هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 15 دى 1398 ساعت 10:43
يكشنبه 15 دى 1398 10:37 ساعت
2020-1-5 10:43:49
شناسه خبر : 332671
پیکر مطهر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمان شهیدشان امروز با حضور باشکوه مردم قدرشناس در اهواز از ساعت هفت و ۳۰ دقیقه صبح از میدان مولوی به طرف چهار راه سلمان فارسی تشییع و سپس به مشهد مقدس منتقل می‌شود.
پیکر مطهر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمان شهیدشان امروز با حضور باشکوه مردم قدرشناس در اهواز از ساعت هفت و ۳۰ دقیقه صبح از میدان مولوی به طرف چهار راه سلمان فارسی تشییع و سپس به مشهد مقدس منتقل می‌شود.

گروه مقاومت-رجانیوز: پیکر پاک شهیدان جبهه مقاومت ‌سپهبد قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و دیگر همرزمان این دو شهید سرافراز پس از تشییع در نجف راهی ایران شدند و مردم، مسئولان‌ لشکری، کشوری و استانی که از شب گذشته  در ‌فرودگاه اهواز حضور داشتند به استقبال پیکر شهدا رفتند.

 

 

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، حجم زیادی از خودروهای شخصی و وسایل نقلیه از شهرهای مختلف استان خوزستان به سمت اهواز در حال حرکت هستند و رصد جاده‌های منتهی به اهواز حاکی این موضوع است.

 

 

لحظه به لحظه سیل حضور مردم خوزستان برای دیدار با پیکر سردار شهید سلیمانی بیشتر می‌شود، آنان آمده‌اند تا پیوند ناگسستنی با سردار دل‌ها ببندند و بگویند تا پای جان با آرمان‌های انقلاب ایستاده‌ایم؛ تمام اقشار از مرد و زن گرفته تا جوان و پیر، همه برای وداع با "سردار دل‌ها"، ‌شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در میدان مولوی اهواز حاضر‌ند و در حال عزاداری هستند. مسئولان لشکری و کشوری نیز در این مراسم حاضر‌ند.

 

امروز یکشنبه 15 دی ماه مردم از سراسر شهر‌های خوزستان برای حضور در مراسم بزرگ و باشکوه تشییع پیکر سردار سلیمانی خود را به اهواز رساندند‌ تا در مراسم تشییع پیکر این شهید و همراهانش شرکت کنند.

 

 

 

هزاران نفر از مردم ولایتمدار و مومن استان خوزستان از ساعت 7صبح در میدان مولوی اهواز حضور یافته ‌تا با پیکر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی وداع کنند و اکنون ‌خیابان‌های منتهی به میدان مولوی مملو از جمعیتی است که برای تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی حضور یافته‌اند.

 

مردم ولایتمدار استان خوزستان که در هشت سال دفاع مقدس اغلب شهدای جنگ تحمیلی را در این استان بدرقه کردند امروز نیز آمده‌اند تا بار دیگر شهیدی که در مسیر ولایت و ابا عبدالله الحسین به دست استکبار به شهادت رسید را بدرقه کنند و با سر دادن شعارهایی ‌علیه استکبار و عواملش، این جنایت هولناک آمریکایی‌ها در عراق را محکوم کردند.

 

 

مردم خوزستان در حال عزاداری در فراق سردار دل‌ها‌ هستند.

مراسم تشییع سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و پنج تن از یارانش قرار بود از ساعت 8 صبح آغاز شود اما به دلیل تراکم شدید جمعیت در مسیر تشییع شهدای مقاومت، آغاز مراسم ‌با مشکل مواجه شده است.

 

شدت تراکم جمعیت ‌در میدان مولوی و خیابان سلمان فارسی به حدی بالاست که ‌سبب شده تاکنون مراسم تشییع آغاز نشود‌ و جمعیتی که خود را به محل برگزاری مراسم رسانده‌اند بسیار پرتعداد است به‌گونه‌ای که محل‌های برگزاری مراسم دیگر توان حضور جمعیت را ندارد.

 

 

این مراسم قرار بود از ساعت هشت صبح از میدان مولوی  اهواز شروع و به خیابان سلمان فارسی منتهی شود، اما به دلیل تجمع زیاد جمعیت در مراسم، ‌تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی از خیابان سلمان فارسی اهواز آغاز شد.

 

قرار است پیکر این شهید و همرزمانش پس تشییع ‌به حسینیه ثارالله اهواز منتقل ‌و از آنجا برای انتقال به مشهد مقدس به فرودگاه اهواز برده ‌شود.

