هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 12 تير 1401
ساعت 03:35
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 27 تير 1394 ساعت 16:39
شنبه 27 تير 1394 16:28 ساعت
2015-7-18 16:39:01
شناسه خبر : 217299
ایشان با تأکید بر مقابله جمهوری اسلامی با هرگونه سوءاستفاده از «متن تهیه شده» افزودند: چه متن تهیه شده تصویب شود چه نشود، به هیچکس اجازه خدشه بر اصول اساسی نظام اسلامی را نمی دهیم.
ایشان با تأکید بر مقابله جمهوری اسلامی با هرگونه سوءاستفاده از «متن تهیه شده» افزودند: چه متن تهیه شده تصویب شود چه نشود، به هیچکس اجازه خدشه بر اصول اساسی نظام اسلامی را نمی دهیم.
گروه سیاسی رجانیوز: ملت موحد، مؤمن و متحد ایران، امروز به شکرانه روزه داری و عبادات و خودسازی رمضانی، در سراسر سرزمین سرافراز ایران، سجده شکر به جا آورد و در پرشکوه ترین نماز عید سعید فطر، از پروردگار کریم خویش، استمرار رستگاری ملی و سعادت دنیا و آخرت طلب کرد. در نگین این شکوه تاریخی، مردم پایتخت تهران نماز عید را به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلای تهران اقامه کردند.
 
 

.:اشکال در بارگذاری پخش کننده:.

رهبر معظم انقلاب- خطبه های نماز عیدسعید فطر.mp3 | دانلود فایل
 
 
به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه اول نماز، با تبریک خجسته عید فطر به ملت ایران و همه مسلمانان جهان، ماه رمضان امسال را به معنای واقعی کلمه، ماه بارش برکات الهی بر ملت ایران خواندند و افزودند: روزه داری در روزهای گرم و بلند تابستان، محافل گسترده قرآن، مجالس زیبای دعا و توسل و تضرع، سفره های ساده افطار در مساجد و معابر عمومی، و در نهایت راهپیمایی عظیم روز جهانی قدرس از نشانه های این برکت آسمانی بود.
 
ایشان افزودند: راه درست شناخت ملت ایران، تأمل در این گونه واقعیات است، واقعیاتی که نشان می دهد ملت در عرصه عبادت آنجور عمل می کند و در صحنه مبارزه با استکبار نیز، اینگونه راه را به دیگر ملتها نشان می دهد.
 
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شعارهای «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر امریکا»ی ملت ایران در روز جهانی قدرس خاطرنشان کردند: جهت گیریهای عظیم حرکت ملت را باید از این شعارها درک کرد نه از زبان مغرض بیگانگان که متأسفانه در داخل نیز برخی کج فهم ها آنها را تکرار می کنند.
 
حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه دوم نماز با اشاره به حوادث ناگوار منطقه گفتند: متأسفانه دستهای نامبارک و سیه کار، ماه مبارک رمضان را برای بسیاری از ملتهای منطقه در یمن، بحرین، فلسطین و سوریه، تلخ و سخت دشوار کردند که این مسائل برای مردم ایران مهم است.
 
بخش اعظم خطبه دوم حضرت آیت الله خامنه ای به بیان چند نکته درباره موضوع هسته ای اختصاص داشت. در اولین نکته ایشان با تشکر از دست اندرکاران مذاکرات طولانی و نفس‌گیر هسته‌ای به خصوص زحمات و تلاشهای هیأت مذاکره کنند، افزودند: برای تصویب متن تهیه شده، باید مسیر قانونی پیش بینی شده طی شود البته چه این متن تصویب شود چه نشود اجر مذاکره کنندگان محفوظ است ان شاءالله.
 
حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به دست اندرکاران بررسی «متن تهیه شده هسته ای» تأکید کردند: براساس مصالح کشور و منافع ملی با دقت کار خود را انجام دهید تا بتوانید حاصل بررسیها را با گردن افراشته به ملت و خداوند ارائه دهید.
 
ایشان با تأکید بر مقابله جمهوری اسلامی با هرگونه سوءاستفاده از «متن تهیه شده» افزودند: چه متن تهیه شده تصویب شود چه نشود، به هیچکس اجازه خدشه بر اصول اساسی نظام اسلامی را نمی دهیم.
 
رهبر انقلاب با اشاره به فضای تهدیدآمیز موجود و تکیه دشمنان بر مسائل دفاعی ایران، افزودند: به فضل الهی قابلیتهای دفاعی و حریم امنیت کشور حفظ خواهد شد و جمهوری اسلامی هرگز تسلیم زیاده خواهی دشمنان نخواهد شد.
 
«ادامه حمایت از دوستان جمهوری اسلامی در منطقه»، نکته دیگری بود که رهبر انقلاب در موضوع هسته ای بیان کردند.
 
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: چه متن تهیه شده پس از طی روند قانونی داخل کشور، تصویب شود چه نشود، ملت ایران از حمایت ملت مظلوم فلسطین، یمن، بحرین و ملت و دولت های سوریه و عراق و مجاهدان صادق لبنان و فلسطین دست بر نمی دارد.
 
