هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 16 بهمن 1400 ساعت 07:20
شنبه 16 بهمن 1400 07:17 ساعت
2022-2-5 07:20:30
شناسه خبر : 355255

شیشه نقش مهمی در زیبا و پر نور شدن فضای ساختمان های مسکونی یا اداری دارد، امروزه استفاده از شیشه در صنعت ساختمان سازی رواج بیشتری یافته است و تنها به نمای خارجی ساختمان ها محدود نمی‌شود و امکان استفاده از آن در تمامی قسمت های داخلی ساختمان ها نیز وجود دارد. شیشه کاربرد های مختلفی در دکوراسیون داخلی و بیرونی منزل و محل کار دارد که از کاربرد های آن می توان به مواردی مانند نرده شیشه ای، پارتیشن شیشه ای، درب شیشه ای، نمای شیشه ای، پله شیشه ای و.... اشاره نمود. استفاده از هر یک از این موارد باعث شده تا جذابیت و زیبایی را در دکوراسیون داخلی و بیرونی محیط مشاهده نمایید.

پله و نرده شیشه ای اکسیدال

استفاده از شیشه در فضای داخلی ساختمان

نرده شیشه ای

نرده شیشه ای یکی از سازه های پر استفاده در ساختمان های مدرن می‌باشد. این سازه شیشه ای در فضای داخلی ساختمان ها (مانند نرده شیشه ای راه پله بین طبقات) و نیز در فضای خارجی (به عنوان جان پناه و نرده شیشه ای تراس و بالکن) نصب می‌شود. به علت استفاده از شیشه های سکوریت لمینت در نرده های شیشه ای این سازه ها کاملا امن هستند و قابلیت تحمل بار تا 300 کیلوگرم در هر متر مربع را دارند. امکان استفاده از انواع شیشه های مختلف مانند شیشه رنگی، مات، طرح دار و... نیز برای نرده ها وجود دارد.

نرده ها دارای انواع مختلفی هستند از انواع نرده های شیشه ای میتوان به نرده شیشه ای اکسپوز، توکار، فیکس پوینت، هنزا، دی لاین، دو لاین و... اشاره کرد. امکان نصب انواع نرده های شیشه برروی پله شیشه ای اکسیدال نیز وجود دارد، راه پله شیشه ای با شفافیت حداکثری و ایجاد کمترین حجم و تداخل دید ناظر در محیط های داخلی بهترین گزینه برای ساختمان های مدرن می‌باشد. شیشه های انتخاب شده جهت نصب در کف پلکان ها معمولا چندین لایه شیشه های سکوریت، لمینت به ضخامت مناسب و قابلیت بارگذاری مشخص می باشند که علاوه بر تامین ایمنی و بارگذاری، اصطحکاک لازم جهت جلوگیری از سر خوردن افراد تامین گردد.

پارتیشن شیشه ای

با استفاده از پارتیشن شیشه ای میتوان فضای داخلی ساختمان های اداری و مسکونی را تقسیم بندی نمود تا از حداکثر نور در فضا استفاده شود و دید کافی به محیط داشته باشیم. پارتیشن شیشه ای اکسیدال دارای انواع مختلفی می‌باشد از انواع پارتیشن های اداری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  پارتیشن شیشه ای تک جداره
  • پارتیشن شیشه ای دو جداره
  •  پارتیشن شیشه ای رنگی و مات
  • پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار

با استفاده پارتیشن های شیشه ای به تمام نقاط اداره و یا منزل دید خواهید داشت اما جهت محدود نمودن دید میتوانید از پارتیشن شیشه ای رنگی و مات استفاده کنید. با استفاده از این نوع پارتیشن ها دید به صورت دائمی محدود می‌شود اما با استفاده از شیشه های هوشمند و یا نصب پرده های کرکره ای در بین پارتیشن های شیشه ای دوجداره میتوان دید را در زمان های دلخواه محدود کرد.