 

مردم خوزستان پیکر سرداران جهان اسلام را در آغوش گرفتند

حوالی ساعت 10 صبح هزاران نفر از مردم خوزستان پیکر مطهر سردار شهید قاسم سلیمانی را روی شانه خود از میدان مولوی به سمت خیابان سلمان فارسی تشییع کردند.

 

امروز خوزستان بار دیگر فضایی کربلایی به خود گرفت و کسی در خانه نمانده بلکه به احترام سردار دل‌ها، به خیابان‌ها آمده‌اند تا دین خود را به او ادا کنند و بگویند سردار ما نمی‌گذاریم سلاحت بر زمین بماند و تا نابودی کفر راهت را ادامه خواهیم داد.

 

اهواز امروز نشان از یک روز عادی ندارد بلکه حال و هوایی عاشورایی دارد. فارس‌، عرب ، بختیاری، شوشتری، دزفولی، بهبهانی ، عشایر، کارمندان، دانشجویان، دانش آموزان و همه وهمه خود را به میدان مولوی اهواز رسانده تا در برابر فرمانده خود تعظیم کنند.

 

 

شاید امروز دیگر در تاریخ خوزستان تکرار نشود؛ امروز همه در سوگ سردار اشک ریختند امروز همه در غم فراق سردار دل‌ها بر سر و سینه زدند و مجاهدت های شهید سلیمانی را ارج نهادند.

 

آمریکا این صحنه‌های حضور میلیونی مردم را ببیند ‌و بدا‌ند مردم ایران هیچ‌گاه از آرمان‌های خمینی کبیر و امام خامنه‌ای عقب نخواهند نشست و راه و مسیر نورانی سپهبد سلیمانی را با قدرت ادامه خواهند‌ داد.

 

جوانان خوزستانی با شعارهای حماسی خود خواستار اعزام به عراق و گرفتن انتقام خون سردار قاسم سلیمانی از آمریکا شدند. حضور جوانان در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار قاسم سلیمانی بسیار باشکوه است و در میان جمعیت آنها بیشترین شور را دارند.

 

هزاران نفر از مردم ولایتمدار و مومن استان خوزستان از ساعت 7 صبح در میدان مولوی اهواز تجمع کرده تا با پیکر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی وداع کنند.در حال حاضر خیابانهای منتهی به میدان مولوی مملو از جمعیتی است که برای تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی حضور یافته اند.

 

مردم ولایتمدار استان خوزستان که در هشت سال دفاع مقدس اغلب شهدای جنگ تحمیلی را در این استان بدرقه کردند امروز نیز آمده اند تا بار دیگر شهیدی که در مسیر ولایت و ابا عبدالله الحسین به دست استکبار به شهادت رسید را بدرقه نمایند.

 

نوجوانان و جوانان و بانوان اغلب افراد تشکیل دهنده در این مراسم هستند. مردم با سر دادن شعارهایی ‌علیه استکبار و عواملش، این جنایت هولناک آمریکایی ها در عراق را محکوم کردند.

 

حضور کم نظیر عشایر غیور و انقلابی در تشییع سردار دل‌ها‌

عشایر شهید پرور خوزستان امروز آمدند تا بگوید سردار دل‌ها تاریخ هیچ‌گاه رشادت ها و مردانگی تو را در هشت سال دفاع مقدس و در دفاع از حرم فراموش نخواهد کرد.‌

 

عرب‌، لر‌، بختیاری دست به دست، امروز آمدند تا بگوید سردار دلها تاریخ هیچ‌گاه رشادت ها و مردانگی تو را در هشت سال دفاع مقدس و در دفاع از حرم فراموش نخواهد کرد.‌

 

پیکر ‌سرداران جهان اسلام‌ پس از تشییع میلیونی در اهواز، در ‌مصلی اهواز مستقر شد تا ارادتمندان مقام شامخ شهادت که از شب گذشته و از ساعت‌های اولیه بامداد امروز خود را به اهواز رسانده‌اند فرصت ادای احترام بیابند.

 

پیکر مطهر شهدا با شعارهای "می‌کشم آنکه برادرم کُشت، سردار سرفراز خوش آمدی به اهواز، این گل پرپر ز کجا آمده؟/از سفر کرب و بلا آمده، سردار با صلابت شهادتت مبارک" تشییع‌کنندگان، وارد مصلای اهواز شد.

 

ویرانه شود تل‌آویو به زودی، ولله نماند اثر از آل سعودی، ایران شده ز داغت کرب و بلا دوباره و لبیک یا حسین، از شعارهایی است که مردم ولایت‌مدار خوزستان همزمان با تشییع شهدا سر می‌دهند.

  

 

 

 

https://zamzam.ir/#home