ساعت 05:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 10 مهر 1401 ساعت 15:51
يكشنبه 10 مهر 1401 15:46 ساعت
2022-10-2 15:51:38
شناسه خبر : 361121
رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه در اغتشاشات اخیر، حدود ۸۵ آمبولانس در استان‌‌های مختلف کشور دچار آسیب و از چرخه خدمات‌دهی به مردم خارج شد، گفت: متأسفانه حدود ۱۰ نفر از همکاران ما نیز دچار مصدومیت شدند.
رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه در اغتشاشات اخیر، حدود ۸۵ آمبولانس در استان‌‌های مختلف کشور دچار آسیب و از چرخه خدمات‌دهی به مردم خارج شد، گفت: متأسفانه حدود ۱۰ نفر از همکاران ما نیز دچار مصدومیت شدند.
گروه سياسی-رجانيوز: جعفر میعادفر در همایش تخصصی پدافند غیرعامل در نظام سلامت قطب شمال شرق کشور که به‌میزبانی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برگزار شد، اظهار کرد: سالیانه ۴ میلیون مأموریت اورژانس به منازل مردم انجام می‌شود که نشان از ارتباط و اعتماد عمومی به اورژانس است.
 
وی با بیان اینکه اورژانس فرای مرزبندی‌ها،‌ در تمام زمان‌‌ها حافظ و نجات‌بخش جان انسا‌ن‌هاست، گفت: در حوادث اخیر در کشور، شاهد بودیم که دشمن به‌دلیل ترس و واهمه از اعتماد بین مردم و اورژانس، به‌دنبال خدشه‌ وارد کردن به این اعتماد بود.
 
رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه در اغتشاشات اخیر، حدود ۸۵ آمبولانس در استان‌‌های مختلف کشور دچار آسیب و از چرخه خدمات‌دهی به مردم خارج شد، افزود: متأسفانه حدود ۱۰ نفر از همکاران ما نیز دچار مصدومیت شدند.
 
وی تصریح کرد: آسیب‌‌هایی که به اورژانس وارد شد سبب ایجاد اختلال در خدمت‌رسانی به مردم شد؛ حمله به آمبولانس‌‌های در حال مأموریت‌ به مردمی که دچار بیماری بودند، جزو قبیح‌ترین رفتارهایی است که از سوی دشمنان شاهد بودیم.
 
میعادفر با بیان اینکه برنامه‌ریزی، مقابله و مراقبت از زیرساخت‌‌های نظام سلامت در حوزه پدافند غیرعامل موضوعی پراهمیت محسوب می‌شود، گفت: غفلت و سهل‌انگاری در این حوزه باعث به خطر افتادن سلامت و جان هموطنان می‌شود که باید بیش از پیش نسبت به این مهم حساس بود و دقت داشت.
 
وی موضوعات سایبری، زیستی و غیره را از جمله موضوعات مهم در حوزه پدافند غیرعامل در نظام سلامت برشمرد و اظهار کرد: توسعه زیرساخت‌‌ها و منابع انسانی جزو مهم‌‌ترین برنامه‌های اورژانس است.
 
میعادفر خدمات اورژانس استان خراسان شمالی را مطلوب ارزیابی و عنوان کرد: به‌دلیل پراکندگی جمعیت در مناطق صعب‌العبور، باید بتوانیم با توسعه منابع، این خدمات را در آن مناطق نیز گسترش دهیم.
 
وی با اشاره به تحویل دو دستگاه موتورلانس به ناوگان اورژانس استان خاطرنشان کرد: تأمین یک دستگاه دیگر نیز به‌زودی انجام خواهد شد تا مردم استان بتوانند از خدمات اورژانس بهره‌‌مندی مناسب داشته باشند.