پارتیشن شیشه ای اکسیدال

کابین دوش شیشه ای

کابین دوش شیشه ای مناسب استفاده در آپارتمان هایی می‌باشد که فضای بزرگی برای حمام یا سرویس بهداشتی دارند. این سازه جهت تقسیم بندی و جدا سازی حمام از سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از کابین دوش های شیشه ای به جای دیوار های بتنی و آجری باعث می‌شود که علاوه بر جلو گیری از خیس شدن محیط، دکوراسیون سرویس بهداشتی را جذاب تر جلو دهد و فضا را بزرگ تر نشان دهد.
در فضاهای کوچک تر نیز امکان استفاده از کابین دوش های فریم لس و یا دیوایدرهای شیشه ای وجود دارد. دیوایدر دوش شیشه ای یکی از انواع کابین دوش های شیشه ای می‌باشد که فاقد درب هستند و فقط به صورت یک قطعه شیشه ثابت نصب می‌شود و به همین دلیل به جداکننده یا دیوایدر دوش معروف هستند.

درب شیشه ای

درب شیشه ای بهترین جایگزین برای درب های چوبی و آهنی قدیمی می‌باشد زیرا این درب ها علاوه بر زیبایی بسیار مقاوم بوده و به علت استفاده از یراق آلات ضد زنگ کاملا مناسب محیط های مرطوب مانند حمام، سرویس بهداشتی و سونا می‌باشند. درب شیشه ای اکسیدال به دو صورت لولایی ( مانند درب شیشه ای سرویس بهداشتی، سونا فریم لس دیما، دو جداره پیانا، پریما، پریما لاین، فروشگاهی پریما جامبو و...) و ریلی (مانند درب شیشه ای ریلی فریم لس، فریم دار و اسپایدری) قابل نصب و اجرا می‌باشد. هر یک از این درب ها ویژگی و مزایای خاصی دارند و شما باید با توجه به دکوراسیون داخلی منزل و محل کار خود بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

استفاده از شیشه در فضای خارجی ساختمان

نمای شیشه ای

امروزه نمای شیشه ای یکی از محبوب ترین نماها در ساختمان ها می‌باشد زیرا علاوه بر زیبایی بسیار مقاوم بوده و عایق حرارتی و صوت می‌باشد. نمای شیشه ای اکسیدال انواع مختلفی دارد که هر یک ویژگی های خاص خود را دارد.از انواع نمای شیشه ای میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نمای شیشه ای کرتین وال
  • نمای شیشه ای فین گلس
  • نمای شیشه ای اسپایدری
  • نمای شیشه ای کلمپ

نمای شیشه ای فیم گلس اکسیدال

نرده شیشه ای تراس و بالکن

امکان استفاده از نرده شیشه ای به عنوان محافظ و جان پناه بر روی تراس، بالکن، روف گاردن و پشت بام نیز وجود دارد. با استفاده از نرده شیشه ای تراس به جای نرده های آهنی نور بیشتری به فضای داخلی منزل وارد شده و بدون اینکه چیزی مانع دید شود میتوان از محیط اطراف استفاده کرد.

حفاظ شیشه ای پنجره

امروزه به جهت داشتن حداکثر نور طبیعی در ساختمان ها استفاده از پنجره های بلند و قدی بسیار متداول شده است و ایجاد امنیت در این پنجره ها بسیار مهم است. حفاظ شیشه ای پنجره Juliet Balcony امنیت و زیبایی پنجره‌های ساختمان‌ها را تامین می‌کند. این سیستم اجازه عبور حداکثری نور از خود را می‌دهد و نمایی شفاف و یکپارچه ارائه می‌دهد. و برای هر نمایی شیک و زیبا می‌باشد، برای افزودن زیبایی بیشتر می‌توان هندریل آلومینیومی بر روی نرده نصب کرد یا سیستم نورپردازی زیر شیشه قرار داد.

 

اکسیدال با بیش از یک دهه سابقه در زمینه طراحی و تولید سازه های شیشه ای مدرن مانند نرده شیشه ای، درب شیشه ای، کابین دوش شیشه ای، پله شیشه ای و... آماده ارائه خدمات به معماران و کارفرمایان محترم می باشد. جهت مشاهده پروژه ها و دریافت اطلاعات بیشتر به سایت اکسیدال https://oxidal.ir/ مراجعه کنید. 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home