هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 1 مرداد 1403
ساعت 09:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 9 اسفند 1400 ساعت 03:05
دوشنبه 9 اسفند 1400 03:03 ساعت
2022-2-28 03:05:10
شناسه خبر : 355792

مقایسه دو هتل کریم خان و هتل بزرگ شیراز

اگر قصد سفر به شیراز را داشته باشید و بخواهید بهترین هتل‌های شیراز را بشناسید، به احتمال فراوان انتخاب شما محدود به دو هتل کریم خان و هتل بزرگ خواهد شد. در این مقاله با ما همراه باشید تا این دو هتل را به‌صورت کامل برای شما مقایسه کنیم تا بتوانید تفاوت‌های بین آن‌ها را متوجه شوید و بهترین گزینه را برای اقامت انتخاب کنید.

مقایسه از نظر تعداد ستاره

در وهله اول وقتی که قصد اقامت در هتلی را داشته باشید، حتماً به‌دنبال مقایسه تعداد ستاره‌های کیفیتی آن‌ها خواهید بود. جالب است بدانید که در نگاه اول، هتل بزرگ دارای 5 ستاره و هتل کریم خان دارای 4 ستاره کیفیتی است. این موضوع نشان می‌دهد که می‌توانید انتظار خدمات و امکانات لوکس و بسیار باکیفیت را از هتل بزرگ داشته باشید. البته از نظر خدمات و امکانات تفاوت‌های خیلی بزرگی بین هتل‌های کریم خان و بزرگ وجود ندارد. با این حال به‌خاطر آنکه هتل کریم خان یک ستاره از هتل بزرگ کمتر دارد، هزینه اقامت در آن کمتر از هتل بزرگ خواهد بود.

مقاسیه از نظر ساختمان اصلی

هتل کریم خان در سال 1392 در ساختمانی  6 طبقه به بهره‌بردرای رسید. این هتل ظاهری بسیار زیبا دارد و بر اساس سبک سنتی طراحی شده است. از تماشای نمای بیرونی این هتل قطعاً لذت خواهید برد. البته باید در نظر داشته باشید که فضای داخلی هتل و فضای داخلی اتاق‌ها همگی ترکیبی از سبک مدرن و سنتی هستند.

در حقیقت داخل اتاق‌ها می‌توانید از امکانات به روز و مدرن بهره‌مند شوید. هتل بزرگ نیز در سال 1392 به بهره‌برداری رسیده است. به همین خاطر هم بسیاری این دو هتل را با هم مقایسه می‌کنند. هتل بزرگ بر فراز ارتفاعات شیراز قرار دارد و در ساختمانی 13 طبقه بنا شده است.

مقایسه دو هتل کریم خان و هتل بزرگ شیراز

این هتل از نظر ابعاد به‌مراتب از هتل کریم خان بزرگتر است. همچنین باید بدانید که این هتل برخلاف هتل کریم خان، ظاهری مدرن و امروزی دارد و اصلاً از سبک سنتی در طراحی آن استفاده نکرده‌اند. پس اگر طرفدار هتل‌های لوکس و امروزی هستید، حتماً از اقامت در هتل بزرگ شیراز لذت خواهید برد. در عین حال اگر به معماری سنتی علاقه نشان می‌دهید، بهتر است هتل کریم خان شیراز را برای اقامت انتخاب کنید.

مقایسه از نظر امکانات رفاهی

از نظر اماکنات و خدماتی که هتل به مسافران ارائه می‌دهد، تفاوت خاصی بین این دو هتل وجود ندارد. یعنی مسافران در هر دو هتل از خدمات بسیار عالی هتل بهره‌مند خواهند شد. در اصل تفاوت در ظاهر لوکس و خدمات لاکچری این دو هتل معنا پیدا می‌کند. برای مثال در طبقات بالایی هتل بزرگ شیراز مسافران می‌توانند از چشم‌انداز بی‌نظیر بالکن لذت ببرند، در حالی که هتل کریم خان مرتفع نیست و بالکن هم ندارد.

امکانات دیگری همانند آتلیه، ترانسفر، کافی نت و ... نیز در هتل کریم خان وجود ندارد. پس می‌توان گفت که تفاوت خدمات و امکانات بین این دو هتل بیشتر در خدمات لاکچری و اضافی مطرح می‌شود. این خدمات عالی و لذت‌بخش هستند؛ اما نبود آن‌ها در هتل کریم خان شیراز آنچنان هم احساس نمی‌شود.

مقایسه از نظر تنوع اتاق

از نظر تعنوع اتاق باید بدانید که هر دو هتل دارای تنوع یکسان هستند. در هر دو هتل امکان کرایه اتاق‌های یک نفره، دو نفره و سه نفره وجود دارد. البته در هتل بزرگ این شهر می‌توانید اتاق‌های کانکت چهار نفره را با قابلیت اضافه کردن 2 نفر اضافی نیز وجود دارد. وجود اتاق‌های یک تخته در هر دو هتل یک مزیت عالی به حساب می‌آید.

مقایسه از نظر دسترسی هتل

جالب است بدانید که هر دو هتل از نظر دسترسی، در موقعیت بسیار بسیار عالی قرار دارد. در اصل از هر دو هتل در کمتر از 6 دقیقه با ماشین می‌توانید خودتان را به جاذبه‌های دیدنی مهم شیراز برسانید. هتل بزرگ در نزدیکی دروازه قرآن و هتل کریم خان در نزدیکی ارگ کریم خانی قرار دارد. پس می‌توان گفت که با اقامت در هر دو هتل می‌توانید از دسترسی بسیار عالی بهره‌مند شوید.

با توجه به اینکه شیراز شهر بسیار بزرگی است و جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد، دسترسی در این شهر از اهمیت خاصی برخوردار است که خوشبختانه هر دو هتل دارای دسترسی بسیار مناسبی هستند. لازم به ذکر است که هر دو هتل هم با ماشین شخصی هم با وسایل نقلیه عمومی دسترسی مناسبی دارند.

مقایسه از نظر هزینه اقامت

مقایسه دو هتل کریم خان و هتل بزرگ شیراز

از نظر هزینه، مبلغ کمتری را برای اقامت در هتل کریم خان شیراز در مقایسه با هتل بزرگ شیراز پرداخت خواهید کرد. همان طور که در بخش ابتدایی مقاله به‌صورت مختصر اشاره کردیم، هزینه اقامت در هتل‌های 4 ستاره بر اساس مصوب سازمان هتلداری کشور، باید کمتر از هتل‌های 5 ستاره باشد. به همین خاطر هزینه اقامت در هتل 4 ستاره کریم خان از هتل 5 ستاره بزرگ شیراز کمتر خواهد بود. البته اگر کیفیت و خدمات هتل کریم خان را تجربه کنید، متوجه می‌شوید که تفاوت خاصی با هتل بزرگ ندارد. در نتیجه می‌توان گفت که اقامت در هتل کریم خان از هتل بزرگ به صرفه تر خواهد بود. 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home