هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

یادداشت سیاست

جنگ اراده‌ها
سپهر خلجی
تا کی دراز دستی؟
حسین شریعتمداری
جاخالی دادن ممنوع!
محمدصادق شهبازی

طنز

پربحث‌ها

بنا بر اعلام مرکز آمار؛
تورم نقطه‌ای در مهر ماه ۴۱ درصد شد/ دولت روحانی باز هم رکورد شکست
زم به ایستگاه آخر رسید
روح‌الله زم: با یک لغزش عاقبت آدم به باد می‌رود/ حکم دادگاه در مهلت قانونی صادر خواهد شد
پس شش جلسه، دادگاه رسیدگی به اتهامات روح‌الله زم درحالی به پایان رسید که متهم زم ضمن پذیرش اتهاماتش بیان کرد که اگر کاری از دستم در رفت اظهار ندامت و پشیمانی می‌کنم.
جزییات بازداشت ۲۸ کارمند دستگاه قضا
سخنگوی قوه قضاییه در ارتباط تلفنی با شبکه خبر جزییات بازداشت ۲۸ کارمند دستگاه قضا و ۱۹ وکیل به دلیل ارتباط گرفتن با اصحاب پرونده را تشریح کرد.
نگاهی به تاریخ توحش فرانسه در برابر مسلمانان + عکس
سرهای مردم الجزایر بر سرنیزه‌های فرانسوی/ ژست کشور استعمار و شکنجه برای صلح و آزادی بیان!
بنا بر اعلام الجزایری‌ها، سربازان فرانسوی در طول حضورشان در الجزایر، بیش از یک میلیون الجزایری را تنها به جرم مقاومت در برابر استعمار و استقلال خواهی شکنجه کرده و یا به قتل رساندند.
هشتمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان بانک سرمایه؛
نماینده دادستان: اکثر سپرده‌گذاران بانک سرمایه معلمان هستند، آقایان می‌گویند این بانک ربطی به معلمان ندارد/ امامی: من هیچ‌گاه مالک «شهرزاد» نبودم؛ مردم مالک آن هستند!/ باز هم پای یک «رفاقت» در میان است
متهم امامی درباره ارتباط خود با متهم فرزان‌راد، گفت: در جلسه دادگاه از ارتباط من با آقای فرزان راد سخن زیادی گفته می‌شود، لذا لازم است توضیحاتی در این زمینه مطرح کنم؛ پدر بنده و پدر آقای فرزان باهم رفاقت قدیمی داشتند.
از سوی رئیس قوه قضائیه؛
ابلاغ دستورالعمل رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه
دستورالعمل ساماندهی رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه ایران، در ۸ ماده و ۳ تبصره از سوی رئیس قوه قضائیه ابلاغ شد.
اصلاح‌طلبان و بازی تکراری «آمریکای خوب؛ آمریکای بد»
روزنامه اصلاح‌طلب: مذاکره با بایدن راحت‌تر از گفتگو با قاتل سردار سلیمانی است!/ بایدن: او [قاسم سلیمانی] از وحشت حمایت کرد و بخاطر جنایت علیه هزاران نفر مستحق محاکمه بود/ تلاش‌ لیبرال‌ها برای تحریف چهره دموکرات‌ها ادامه دارد
جو بایدن در ایام ترور سردار سلیمانی بیانیه‌ای صادر کرد که محتوای آن جالب توجه است. بایدن در این بیانیه تصریح می‌کند که هیچ آمریکایی از ترور قاسم سلیمانی عزادار نشده و او را بخاطر تولید وحشت و هرج و مرج در منطقه مستحق محاکمه می‌داند.
آیت‌الله رئیسی در جلسه شورای عالی قوه‌قضاییه:
مهم‌تر از مجازات مفسدین بازگرداندن اموال بیت‌المال است/ هر کسی درباره فساد سندی دارد به دستگاه قضایی ارائه دهد/ جسارت دولت فرانسه به ساحت مقدس پیامبر(ص) توهین به همه ادیان و انبیاء الهی است
رئیس قوه‌قضائیه اظهار داشت: مجازات مفسدین اقتصادی مساله مهمی است و افراد مفسد باید به زندان بروند، اما بازگرندان اموال به یغما رفته بیت المال مهم‌تر است و اولویت قرار گرفتن این مسأله قابل تقدیر است.
سرلشکر باقری در همایش پدافند غیرعامل مطرح کرد:
آمریکا به دنبال مذاکره‌ای است که نتیجه آن از قبل مشخص است/ پس از یک سال صبر، اکنون راهبرد «مقاومت فعال» را در پیش گرفته‌ایم/ این روزها برخی از «عقلانیت» حرف می‌زنند، اما عقلانیت به معنای خالی کردن صحنه در مقابل دشمن نیست
سردار باقری عنوان کرد: این روزها برخی حرف از «عقلانیت» می‌زنند، اما عقلانیت به معنای خالی کردن صحنه در مقابل دشمن نیست؛ بلکه قوی شدن کشور، معنای واقعی عقلانیت است.
هفتمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد امامی برگزار شد؛
نماینده دادستان: ۵ شرکت صوری با مدیران بی‌نام و نشان تشکیل دادند/ ۵۰۹ میلیارد تومان کالا از کشور خارج کرده‌اند و هیچ وثیقه‌ای وجود ندارد
قهرمانی گفت: موضوع امروز ما در خصوص ضمانت‌نامه‌هایی است که در قالب ۵ شرکت است. در این شرکت‌ها اسمی از امامی و فرزام راد و افراد زیر مجموعه آنها نبود. این ۵ شرکت ۵۰۹ میلیارد تومان ضمانتنامه گرفتند و به کالا تبدیل و از کشور خارج کرده‌اند.
به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد شهادت دکتر «فتحی شقاقی»؛
شهیدی که مردم فلسطین را با کتاب «امام خمینی، راه حل جایگزین» به صحنه مبارزه با اسرائیل کشاند/ «فتحی شقاقی» چگونه با الهام از انقلاب اسلامی توانست «جهاد اسلامی» را پایه‌گذاری کند؟
دکتر فتحی شقاقی با تاسیس جنبش جهاد اسلامی روند مبارزات فلسطین را ازتفکرات چپ‌گرا به آموزه‌های اسلامی تغییر داد که همین تغییر رویکرد نقشی اساسی در دستاوردهای مردم مسلمان فلسطین در چهار دهه اخیر داشته است.
از سوی رئیس قوه‌قضاییه صورت گرفت؛
ابلاغ دستورالعمل مقابله با ‌ترک فعل‌های خسارت‌بار مسئولان و مدیران/ گام رو به جلو قوه‌قضائیه در صیانت از حقوق عامه‌
دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظايف قانونی مديران و كارمندان و پيشگيری از آن، در ۱۲ ماده از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد.
رهبر معظم انقلاب در جلسه ستاد ملی کرونا:
هتک حرمت رئیس جمهور حرف غلطی بود/ دولت بسته‌های حمایتی برای آسیب‌دیدگان کرونا در نظر بگیرد/ لزوم اتخاذ تصمیم‌های قاطع، اقناع افکار عمومی و همکاری همگانی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد شدید و صریح از اقدام برخی‌ در برخورد با دولت و رئیس‌جمهور و هتک حرمت ایشان، گفتند: هتک حرمت حرام است و انتقاد با هتک حرمت تفاوت دارد؛ ضمن اینکه امروز کشور بیش از هر زمان دیگری به همکاری و اتحاد و انسجام نیاز دارد.
با رای مجمع عمومی؛
اعضای جدید شورای مرکزی «حزب پایداری انقلاب اسلامی» انتخاب شدند
در آخرین جلسه مجمع عمومی حزب پایداری انقلاب اسلامی، با برگزاری انتخابات شورای مرکزی ۱۷ عضو اصلی و ۵ عضو علی‌البدل انتخاب شدند.
توضیحات رحیم‌پور ازغدی درباره مشاجره بنزینی با رئیس جمهور:
توضیحات روحانی در باره گرانی بنزین ساختگی و حق‌به‌جانب بود/ مودبانه اما واضح اعتراض شد/ این آخرین حضور من در جلسه شورا بود/ متن جلسه حتی برای اعضا هم محرمانه اعلام شد/ دوستان زیادی پس از جلسه تایید کردند اما در جلسه سکوت!
پس از یک سال، حسن رحیم‌پور ازغدی در صفحه توییتر خود ماجرای درگیری لفظی سال گذشته خود با حسن روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی پیرامون سوءمدیریت دولت در ماجرای افزایش قیمت بنزین را تشریح کرد.
بنا بر اعلام مرکز آمار؛
تورم نقطه‌ای در مهر ماه ۴۱ درصد شد/ دولت روحانی باز هم رکورد شکست
نرخ تورم مهر ماه ١٣٩٩ در مقایسه با ماه قبل ۷ واحد درصد افزایش یافته است. نرخ تورم گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی ها و دخانیات» با افزایش ۹ واحد درصدی به ۴.۵ درصد و گروه «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» با افزایش واحد درصدی به ۴١.٩ درصد رسیده است.
خضریان نماینده مجلس:
جبهه پایداری مخالف استیضاح رئیس‌جمهور است/ این اتفاق در چنین شرایطی کمکی به رفع مشکلات مردم نمی‌کند
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت که این جبهه مخالف استیضاح رئیس‌جمهور است و این کار را به صلاح مردم و کشور نمی‌داند.
نامه ۱۹۴ بسیج دانشجویی کشور به مراجع و علما؛
مراجع با تبیین صلح امام حسن(ع) راه تحریف تاریخ را ببندند
