هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 09:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 24 بهمن 1397 ساعت 15:33
چهارشنبه 24 بهمن 1397 12:34 ساعت
2019-2-13 15:33:08
شناسه خبر : 306196
خیانت های پهلوی ها به تاریخ و مردم ایران به حدی بوده است که خاک ایران، آنان را در خود نپذیرفت و هر کدام در گوشه کناری از کشور های مختلف در اوج خفت و ذلت فوت شده و در همان مناطق نیز دفن شده اند.
خیانت های پهلوی ها به تاریخ و مردم ایران به حدی بوده است که خاک ایران، آنان را در خود نپذیرفت و هر کدام در گوشه کناری از کشور های مختلف در اوج خفت و ذلت فوت شده و در همان مناطق نیز دفن شده اند.
گروه تاریخ-رجانیوز: بر کسی پوشیده نیست که رضا شاه با چه خفتی از ترس نیروهای بیگانه از کشور گریخت و با صلاحدید انگلیس به جزیره موریس تبعید شد و محمد رضا پهلوی نیز در پی بالا گرفتن مبارزات و اعتراضات مردمی چگونه ایران را ترک کرد.
 
به گزارش رجانیوز، در زندگی خانواده پهلوی کمتر نقطه روشنی وجود دارد. یا می‌شود گفت که اصلاً نقطه روشنی دیده نمی‌شود. مرگ اغلب این خاندان نیز با خفت و خواری و در خاک بیگانگان بوده است. اکنون که در ایام چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، خالی از لطف نیست که نگاهی به پایان زندگی خفت بار خانواده پهلوی داشته باشیم.
 
رضا خان
رضا خان میر پنج که به کمک انگلیسی ها به قدرت رسیده بود، در پایان کار که تاریخ مصرف‌اش به اتمام رسید، به دست همان اربابان غربی اش به جزیره موریس تبعید شده و در همان جزیره نیز فوت شد.
 
جسد مومیایی شده رضا شاه پس از سه سال و مخفیانه به ایران برگردانده شد، اما در سالهای پایانی حکومت پهلوی دوباره به مصر منتقل شد.
 
 
 
تاج‌الملوک
تاج‌الملوک همسر اول رضاخان و مادر محمد رضا، علیرضا، شمس و اشرف پهلوی که پس از روی کار آمدن پهلوی دوم، ملکه مادر لقب گرفت، در روزهای منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی، از کشور گریخت و به آمریکا مهاجرت کرد و در آخردر سرای بی‌خانمان‌های نیویورک فوت شد و به دست مأموران شهرداری در گورستانی که مخصوص ولگردها و بی‌ خانمان‌ها مهیا شده بود، دفن شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
قمر‌الملوک
همسر دیگر رضا خان میر پنج که تنها یک سال و قبل از تاجگذاری رضاشاه با وی زندگی کرد و پس از به دنیا آمدن غلامرضا پهلوی، از رضا خان جدا شد. 
توران پس از جدایی، با پسرش غلامرضا زندگی می‌کرد و سال‌ها بعد در سال ۱۳۲۴ با سید ذبیح‌الله ملک‌پور ازدواج کرد.
همسر سوم رضا شاه در ایام پیروزی انقلاب اسلامی، از ایران گریخت  و به آلمان رفت و در انتها به خانه سالمندانی در پاریس سپرده شد و همان‌جا نیز فوت شد.
 
 
 
 
 
علیرضا پهلوی
 
علیرضا پهلوی که بهه لحاظ خلقیات شبیه ترین فرد به رضاخان میر پنج بود، در ۶ آبان ۱۳۳۳ در یک سانحه هوایی کشته شد. کشته شدن وی همزمان بود با ایامی که شایعه ولیعهدی‌اش جدی شده بود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
شمس پهلوی
شمس پهلوی که ثمره ازدواج رضاخان با تاج‌الملوک بود و خواهر تنی محمدرضا به حساب می‌آمد پس از پیروزی انقلاب اسلامی درحالی که مسیحی شده بود، در کالیفرنیا فوت شده و در گورستانی ناشناخته دفن شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 اشرف پهلوی
اشرف پهلوی که خواهر دوقلوی محمدرضا بود پرحاشیه‌ترین و یکی از فاسدترین اعضای خانواده پهلوی و دربار بود. اشرف پس از ابتلا به آلزایمر فوت شد و در گورستان کشور موناکو دفن شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
شهریار شفیق
شهریار شفیق که فرزند اشرف بود، عمده فعالیت‌اش در قاچاق عتیقه جات و مواد مخدر بود که در پاریس، با اصابت گلوله کشته شد و همان جا نیز دفن شد.
 
 
 
 
 
 
 
آزاده شفیق
آزاده شفیق دختر اشرف بود که پس از فرارش از ایران با شکبه های سلطنت‌طلب همکاری می‌کرد و در نهایت در پی اختلافات شدیدی که با عوامل آن شبکه ها داشت، به طرز مشکوکی کشته و در همان کالیفرنیا دفن شد.
 
 
 
 
 
 
محمدرضا پهلوی
محمد رضا پهلوی که پس از پدرش مسئولیت حفاظت از منافع بگانگان به ویژه آمریکا را بر عهده گرفت، پس از ۳۷ سال دیکتاتوری و فرارش از ایران در هیچ کشوری به صورت دائمی پذیرفته نشد و از آنجایی که آواره کشور های مختلف بود، شاه چمدان به دست لقب گرفت.
 
محمدرضا که تا مغز استخوان غرق در فساد جنسی بود، در اثر مصرف داروهای جنسی فوت و توسط انور سادات، دیکتاتور مصر، در این کشور دفن شد.
 
سر انجام فرزندان محمد رضا پهلوی
لیلا پهلوی در ۳۱ سالگی با مصرف ۱۷ قرص خواب دست به خودکشی زد.
 
علیرضا، فرزند دیگر محمدرضا هم با شلیک گلوله در دهانش به شکل مشکوکی مرد
 
 
خیانت های پهلوی ها به تاریخ و مردم ایران به حدی بوده است که خاک ایران، آنان را در خود نپذیرفت و هر کدام در گوشه کناری از کشور های مختلف در اوج خفت و ذلت فوت شده و در همان مناطق نیز دفن شده اند.