هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 6 آذر 1399
ساعت 14:28
به روز شده در :

طنز

پربحث‌ها

واکنش گزینه‌ی احتمالی وزارت خارجه بایدن به ظریف:
به شرط محدود کردن برنامه دفاعی ایران به برجام برمی‌گردیم/ آمریکا به‌دنبال راهی برای محدودیت موشکی و منطقه‌ای ایران است
گزینه احتمالی جو بایدن برای تصدی پست وزارت خارجه گفت که از بازگشت آمریکا به برجام حمایت می‌کند، به‌شرطی که راهی برای محدودکردن برنامه موشکی و حمایت ایران از گروه‌های نیابتی‌اش در منطقه ایجاد شود.
واکنش آمریکا به خوش خیالی ظریف
نماینده آمریکا در امور ایران: بازگشت به برجام به آسانی فشار دادن یک کلید برق نیست/ ما و اروپا خواستار توافق منطقه‌ای و موشکی هستیم/ کشورهای اروپایی هم خواستار مادام‌العمر شدن بندهایی از برجام هستند
الیوت آبرامز گفت: «بازگشت به برجام، مثل فشار دادن کلید برق نیست [استعاره از ساده بودن]. کار بسیار پیچیده‌ای است و برای من روشن نیست چطور این اتفاق می‌تواند در یک روز یا حتی ظرف چند ماه بیفتد.»
آمریکای بدون روتوش به روایت دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان
اوباما: کشور به شدت از هم گسیخته شده است/ ترامپ: قانون اساسی آمریکا فرو پاشیده است
هر چه زمان بیشتر می‌گذرد مکانیسم انتقال قدرت در جامعه از هم گسیخته آمریکا بیشتر با ابهام مواجه می‌شود.
آخرین تحولات یمن؛
سعودی‌ها چگونه در مرکز یمن زمین‌گیر شدند؟ / تلاش همه جانبه ریاض برای حفظ مثلث راهبردی «الخنجر - اللبنات - ماس» + نقشه میدانی و عکس
رزمندگان پس از آزادسازی پایگاه ماس در تلاش هستند عملیاتی را از سه محور آغاز و با پاکسازی مرکز و جنوب استان الجوف و شمال و غرب استان مارب راه را برای رسیدن به قلب یمن باز کنند.
پاسخ به ادعاهای رضا نصری؛
آقای حقوقدان، کل داستان را متوجه نشده‌اید! / آیا تنها برجام‌ستیز آمریکا ترامپ بود؟/دستاوردتراشی برای برجام و بزک دموکرات‌های آمریکا
در پس این توجیه، مطابق انتظار ستایش از برجام دیده می‌شد و برخی رسانه‌ها نیز مطالب منتشر شده را تحت عنوان «پاسخ یک حقوق‌دان به سعید جلیلی» منتشر کرده‌اند. اما بررسی‌های دقیق‌تر این حکایت از آن می‌کند که مطالب منتشر شده فاقد دقت لازم بوده است.
اوج‌گیری دوباره نفود با پیروزی دموکرات‌ها؛
جاسوسان اوباما در خدمت بایدن/ آیا ماجرای نفوذ تا بیخ گوش مسئولان تکرار خواهد شد؟
تغییر قدرت در کاخ سفید تاثیر زیادی بر صف‌آرایی ضدانقلاب در سال‌های پیش رو خواهد داشت. مهم‌ترین وجه این تغییر را باید قدرت گرفتن دوباره جریان نفوذ دانست. امری که به صراحت در برنامه بایدن برای مقابله با جمهوری اسلامی ذکر شده است.
پس از گذشت یک‌ سال؛
بازگشت باشکوه مورالس به سرزمین مادری/ آغاز عصر جدید مبارزه با آمریکا برای مردم بولیوی
رژه بازگشت پیروزی مورالس از جنوب تا شمال غرب بولیوی، ۲ روز طول کشید و مسیری به مسافت بیش از هزار کیلومتر را در بر می‌گرفت؛ مسیری که صدها هزار بولیویایی، در هر نقطه از آن برای بازگشت «اوو» غریو شادی می‌کشیدند، گویی این بازگشت فاتحانه مردم بود.
تحلیل وضعیت نتانیاهو و بن‌سلمان پس از ترامپ؛