جمعی از دفاتر بسیج از مراجع تقلید خواستند تا جریانات زمان امام حسن(ع) و شرایط صلح ایشان را تبیین کرده و حقایق را برای مردم و به خصوص جوانان روشن کنند تا راه را برای کسانی که سعی در مصادره به مطلوب کردن تاریخ دارند، ببندند.
آیت‌الله رئیسی در جمع رئیس و معاونان سازمان حفاظت اطلاعات سپاه:
نقش اثرگذار سازمان حفاظت اطلاعات سپاه در صیانت از اقتدار نظام اسلامی/ امروز دشمن با ایجاد عملیات روانی در صدد ایجاد یأس و ناامیدی در درون نظام است
رئیس قوه قضاییه با اشاره به نقش مهم حفاظت اطلاعات سپاه در تولید قدرت و صیانت از اقتدار نظام تأکید کرد: انجام رسالت سپاه در پاسداری از انقلاب اسلامی با نقش صیانتی و حفاظتی سربازان گمنام در سازمان حفاظت اطلاعات محقق خواهد شد.
همشهری حسن روحانی محکوم شد؛
۱۲ سال حبس، پرداخت ۱۴۰ هزار یورو و انفصال دائم از خدمات دولتی در انتظار پیوندی/ نگاهی به کارنامه رئیس سازمان هلال احمر دولت دوازدهم
علی اصغر پیوندی، رئیس سابق هلال احمر در دولت روحانی که ۱۲ آذر ماه سال گذشته به اتهام اختلاس و تصرف غیرقانونی در اموال هلال احمر بازداشت شده بود به ۱۲ سال حبس تعزیری، رد مال و پرداخت حدود ۱۴۰ هزار یورو و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد.
واکنش سخنگوی قوه‌قضاییه به سخنان علی ربیعی
سخنگوی قوه قضاییه در خصوص اظهارات ربیعی درباره این که گفته بود لازم است قوه قضاییه در موضوع توهین برخی نمایندگان مجلس به رییس جمهور ورود کند، صحبت کرد.
اعترافات کواکبیان نماینده سابق مجلس:
لاریجانی در مجلس منویات دولت را پیش می‌برد/ اگر ما حمایت نمی‌کردیم قطعاً روحانی سرکار نمی‌آمد/ هر چه می‌کشیم از این دولت می‌کشیم/ نمی‌توان ناکارآمدی دولت را نادیده گرفت
کواکبیان در خصوص انتخابات آمریکا هم گفت: دیدگاه واقع‌بینانه دیدگاهی است که برایش مهم نیست جوبایدن یا ترامپ بیاید.اگر جوبایدن رأی بیاورد در دراز مدت قدرت اجماع‌سازی دنیا علیه ایران را دارد.
حسین شریعتمداری نوشت:
طرح توطئه‌آمیز «دولت بی‌سر» علیه جمهوری اسلامی ایران کلید خورده است/ اصرار بر استعفای روحانی برای برطرف شدن مشکلات نیست
«دولت بی‌سر» نام پروژه‌ای است که آمریکا و متحدانش با هدف تنش‌آفرینی و ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی برای سه کشور ایران، لبنان و عراق تهیه کرده و اجرای آن را از چند ماه قبل کلید زده‌اند.
در پیامی صورت گرفت؛ قدردانی رهبری از ناجا
فرمانده معظم کل قوا در پیامی به مناسبت هفته نیروی انتظامی از زحمات و تلاش‌های کارکنان این نیرو قدردانی کردند.
آیت‌الله رییسی در دیدار با کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
ثبت اموال مسئولان باید همچنان با جدیت دنبال شود/ مجاز نمی‌دانم که قوه قضاییه هیچ درآمدی جز درآمد‌هایی که قانون تعیین کرده است داشته باشد/ اگر نتوانیم ادارات و سازمان‌ها را به رعایت قوانین موظف کنیم، از مردم باید چه انتظاری داریم؟
رییس قوه قضاییه بیان اینکه ما در قوه قضاییه برخورد با تصرفات حکومتی را از خود شروع کردیم، گفت: ما اگر نتوانیم بخش‌هایی که به نحوی با ادارات و سازمان‌ها در ارتباط هستند را به رعایت قوانین موظف کنیم، از مردم باید چه انتظاری داشته باشیم.
شش نکته پیرامون بیانیه وزارت خارجه/ وقتی وزارت خارجه تحمیل ۵ ساله تحریم‌های تسلیحاتی به ایران را «نوآوری» می‌‌خواند!
جدا از درس نگرفتن این وزارت خانه از مسیر غلط مذاکرات برجام که ضعف‌های حقوقی و فنی در متن آن به وضوح مشاهده می‌شود و اثرات نامطلوب آن بر منافع ملی بر همگان آشکار شده، اما در بیانیه وزارت خارجه مجدداً نکاتی ذکر شده که درخور پاسخ‌گویی و توجه بیشتر است.

صفحات

آخرین اخبار سیاست