هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 20:43
چهارشنبه 23 آبان 1397 20:22 ساعت
2018-11-14 20:43:16
شناسه خبر : 298829
دبیر کل مجمع تقریب مذاهب، با اشاره به اینکه کنفرانس وحدت نماد اقتدار و عزت جهان اسلام است، تأکید کرد: نقش وحدت باید در بحث مقاومت برجسته شود.
دبیر کل مجمع تقریب مذاهب، با اشاره به اینکه کنفرانس وحدت نماد اقتدار و عزت جهان اسلام است، تأکید کرد: نقش وحدت باید در بحث مقاومت برجسته شود.
رجانیوز -گروه معارف و اندیشه اسلامی-"آیت الله اراکی" دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نشست مشترک با کمیته رسانه کنفرانس وحدت  اظهار داشت: امسال کنفرانس وحدت در شرایط ویژه ای قرار دارد و اگر به خوبی برگزار شود، تبدیل به ضد حمله علیه دشمنان می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه کنفرانس وحدت، امسال با استقبال بسیاری خوبی مواجه شده است، تصریح کرد:تصور نمی کردیم در شرایط تحریمی و ممنوعیت ها، چنین استقبال خوبی از این اجلاس صورت گیرد؛ نزدیک ۴۰۰ نفر برای کنفرانس درخواست حضور کرده اند که بسیاری از آنها از وزرا و مفتی های درجه یک هستند.
 
آیت الله اراکی خاطر نشان کرد: یکی از دلایل این استقبال این است که به دنبال رویایی های آمریکا با ایران، کشورمان به محور اقتدار جهان اسلام تبدیل شده است و حال آنکه ترامپ سعی داشت، کشورهای اسلامی را تحقیر کند.
 
وی افزود: آمریکا سعی دارد، کل جهان اسلام از جمله عربستان را به عنوان یکی از کشورهای اسلامی تحقیر کند، لذا چنین اجتماع عظیمی در ایران برای اجلاس وحدت که همه شرکت کنندگان آن نخبه و اثرگذار هستند، نماد اقتدار و عزت جهان اسلام است و نشان می‌دهد جهان اسلام یکپارچه و پیوسته است.
 
دبیر کل مجمع تقریب افزود: رسانه‌های ما باید به نتایج ایجاد همگرایی و وحدت از سوی جمهوری اسلامی بپردازند، چرا که امروز همگرایی در جهان اسلام از واگرایی قوی‌تر است؛ اندونزی و مالزی درصدد بودند، تشیع را ممنوع اعلام کنند، اما با جریان سازی همگرایی و انزوای جریان واگرایی، چنین اتفاقی نیفتاد.
 
وی خاطر نشان کرد که در این دنیا، هیچ کشوری جز جمهوری اسلامی ایران پرچم وحدت را در جهان اسلام به اهتزاز در نیاورده است‌؛ ما علاوه بر مقاومت سخت در منطقه، مقاومت نرم هم انجام می‌دهیم؛ امسال میهمانان زیادی از موصل و تکریت و عالمان سنی بسیاری از سوریه برای اولین بار در اجلاس حضور دارند.
 
آیت الله اراکی ضمن گله مندی از برخی نهادهای دولتی به دلیل عدم حمایت از حرکت تقریبی کنفرانس وحدت، گفت: دیپلماسی عمومی اجلاس وحدت، از دیپلماسی رسمی کشور قوی تر است، چون با بدنه جوامع اسلامی در ارتباط هستیم.
 
وی خاطر نشان کرد: مجمع تقریب و کنفرانس وحدت توانسته است، یک جبهه مستحکم پایداری و مقاومت را تشکیل دهد و نماد این مقاومت نرم، اجلاس بین‌المللی وحدت است، چرا که حتی از فلسطین اشغالی نیز برای کنفرانس وحدت مهمان خواهیم داشت؛ نقش وحدت باید در بحث مقاومت برجسته شود، زیرا  اساس هر مقاومتی، همبستگی است.
 
دبیر کل مجمع تقریب تصریح کرد: ترامپ سعی کرد، در جهان  یک جریان وحدت علیه ایران شکل دهد و حال آنکه کنفرانس وحدت، این تلاش‌ها و طرح آمریکا را ناکام می‌گذارد.
 
وی همچنین خاطر نشان کرد، این فرهنگ باید در اجلاس وحدت تبیین شود که اقتصاد مقاومتی و سیاست مقاومتی باید معطوف به وحدت باشد.
 
آیت الله اراکی افزود: چند مسأله مهم در کنفرانس وجود دارد که اول موضوع مقاومت و مسأله دیگر، ضرورت مقابله با توطئه‌های آمریکاست، زیرا این روزها شاهد بی تفاوتی نسبت به خشن‌ترین اتفاقات در دنیا هستیم.
 
وی ادامه داد: جریانی با محوریت آمریکا می‌خواهد، خود را به جهان تحمیل کند که کاملا ضد ارزشهای انسانی است؛ بنابراین جنگ علیه ایران جنگ علیه یک ملت نیست، بلکه جنگ علیه ارزش‌های بشری است و این جنگ، ارزش مقاومت دارد، زیزا آینده بشری در خطر است و باید در این راه هزینه  پرداخت کنیم.