شکست جمهوری‌خواهان و نگرانی در اردوگاه متحدان/ وضعیت «سگ نگهبان» و «گاو شیرده» بعد از ترامپ چگونه خواهد بود؟
دوران ریاست جمهوری ترامپ به روابط ویژه وی با «بن‌سلمان» و «نتانیاهو» در خاورمیانه گره خورده است. اکنون که او کاخ سفید را ترک می‌کند بیم و امیدهایی درباره ادامه سیاست افراطی ترامپ در حمایت از جنایات عربستان و رژیم صهیونیستی شک گرفته است.
دموکرات‌های مهربان!
ماجرای مهربانی بایدن با ایران تازه شروع شده مسلما این مقاله را می‌توان چند سال دیگر با جزئیاتی جدید به‌روز کرد اما اصلا دوست نداریم آن روز علاوه‌بر فناوری هسته‌ای، ظرفیت‌های دیگر کشور را هم معلق ببینم
اقدامات احتمالی ترامپ در ۲ ماه آخر حضور در کاخ سفید
یک پایگاه خبری آمریکایی در یادداشتی، ده اقدام احتمالی ترامپ تا پیش از ترک کاخ سفید در هفته‌های آتی را مورد بررسی قرار داد.
آمریکا در بحران پساانتخاباتی؛
ترامپ هوادارانش را از سراسر کشور به واشنگتن فراخواند/ دستور دادستان کل برای رسیدگی به شکایت‌ها
«ایالات سردرگم آمریکا» شاید، توصیف خوبی برای شرایط این روزهای آمریکا باشد. آمریکایی که در نسخه‌پیچی برای سایر کشورها ید طولایی دارد در نسخه‌پیچی برای خود درمانده است.
مروری بر مواضع بایدن در قبال ایران؛
شعارهای ترامپ در قبال ایران توخالی بود/ فشار بر تهران باید هوشمند باشد/ آمریکا از نزدیک با اسرائیل همکاری خواهد داشت/ وقتی چهل‌وششمین رئیس جمهور ایالات متحده هم از «همه گزینه‌های روی میز» سخن می‌گوید!
جو بایدن و دونالد ترامپ هر دو راهبرد مشترکی را دنبال می‌کنند که فشار بیشتر بر ایران است. حال ترامپ نام آن را «فشار حداکثری» می‌گذارد و بایدن از آن به عنوان «فشار هوشمند» تعبیر می‌کند.
آشوب و اغتشاش در آمریکا؛
حضور طرفداران ترامپ با سلاح گرم در آریزونا و جورجیا/ درگیری طرفداران دو کاندیدا در برخی از شهرها + عکس
حال باید دید در ادامه شهرهای آمریکا صحنه درگیری‌های مسلحانه میان طرفداران دو نامزد خواهند بود یا ترامپ شکست مقابل جو بایدن را می‌پذیرد و کاخ سفید را بدون آشوب و درگیری ترک خواهد کرد.
رئیس‌جمهور بولیوی: درصددیم روابط با ایران را ارتقا ببخشیم
رئیس جمهور جدید بولیوی در دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که کشورش درصدد ارتقای روابط با ایران است.
ایران و انتخابات آمریکا؛
رد سیلی«عین‌الاسد» روی صورت اخراجی کاخ سفید/ ترامپ در حسرت کشاندن ایران به میز مذاکره ماند/ فاز جدید «انتقام سخت» در دولت بایدن پیگیری خواهد شد
اگر سهم ایران در انتخابات آمریکا را کمترین حد ممکن، کمتر از پنج درصد، هم بگیریم، البته این میزان با توجه به تعدد نامی که از ایران در انتخابات آمریکا برده شده رقمی قابل توجه‌تر خواهد بود، با این حال، همین مقدار کم می‌توانست نتیجه انتخابات آمریکا را مت...
جنگ قره باغ؛ تغییر در روند‌های میدانی
درگیری نظامی در قره باغ با تغییرات و با شدت و ضعف متفاوت در عرصه میدانی در جریان است.
روسای جمهوری یک‌دوره‌ای آمریکا/ آیا ترامپ به این فهرست افزوده خواهد شد؟
