هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 20 بهمن 1401
ساعت 05:41
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 10 مهر 1401 ساعت 13:56
يكشنبه 10 مهر 1401 12:30 ساعت
2022-10-2 13:56:48
شناسه خبر : 361107
نقشه دشمنان این است که کشورهای اسلامی تجزیه شوند تا نتوانند قدرت بازدارندگی داشته باشند؛ اگر قدرتش را داشتند نه تنها ایران، بلکه همه کشورهای اسلامی را تجزیه می‌کردند. حتی به دنبال این بودند که ترکیه و عربستان را هم به چند کشور تبدیل کنند.
نقشه دشمنان این است که کشورهای اسلامی تجزیه شوند تا نتوانند قدرت بازدارندگی داشته باشند؛ اگر قدرتش را داشتند نه تنها ایران، بلکه همه کشورهای اسلامی را تجزیه می‌کردند. حتی به دنبال این بودند که ترکیه و عربستان را هم به چند کشور تبدیل کنند.

گروه سیاسی-رجانیوز: حسین اکبری، سفیر سابق ایران در لیبی، شب گذشته(۹ مهر) میهمان برنامه جهان آرا بود و در یک گفتگوی یک ساعته به بررسی پروژه تجزیه ایران و نقشه غرب برای لیبی‌سازی ایران پرداخت.

 

به گزارش رجانیوز؛ حسین اکبری در خصوص نقشه آمریکا برای لیبی گفت: تا وقتی قذافی بود، ابرقدرت‌ها کاری با این کشور نداشتند ولی زمانیکه مردم تصمیم گرفتند مدیریت کشور خودشان را به دست بگیرند، آمریکا و دیگر متحدانش سعی کردند این کشور را نابود کنند که  یا تسلیم محض شود یا اینکه امنیتش سلب شود تا مردم نتوانند کاری بکنند.

 

وی ادامه داد: قانون اساسی اسلامی در لیبی، تهدیدی برای آمریکا بود به همین دلیل اجازه نداد تا به تصویب برسد و حکومت موقت همچنان پابرجا ماند. سپس جنگ داخلی بدون هدف به راه افتاد تا منافع بعضی کشورهای عربی و غربی تامین شود. در عین حال نفت لیبی به فروش می‌رفت و بین طرفین درگیری تقسیم میشد تا راحت‌ بتوانند جنگ را ادامه دهند.

 

اکبری در مورد تفاوت امروز ایران با دیروز لیبی تشریح کرد: آنچه که در ایران رخ داده یک اقدام واکنشی است نه یک اقدام کنشی مانند لیبی. آمریکا و متحدانش می‌دانند ایران با لیبی متفاوت است. بنابراین اگر امروز در سیستان و بلوچستان یا کردستان رأی‌گیری کنید، مردم به ضد انقلاب رأی نخواهند داد.

 


 
او در ادامه بیان کرد: هنگامی که دشمنان دیدند جمهوری اسلامی آینده‌ای بدون غرب را در پیش گرفته و در حال ارتباط با دیگر کشورهاست، همچنین اگر مشکلات اقتصادی را حل کند، دیگر نمی‌توانند با جمهوری اسلامی برخورد کنند بنابراین به اتفاقاتی مثل اغتشاشات اخیر روی آورده‌اند.

 

سفیر سابق ایران در لیبی در پاسخ به آیا تجربه فشارهای بین‌المللی علیه ایران بعد از فتنه ۸۸ ، بعد از اغتشاشات اخیر هم تکرار می‌شود، گفت: حسین اکبری (سفیر سابق ایران در لیبی): به نظرم آمریکایی‌ها هر چه داشتند علیه ایران بکار گرفتند و دیگر کاری از دستشان برنمی‌آید  و خودشان هم گفته‌اند فشار حداکثری شکست خورده است.
 
وی در ادامه در مورد بازتولید یک دین جدید بر پایه لیبرالیسم و صهیونیسم نیز تشریح کرد: لیبرالیسم یک دین یعنی یک نوع تفکر پروتستانیسم افراطی است، که صهیونیست‌ها هم بر پایه تفکر خودساخته دینی خود وارد عرصه جهانی شدند و آمریکا و اسرائیل بر پایه این مسئله با هم گره خوردند ولی امروز شکست خورده‌اند و دیگر لیبرالیسم در دنیای غرب جوابگو نیست. بر این اساس به دنبال تولید یک دین جدید هستند و پیمان ابراهیم، بر همین اساس شکل گرفته است؛ یک دین جدید در خدمت صهیونیسم و مسیحیت که اسلام و کشورهای اسلامی را خلع سلاح کنند.
 
حسین اکبری، پیرامون فعالیت شبکه ایران اینترنشنال که هدیه غربی‌ها برای آل سعود است گفت: فضای رسانه‌ای که در عربستان به شکلی قدرتمند علیه جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند هم خارجی است و از سوی ترامپ به آل سعود داده شد؛ رسانه‌های غربی، یک روز به سعودی‌ها در مورد پرونده خاشقچی  حمله می‌کنند و یک روز برای بن سلمان فرش قرمز می‌اندازند.
 

 
او در ادامه گفت: آمریکا در نقطه ضعف است بنابراین باید با کشورهای منطقه، روابط حسنه برقرار کرد و امید را در دل مردم و رهبرانشان ایجاد کنیم، تا بتوانیم آمریکا را از منطقه بیرون کنیم. ایران منافعی در حمله به دیگر کشورها ندارد و دنبال آن هم نیست.
 
اکبری در خصوص نقشه آمریکا برای تبدیل ۵۷ کشور اسلامی به ۲۰۰ کشور تشریح کرد: نقشه دشمنان این است که کشورهای اسلامی تجزیه شوند تا نتوانند قدرت بازدارندگی داشته باشند؛ اگر قدرتش را داشتند نه تنها ایران، بلکه همه کشورهای اسلامی را تجزیه می‌کردند. حتی به دنبال این بودند که ترکیه و عربستان را هم به چند کشور تبدیل کنند. بنابراین اگر نیروی مقاومت نبود و طرح خاورمیانه بزرگ آمریکا اجرایی می‌شد، امروز کشورهای اسلامی به ۲۰۰کشور تجزیه شده بودند.
 
سفیر سابق ایران در لیبی در پایان نسبت به اعتراضات اخیر گفت: با چند فراخوان آن ور آبی که مردم ایران به خیابان نمی‌آیند. در این سال‌ها اصناف مختلفی تجمع و اعتراض کردند و مشکلات برخی هم حل شد. مطالبات باید ریشه و عمق مردمی داشته باشد و منطقی و شدنی باشد.
 
انتهای پیام/