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه در هر صورت سیاست ملت و نظام جمهوری اسلامی در مقابل امریکا هیچ تغییری نخواهد کرد، افزودند: ما درباره مسائل دو جانبه، منطقه ای و جهانی هیچ مذاکره ای با امریکا نخواهیم داشت مگر در موارد استثنا همچون هسته ای که قبل از این هم سابقه داشته است.
 
ایشان با انتقاد شدید از سیاستهای امریکا در «حمایت از دولت تروریستی و کودک کش صهیونیسم و تروریست خواندن مجاهدان فداکار حزب الله لبنان» افزودند: سیاستهای ما و امریکا در منطقه صد و هشتاد درجه اختلاف دارد بنابراین چگونه می توان با آنها گفتگو و مذاکره کرد.
 
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه تذکرات و نکات خود در باب مسئله هسته ای به رجزخوانی چند روز اخیر امریکایی ها اشاره کردند و افزودند: دولت مردان و دولت زنان امریکا این روزها برای حل مشکلات داخلی به ناچار، مشغول رجز خوانی هستند اما زیاده گوییهای آنها حقیقت ندارد.
 
ایشان با اشاره به یکی از رجزهای امریکایی مبنی بر جلوگیری از تولید سلاح هسته ای در ایران خاطرنشان کردند: ما سالها قبل براساس مبانی اسلام، فتوای حرمت تولید سلاح هسته ای داده ایم و برای تولید این سلاح، مانع شرعی داریم اما امریکاییها با وجود اینکه گاهی به اهمیت این فتوا اذعان می کنند، در تبلیغات و رجز خوانیها دروغ می گویند و ادعا می کنند تهدید آنها جلوی ساخت سلاح هسته ای ایران را گرفته است.
 
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: مقامات فعلی امریکا از تسلیم ملت ایران حرف می زنند البته پنج رئیس جمهور قبلی آنها نیز پس از انقلاب از این آرزوها داشتند اما یا مردند یا در تاریخ گم شدند و شما هم مثل آنها، تسلیم ایران را مگر به خواب ببینید.
 
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اعتراف رئیس جمهور کنونی امریکا به چند مورد از اشتباهات گذشته این کشور در قبال ایران از جمله کودتای بیست و هشت مرداد و حمایت از صدام افزودند: اینها تنها مشتی از خروار است و اشتباهات بسیاری وجود دارد که امریکایی ها هنوز حاضر نیستند به آنها اعتراف کنند.
 
ایشان به مقامات امریکایی توصیه کردند از اشتباهات جاری دست بردارند تا مقامات آینده این کشور مجبور نشوند به اشتباهات فعلی آنها اذعان کنند.
 
رهبر انقلاب با تأکید بر اقتدار روزافزون جمهوری اسلامی ایران افزودند: حدود دوازده سال است شش کشور بزرگ جهان تلاش می کنند ایران را از پیگیری صنعت هسته ای باز دارند و همانگونه که برخی گفتند پیچ و مهره های هسته ای یران را بکلی باز کنند اما امروز مجبور شده اند گردش چند هزار سانتریفیوژ و ادامه تحقیق و توسعه را در ایران بپذیرند و تحمل کنند و این، معنایی جز اقتدار ملت ایران ندارد.
 
ایشان، اقتدار و قدرت رو به گسترش جمهوری اسلامی ایران را ناشی از ایستادگی و مقاومت ملت و شهامت و ابتکار دانشمندان عزیز خواندند و با تجلیل از دانشمندان شهید هسته ای و رهروان و خانواده های آنان افزودند: رحمت پروردگار بر ملتی که اینگونه پای حرف حق خود می ایستد.
 
حضرت آیت الله خامنه ای در بخش پایانی خطبه دوم نماز عید سعید فطر با اشاره به حرف رئیس جمهور فعلی امریکا مبنی بر توان نابود کردن ارتش ایران گفتند: قدیم ها به این گونه حرفها «لاف در غریبی» می گفتند.
 
رهبر انقلاب خطاب به مقامات امریکایی تأکید کردند: ما از هیچ جنگی استقبال و هیچ جنگی را آغاز نمی کنیم اما اگر جنگی روی دهد آن کس که از نبرد سرشکسته خارج می شود امریکای متجاوز و جنایتکار است.
 
 
 
 


دیدگاه کاربران

من در حیرتم چرا همه بعد از فرمایشات رهبری شیر میشوند؟؟!!! تا دیروز فقط شادباش بود از امروز تازه متوجه شدن که باید برای اجرایی شدن مجلس و ... تصویب بکنند!! و.................

فلسفه این رفتار چیست؟!! مگر حق و باطل برای خواص مشخص نیست؟؟؟؟؟؟؟

فصل الخطاب امر رهبر عزیزمونه هر چند که ما که از قبل هم نظرمون رو عرض کردیم منتها از طرف عدّه ای بی سواد و جهنمی و ... مورد خطاب واقع شدیم.