روسای جمهوری آمریكا فقط مجاز به کار برای حداكثر دوره‌های دو و چهار ساله هستند. از ۴۵ نفری که این سمت را دارا بوده‌اند، تنها ده رئیس جمهوری نتوانسته‌اند با تلاش دردوره دوم، مجدداً انتخاب شوند.
روسای جمهوری یک‌دوره‌ای آمریکا/ آیا ترامپ به این فهرست افزوده خواهد شد؟
روسای جمهوری آمریكا فقط مجاز به کار برای حداكثر دوره‌های دو و چهار ساله هستند. از ۴۵ نفری که این سمت را دارا بوده‌اند، تنها ده رئیس جمهوری نتوانسته‌اند با تلاش دردوره دوم، مجدداً انتخاب شوند.
روسای جمهوری یک‌دوره‌ای آمریکا/ آیا ترامپ به این فهرست افزوده خواهد شد؟
روسای جمهوری آمریكا فقط مجاز به کار برای حداكثر دوره‌های دو و چهار ساله هستند. از ۴۵ نفری که این سمت را دارا بوده‌اند، تنها ده رئیس جمهوری نتوانسته‌اند با تلاش دردوره دوم، مجدداً انتخاب شوند.
آماده ‌باش گروه‌های برانداز آمریکایی برای آشوب‌های پس از انتخابات
یک حساب کاربری توییتری نزدیک به آنتیفا صرف‌نظر از اینکه چه کسی پیروز انتخابات آمریکا شود اقدام به اشتراک‌گذاری دستورالعمل راهبرد شورش برای سرنگونی حکومت این کشور کرد.
وضعیت آشفته آمریکا، در دو روز باقی مانده به انتخابات
جامعه آمریکا در آستانه برگزاری انتخابات، با بحران‌هایی مانند ناآرامی و شورش در فیلادلفیا، کرونا و هجوم برای خرید سلاح مواجه است.
در ادامه واکنش‌های کشورهای جهان اسلام؛
اندونزی سفیر فرانسه را احضار کرد
در پی واکنش کشورهای مسلمان به اقدامات و اظهارات ضد اسلامی مقامات فرانسوی، اندونزی سفیر فرانسه در جاکارتا را احضار کرد.
نگاهی به تاریخ توحش فرانسه در برابر مسلمانان + عکس
سرهای مردم الجزایر بر سرنیزه‌های فرانسوی/ ژست کشور استعمار و شکنجه برای صلح و آزادی بیان!
بنا بر اعلام الجزایری‌ها، سربازان فرانسوی در طول حضورشان در الجزایر، بیش از یک میلیون الجزایری را تنها به جرم مقاومت در برابر استعمار و استقلال خواهی شکنجه کرده و یا به قتل رساندند.
اصلاح‌طلبان و بازی تکراری «آمریکای خوب؛ آمریکای بد»
روزنامه اصلاح‌طلب: مذاکره با بایدن راحت‌تر از گفتگو با قاتل سردار سلیمانی است!/ بایدن: او [قاسم سلیمانی] از وحشت حمایت کرد و بخاطر جنایت علیه هزاران نفر مستحق محاکمه بود/ تلاش‌ لیبرال‌ها برای تحریف چهره دموکرات‌ها ادامه دارد
جو بایدن در ایام ترور سردار سلیمانی بیانیه‌ای صادر کرد که محتوای آن جالب توجه است. بایدن در این بیانیه تصریح می‌کند که هیچ آمریکایی از ترور قاسم سلیمانی عزادار نشده و او را بخاطر تولید وحشت و هرج و مرج در منطقه مستحق محاکمه می‌داند.
به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد شهادت دکتر «فتحی شقاقی»؛
شهیدی که مردم فلسطین را با کتاب «امام خمینی، راه حل جایگزین» به صحنه مبارزه با اسرائیل کشاند/ «فتحی شقاقی» چگونه با الهام از انقلاب اسلامی توانست «جهاد اسلامی» را پایه‌گذاری کند؟
دکتر فتحی شقاقی با تاسیس جنبش جهاد اسلامی روند مبارزات فلسطین را ازتفکرات چپ‌گرا به آموزه‌های اسلامی تغییر داد که همین تغییر رویکرد نقشی اساسی در دستاوردهای مردم مسلمان فلسطین در چهار دهه اخیر داشته است.

صفحات

آخرین اخبار بین الملل