هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 01:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 مرداد 1401 ساعت 19:08
چهارشنبه 26 مرداد 1401 17:11 ساعت
2022-8-17 19:08:44
شناسه خبر : 359967
دولت قبل تعمدا برخی فشارها را ایجاد می‌کرد تا جامعه را به سمت یک برجام عجولانه بکشاند. محدودیت در واردات واکسن به آن دلیل بود تا جامعه را به یک نارضایتی عمومی برسانند و از آن طرف هرچه زودتر به برجام برگردند.
دولت قبل تعمدا برخی فشارها را ایجاد می‌کرد تا جامعه را به سمت یک برجام عجولانه بکشاند. محدودیت در واردات واکسن به آن دلیل بود تا جامعه را به یک نارضایتی عمومی برسانند و از آن طرف هرچه زودتر به برجام برگردند.

گروه اقتصادی-رجانیوز:  در دولت روحانی وزارت نفت اعلام کرده بود که صادرات نفت ایران بدلیل تحریمها بسیار کاهش پیدا کرده است و بدنبال آن درآمدهای ناشی از فروش نفت روند نزولی به خود گرفت. بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم طبق آمار اوپک و شرکت‌های ردیابی نفتکش، صادرات نفت ایران بسیار افزایش پیدا کرد. دولت رئیسی با ارائه راهکارهای مختلف برای افزایش فروش نفت و دور زدن تحریم‌ها توانست وضعیت اقتصادی دولت را در مقایسه با دولت قبل بهبود بخشد. 

 

به گزارش رجانیوز آرش نجفی، «رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران» در گفتگو با «نود اقتصادی» پیرامون افزایش فروش نفت در دولت رئیسی در مقایسه با دولت روحانی، بیان کرد: اتفاق جدی و جدیدی در بازار نفت و در طرف خریداران نفت ایران نیافتاده که الان می‌توانیم نفت بفروشیم اما در زمان روحانی نمی‌توانستیم؛ بلکه فقط دولت عوض شده است. چه بسا عرضهی  بی حد و حصر روسیه با قیمت پایین می توانست ضرر زیادی به ما بزند. دولت‌های آمریکا و اسرائیل و امثالهم هم که تغییری نکردند. رویکرد دولت فعلی، نوع تعامل و نوع حضور در بازار، انعطاف پذیری، نوع توافقات و تعاملات با جهان باعث شد که ایران عرضه کننده موفق‌تری در بازار باشد.

 

نجفی در خصوص علت عدم فروش نفت در دولت روحانی گفت: دولت قبل تعمدا برخی فشارها را ایجاد میکرد تا جامعه را به سمت یک برجام عجولانه بکشاند. برای مثال محدودیت در واردات واکسن به آن دلیل بود تا جامعه را به یک نارضایتی عمومی برسانند و از آن طرف هرچه زودتر به برجام برگردند. اگر امروز ما در یک شرایط بهتر رفتار می‎‎کنیم و آمریکا بیشتر بدنبال احیای برجام است، به رفتار متعادل و عقلانی دولت فعلی برمیگردد. 

 

وی در ادامه اظهار داشت: جامعه هم بسیار مثبت‌اندیش‌تر شده است. جامعه از گرانی ناراحت است ولی از گشایشها که رویکرد عقلی و منطق پشت آن نهفته اطلاع دارند لذا علی رغم تورم فزاینده در اقتصاد، ما شاهد یک آرامش نسبی در جامعه و بازار هستیم.

 

نجفی در خصوص همراهی مردم با دولت رئیسی گفت: دولت با یک نگرش مقبول و معقولی رو به جلو حرکت می‌کند که البته دارای هزینه است. برای درمان یک اقتصاد هم مانند درمان یک جسم بیمار که شما مجبورید درد را تحمل کنید، جامعه هم این موضوع را درک می‌کند و با شما همراه می‌شود.

 


فیلم صحبت‌های رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران | دانلود فیلم