ایشون منکر شادی نشدند. اتفاقا از این توافق استقبال کردند.
کم هست 6 قدرت بزرگ جهان جلوی ایرانی که به ادعای خودشون دنبال نقشش میگردن توافق کنن. درضمن رهبر حرفهای روحانی را به عنوان نقاط قوت ذکر کرد دوباره و از تیم هسته ای تشکر کرد.
پس جای شادی داره. حالا جنس شادی شما فرق داره مساله دیگه ای هست

متاسفانه سیاست زدگی ما رو به سمت بازی با الفاظ میبره!!! عرض کردم فقط و صرفا شاد باش! یعنی چه؟؟؟؟! مقام معظم رهبری شادی را گفتند و اقتدار ملت ایران را و بعد و قبل این مطلب نکات دیگری هم گفتند! این نبود که واقعیت را رها کنند!! و صرفا بگویند برویم شاد باشیم!!!!! بنده وقتی کشورم جمهوریت و اسلامیتش تقویت شود شاد میشوم چون میدانم که با این گزینه ها امنیت خواهم داشت نه با صرفا دست دادن و خندیدن با فرنگی جماعت!!!!

این نشان دهنده تنهایی امام خامنه ای است.
به بزرگترین، مقتدرترین و دوست داشتنی ترین رهبر دنیا افتخار می کنم.

برخی گفتند پیچ و مهره های هسته ای یران را بکلی باز کنند اما امروز مجبور شده اند گردش چند هزار سانتریفیوژ و ادامه تحقیق و توسعه را در ایران بپذیرند و تحمل کنند و این، معنایی جز اقتدار ملت ایران ندارد.از روحانی عزیز و تیم مذاکره کننده مچکریم مه با مقاومت این موارد رو به دشمن تحمیل کردن.و درود بر مردم ایران که با ایستادگی این موفقیت بزرگ رو به دست اوردن

مشکل اینجاست که تیمی هم طراز ملت ایران در مذاکرات شرکت نکرده به نظر بنده. زحمت کشیدند به فرمایش رهبری هم اجرشون محفوظ. ولی وقتی برجامی به دست ما رسیده که چندین مشکل حقوقی و امنیتی و.... داره به هر حال نشون میده از این بهتر هم میشد کار کرد. فقط یک نکته از چندین مشکل حقوقی و ضد امنیتی این برجام محدودیت در مباحث تسلیحاتی و گسترش زیر ساخت دفاعی است. خوب بعد از هشت سال با عمل به این برجام دیگر کشوری به نام ایران وجود نخواهد داشت!! که بخواهیم در مورد صنایعش و پیچ و مهره هایش نگران باشیم و بحث کنیم!!!!!!!!!

الحق که خون علی (ع)در رگهای رهبر فرزانه انقلاب جاری است
خدا پشت وپناه شان باد
خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست

حقیقتاً خطبه حماسی و مثل همیشه همه جانبه ای بود . واقعاً ما به صورت مکرر در حال مشاهده ی معجزه ی ولایت فقیه هستیم . خدایا جان مرا برای ولایت فقیه و مصداق آن حضرت امام خامنه ای فدا کن . آمین

رهبری شجاع وکاردان وصالح

امروز مجبور شده اند گردش چند هزار سانتریفیوژ و ادامه تحقیق و توسعه را در ایران بپذیرند

عالی، با شجاعت و صلابت

پسندیدم
30
هروقت صحبت ميكنن... احساس غرور ميكنم

چه تصویب بشود چه نشود باز چه تصویب بشود چه نشود وبازچ تصویب بشود چ نشود؟؟!!!قابل توجه علی اقا لاریجانی ومجلس

باخامنه ای کسی نگرددگمراه اودر شب فتنه می درخشد چون ماه درهرنفسم برای او می گویم لا حول .....

آدم به صورت عملی می فهمد چرا ملت احتیاج به ولی فقیه دارد که مانند یک پدر در آرامش مسائل را حل و فصل کند. فقط تصور کنید که ما هم نظام مان ریاستی یا پارلمانی بود و در داستان هسته ای جوی خون راه می افتاد

رهبری عزیز قبلا گفته بودند که اگر در مذاکرات هسته ای با آمریکا به موفقیت رسیدیم، بعد از آن می توان در مورد مسائل دیگر با آمریکا مذاکره کرد ولی امروز گفتند که : «ما درباره مسائل دو جانبه، منطقه ای و جهانی هیچ مذاکره ای با امریکا نخواهیم داشت مگر در موارد استثنا همچون هسته ای که قبل از این هم سابقه داشته است.» و این یعنی این که نتایج این مذاکرات برای ما موفقیت آمیز نبوده!

این سیاستی که رهبری دارند پیش میبرند حرف نداره

آن بزرگوار همه را به آرامش وپرهیز از فضای احساسی فراخواندند.همه باید با هوشیاری اجازه بدهیم مجلس وشورای امنیت ملی کار بررسی توافق را انجام دهند.هر آنچه خروجی بود همه بپذیریم.

خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست. ای رهبر آزاده آماده ایم آماده .