هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 دى 1400 ساعت 06:55
سه شنبه 14 دى 1400 06:49 ساعت
2022-1-4 06:55:28
شناسه خبر : 354133
یخچال یکی از وسایل پر استفاده در هر آشپزخانه است به همین دلیل ممکن است با خرابی درب یخچال مثل سخت باز شدن درب آن مواجه می شویدکه دلایل مختلفی دارد.

 احتمالاً شما هم تا به حال با مشکل سخت باز شدن یخچال مواجه شده اید. زمانی که درب یخچال دیگر مانند گذشته به راحتی باز نمی شود و برای باز کردن آن باید از فشار بیشتری استفاده کنید. در اکثر مواقع سخت باز شدن درب یخچال مربوط به بروز مشکل در محل اتصال درب و یا خراب شدن لاستیک دور درب یخچال است.اما این مشکل تنها به همین چند مورد ختم نمی شود. از طرف دیگر در مواقعی که درب یخچال شما درست باز نمی شود، اولین کاری که باید انجام دهید، کمک گرفتن از یک متخصص است. از آن جایی که هر برند ویژگی های مخصوص به خودش را دارد، بهتر است برای این موضوع از کارشناسان همان برند کمک بگیرید. برای مثال فردی که با تعمیر ساید جنرال الکتریک آشنایی دارد، لزوماً نمی تواند اقدام به تعمیر یخچال های بوش کند. اما چطور می توان مشکل سخت باز شدن درب یخچال را برطرف نمود؟ ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با مهم ترین دلایل سخت باز شدن درب یخچال آشنا کنیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

دلایل-سخت-باز-شدن-درب-یخچال

 

چرا درب یخچال سفت باز می شود؟

سخت باز شدن درب یخچال در زمان باز کردن آن معمولاً به چند دلیل مشخص اتفاق می افتد. در ادامه می توانید با مهم ترین دلایل سخت باز شدن یخچال آشنا شوید.

1- خراب شدن لاستیک دور درب یخچال

یکی از اولین و مهم ترین دلایلی که موجب می شود درب یخچال شما سفت باز شود، خراب شدن پلاستیک مربوط به دور درب یخچال است. زمانی که این لاستیک کهنه و فرسوده شود در زمان باز مشکل ایجاد می شود و این فرآیند به سختی انجام خواهد شد. معمولاً در این شرایط لازم است که واشر پلاستیکی دور درب یخچال را تعویض کنید. هر چند که این کار بسیار ساده است، اما این موضوع می تواند در برندهای مختلف یخچال متفاوت باشد. از همین رو همانطور که شما نمی توانید برای تعمیر اجاق گاز آریستون از کارشناسان برند دیگری کمک بگیرید، برای این موضوع نیز بهتر است تنها از متخصصین برند یخچال خودتان تقاضای کمک کنید. برای تعویض لاستیک دور درب یخچال می توانید از متخصصین رساسرویس کمک بگیرید.

2- سفت باز شدن درب یخچال به دلیل ایجاد خلأ

یکی از رایج ترین دلایلی که در اکثر یخچال ها موجب می شود درب به سختی باز شود، خلأ است. زمانی که درب یخچال را باز می کنید، مقداری هوای گرم از بیرون به سمت داخل یخچال می رود، زمانی که هوای سرد و گرم با هم منتقل می شوند، خلأ ایجاد می شود و از همین رو وقتی بعد از بستن درب یخچال دوباره سعی می کنید آن را باز کنید، معمولاً به سختی باز می شود. برای برطرف کردن این موضوع باید کمی صبر کنید و بعد اقدام به باز کردن درب یخچال کنید.

3- تراز نبودن یخچال

موضوع بعدی که باید در مورد علت سخت باز شدن درب یخچال بدانید، تزار نبودن یخچال است. درواقع زمانی که یخچال شما به درستی روی زمین قرار نگرفته باشد، درب یخچال ممکن است به سختی باز شود. در صورتی که این مشکل به تازگی و بعد از جابجایی یخچال برای شما ایجاد شده، بهتر است حتماً شرایط قرار گیری یخچال را چک کنید و بعد دوباره درب را باز و بسته نمایید.

