هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 3 ارديبهشت 1400
ساعت 02:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 16 اسفند 1399 ساعت 14:40
شنبه 16 اسفند 1399 14:39 ساعت
2021-3-6 14:40:40
شناسه خبر : 345182
لایف لاین ها یکی از کاربردی ترین تجهیزات ایمنی محسوب می شوند که استفاده از آن ها برای کسانی مشغول به کار در ارتفاع الزامی است علاوه بر آن کسانی که به تفریحات در ارتفاع علاقه دارند توصیه می شود که این تجهیزات نیز مجهز باشند. برای استفاده از لایف لاین شما باید سایر اتصالات این وسیله مانند طناب یا کابل را به همراه داشته باشید تا بتوانید از این وسیله در جهت ایمنی بیشتر استفاده کنید.

جالب است بدانید که لایف لاین ها دارای انواع مختلفی هستند که بسته به شرایط محیطی که فرد عامل در آن ها قرار دارد باید از آن استفاده کند.

انواع لایف لاین ها

 1. لایف لاین ثابت
 2. لایف لاین محترک
 3. لایف لاین افقی
 4. لایف لاین عمودی
 5. لایف لاین یک نفره
 6. لایف لاین چند نفره
 7. لایف ساده
 8. لایف لاین ترکیبی

اگر بخواهیم در خصوص کاربرد لایف لاین های صحبت کنیم باید بگوییم که ساز و کار همه آن ها شبیه به هم است و فقط شرایط محیطی فرد عامل است که تعیین کننده  نوع لایف لاینی است که وی باید استفاده کند. به عنوان مثال اگر فرد عامل مشغول به فعالیت در ارتفاعاتی مانند دکل های مخابراتی، توربین های بادی، دودکش های صنعتی لایف لاین عمودی بهترین گزینه در بین انواع لایف لاین های موجود در بازار برای او می باشد به طور کلی در فضایی که فرد باید نزدیک به لبه پرتگاه باشد و یا سطحی که بر روی آن کار می کند شیب دار است توصیه می شود که بدون لایف لاین فعالیت خود را آغاز نکند.

آشنایی با کارابین

همان طور که می دانید کارابین ها نوعی گیره فلزی هستند که برای اتصال فرد به یک نقطه امن یا یک تکیه گاه ایمن از آن استفاده می کنند. کارابین ها نیز مانند سایر تجهیزات ایمنی دارای انواع مختلفی هستند که استفاده از آن ها تا حد زیادی بستگی به شرایط محیطی فرد در ارتفاع دارد. جالب است بدانید بسیاری از کسانی که به تفریح در ارتفاع نیز علاقه دارند مانند سنگ نوردی، غار نوردی، کوه نوردی و به طور کلی تفریحاتی که در ارتفاع انجام می شوند مجهز به به کارابین و طناب های متصل به آن هستند تا در صورت نیاز آن را به تکیه گاه مطمئنی وصل کرده از ایمنی خود را بالا ببرند. استفاده زا تجهیزات ایمنی از قبیل کارابین، لایف لاین، هارنس و ... از ملزمات اصلی برای کار در ارتفاع محسوب می شوند که مانع از آسیب های جدی به فرد عامل در صورت سقوط می شوند.

انواع کارابین ها

اگر بخواهیم کارابین های موجود  در بازار را دسته بندی کنیم باید بگوییم که عموما این قطعات را با توجه به جنسی که از آن ساخته شده اند دسته بندی می کنند به عنوان مثال کارابین های فولادی دارای چند نوع پیچی و اتوماتیک است در کنار آن کارابین های فولادی نیز دارای چند مدل اتوماتیک ساده، تمام اتوماتیک، پیچی و ... هستند.

اگر بخواهیم کارابین ها را اساس شکل ظاهری آن ها دسته بندی کنیم باید بگوییم که می توان آن ها را به 4 دسته متفاوت تقسیم بندی کرد که شامل موارد زیر می شوند:

 1. D شکل نا متقارن
 2. گلابی شکل
 3. D شکل
 4. اووال Oval

در کنار تجهیزات ایمنی معرفی شده در بالا نردبان طنابی نیز به عنوان یکی از ارزان قیمت ترین و کاربردی ترین تجهیزات ایمنی محسوب می شود که با استفاده از آن ها می توان مسیر های سخت و صعب العبور را به راحتی طی کرد.

شاید در نگاه اول ساخت نردبان طنابی کار بسیار ساده ای به نظر برسد اما از آن جایی که این نردبان ها با جان و سلامت افراد سر و کار دارند و باید دارای وزن کمی باشند تا افراد بتوانند آن را به راحتی جا به جا کنند. به عنوان مثال برای وصل کردن پله های یک نردبان از گره به جای پیچ و مهره استفاده می شود تا وزن آن را در کمترین حالت ممکن نگه دارند.

خرید تجهیزات ایمنی

شما می توانید انواع تجهیزات ایمنی مورد نیاز خود را از مجموعه ایران سیفتی تهیه کنید. این مجموعه با سابقه چندین و چند ساله خود در حوزه تامین قطعات و تجهیزات ایمنی یکی از معتبر ترین شرکت های موجود در این حوزه است. از آن جایی که تجهیزات ایمنی با سلامت افراد سر و کار دارد لازم است که آن ها را از جای معتبری تامین کنید تا زمانی که مجبور به استفاده از آن ها شده اید بتوانید با اطمینان خاطر از کیفیت آن ها، تجهیزات خود را استفاده کنید. همان طور که پیش تر اشاره شد تجهیزاتی که در ساخت و تهیه آن ها دارای استاندارد های ایمنی لازم رعلایت شده باشد می توانند تا حد زیادی از آسیب هایی که در حین سقوط به فرد وارد می شود، جلو گیری کند لذا توصیه می شود قبل از خرید رد خصوص کیفیت و سلامت مجموعه ای قصد خرید از آن ها را دارید مطمئن شوید.