دلایل-سفت-باز-شدن-درب-یخچال

4- خراب شدن استوپر یخچال

استوپر یکی از قطعات یخچال فریزر است که موجب می شود درب یخچال به سمت داخل کشیده و بسته شود. درواقع وجود این قطعه سبب می شود تا درب یخچال شما راحت تر بسته شود. حال اگر استوپر فریزر با مشکل روبرو شود، می تواند سبب سفت شدن درب یخچال در هنگام باز کردن شود. از همین رو بهتر است در صورت بروز این مشکل حتماً استوپر را نیز چک کنید. استوپر یک قطعه در بخش انتهایی و پایین درب یخچال است.

5- خراب شدن لولای درب یخچال

مورد بعدی که می تواند موجب شود درب یخچال به سختی باز شود، خراب شدن لولای درب است. زمانی که به درب یخچال ضربه وارد شود و یا در اثر هر اتفاقی آسیب ببیند، ممکن است درب به سادگی باز یا بسته نشود. در صورتی که لولای یخچال آسیب دیده پیشنهاد می شود هر چه زودتر با شرکت رساسرویس برای تعمیر آن تماس بگیرید. رساسرویس یکی از معتبرترین شرکت های ارائه دهنده خدمات تعمیر لوازم خانگی و برقی است که از متخصصینی ماهر برای این کار کمک می گیرد.

6- کثیف شدن لاستیک دور درب یخچال

همانطور که گفته شد، لاستیک دور درب یخچال وظیفه مهمی در زمان بسته شدن درب یخچال شما دارد. بنابراین آسیب دیدن این لاستیک و یا حتی کثیف شدن آن می تواند در روند باز شدن درب یخچال تأثیر بگذارد. در صورتی که درب یخچال شما به درستی باز و بسته نمی شود، بهتر است نگاهی به لاستیک دور یخچال بیندازید. در صورتی که این لاستیک پر از ذرات آلودگی و چربی است، باید هر چه سریع تر آن را تمیز کنید. آلوده شدن این لاستیک در کنار این که موجب می شود درب یخچال به سختی باز و بسته شود، موجب فرسود شدن و خرابی زودتر لاستیک نیز می شود و از همین رو بهتر است هر ماه حتماً لاستیک دور یخچال را به خوبی تمیز کنید.

درب-یخچال

7- خراب شدن وکیوم یخچال

وکیوم یخچال  موجب ایجاد چسبندگی در لاستیک های درب یخچال می شود. زمانی که وکیوم آسیب ببیند، چسبندگی درب یخچال کم می شود و از همین رو یخچال شما به راحتی باز نخواهد شد. در بسیاری از مواقع در صورت بروز این مشکل هر چقدر درب را به سمت جلو می کشید، یخچال هم به سمت جلو رانده می شود. در چنین مواقعی لازم است که برای تعمیر و رفع مشکل از متخصصین کمک بگیرید. رساسرویس یکی از بهترین شرکت هایی است که می تواند به شما کمک کند به سادگی مشکلات مربوط به تمام برندهای یخچال را برطرف کنید. بنابراین شما می توانید برای تعمیرات ماشین ظرفشویی آاگ و یخچال های و ظرفشویی با برندهای مختلف از خدمات این شرکت کمک بگیرید.

جمع بندی نهایی

سخت باز شدن درب یخچال یکی از مشکلات رایج و ساده یخچال است که در اکثر مواقع به سادگی و با بررسی دقیق یک متخصص برطرف می شود. در برخی از مواقع لازم است تا یکی از قطعات مربوط به درب یخچال تعویض شود. در این شرایط باید حتماً از یک متخصص ماهر و آشنا با برند یخچال خودتان کمک بگیرید. رساسرویس یکی از باسابقه ترین شرکت های ارائه دهنده خدمات تعمیر لوازم خانگی و برقی است که برای تعمیر انواع برندها از افرادی متخصص و کارکشته کمک می گیرد. شما می توانید برای اعزام کارشناس و همچنین دریافت خدمات مشاوره ای با کارشناسان رساسرویس تماس بگیرید. 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home