هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 13 اسفند 1399
ساعت 15:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 7 بهمن 1399 ساعت 11:35
سه شنبه 7 بهمن 1399 11:22 ساعت
2021-1-26 11:35:44
شناسه خبر : 343702
توکلی اخیرا یادداشتی منتشر کرده که بیش از آن که دغدغه عدالت داشته باشد، از آن بوی عقده‌گشایی سیاسی استشمام می‌شود. او با ادعای دروغ غسل پیکر علامه مصباح توسط یک ابربدهکار بانکی سعی کرده تا به خیال خودش به جنگ فساد رفته و از ماجرایی عجیب رونمایی کند!
توکلی اخیرا یادداشتی منتشر کرده که بیش از آن که دغدغه عدالت داشته باشد، از آن بوی عقده‌گشایی سیاسی استشمام می‌شود. او با ادعای دروغ غسل پیکر علامه مصباح توسط یک ابربدهکار بانکی سعی کرده تا به خیال خودش به جنگ فساد رفته و از ماجرایی عجیب رونمایی کند!
گروه سیاسی-رجانیوز: احمد توکلی اخیرا یادداشتی منتشر کرده که بیش از آن که دغدغه عدالت داشته باشد، از آن بوی عقده‌گشایی سیاسی استشمام می‌شود. او با ادعای دروغ غسل پیکر علامه مصباح توسط یک ابربدهکار بانکی سعی کرده تا به خیال خودش به جنگ فساد رفته و از ماجرایی عجیب رونمایی کند!
 
البته این روزها به‌واسطه بی‌عدالتی‌ها و ظلم‌هایی که بر مردم می‌شود، کم نیستند افرادی که ردای عدالتخواهی بر تن می‌کنند حال آن که خودشان متهم به دریافت رانت‌های میلیاردی هستند. شاید رئیس دیده‌بان شفافیت هم از این قاعده مستثنی نباشد!
 
به گزارش رجانیوز، مدرسه غیرانتفاعی «معلم» در شمال تهران اوایل دهه هفتاد توسط احمد توکلی با هدف آماده کردن دانش‌آموزان مستعد به‌ویژه از طبقات مستضعف! برای ورود به دانشگاه در منطقه سعادت‌آباد تاسیس می‌شود. جدا از اینکه کدام خانواده مستضعفی در منطقه سعادت‌آباد زندگی می‌کند، حواشی بسیاری پیرامون زمین این مدرسه مطرح است.
 
بنابر اظهارات دفتر معاون اول رئیس‌جمهور دولت دهم در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ماه سال ۹۱ احمد توکلی با رایزنی و ویژه‌خواری در سال ‌١٣٧٠ برای خود و شرکایش زمینی به مساحت ‌٣ هزار متر مربع در سعادت‌آباد به ارزش ‌١٨٠ میلیون تومان، در زمان ریاست محسن رفیق‌دوست بر بنیاد مستضعفان، آن هم با بیش از ۸۵ درصد تخفیف به قیمت ‌٢٣ میلیون تومان خریداری می‌کند. همچنین توکلی از بنیاد مستضعفان خواستار می‌شود که این مبلغ را ظرف ۱۰ سال پرداخت کند و هر ساله ‌۱۰ درصد ظرفیت پذیرش دانش‌آموز در مدارس غیرانتفاعی را به بنیاد مستضعفان اختصاص دهد.
 
اما پس گذشت ۲۰ سال نه‌تنها توکلی حتی یک ریال به بنیاد مستضعفان پرداخت نمی‌کند بلکه حتی یک درصد سهمیه تحصیلی مدارس غیرانتفاعی‌ را هم به فرزندان جانبازان و مستضعفان اختصاص نمی‌دهد!
 
۲۶ مرداد ماه سال جاری موضوع ملک سه‌هزار متری سعادت‌آباد دوباره در رسانه‌ها مطرح می‌شود و توکلی در مصاحبه‌ای با روزنامه اعتماد پیرامون حواشی زمین مدرسه «معلم» بیان می‌کند: «از رهبری درخواست کردم از آنجا که موسسه وقف می‌شود و سهمی از ظرفیتش به خانواده‌های مستضعف که آنجا هم بودند، اختصاص می‌یابد و هزینه ساخت را از خیرین می‌گیریم و با نرخ دولتی اداره می‌کنیم، اجازه دهند بهای آن را به قیمت روز و بدون تخفیف در ۱۰ سال بپردازیم. ایشان به همان شروط پذیرفتند. ما هم تقریبا به همه شرط‌ها عمل کردیم».
 
این ادعای توکلی در حالیست که «معاون امور ویژه دفتر مقام معظم رهبری» در تاریخ ۸۷.۱۰.۸ در نامه‌ای خطاب به رفیق دوست، رئیس وقت بنیاد مستضعفان، ادعای توکلی را تکذیب کرده است. 
 
در این نامه آمده است: «بازگشت به نامه شماره ۱۰.۴۳۹۳۳ مورخ ۸۷.۵.۳ در خصوص زمین واگذار شده به مجتمع آموزشی معلم در شهرک قدس، موضوع بررسی گردید و هیچ‌گونه سابقه‌ای از صدور دستور مقام معظم رهبری در خصوص مطالب مطروحه در نامه جنابعالی مشاهده نگردید. بنابراین لازم است بنیاد مستضعفان طبق وظایف خود و بر اساس ضوابط تصمیم‌گیری و اقدام نماید».
 
جالب آن که زهیر توکلی پسر احمد توکلی در مصاحبه‌ای گفته بود که «پدرم مدرسه معلم را وقف کرده است»؛ یعنی مکانی که اصل و اساس مالکیت آن محل سوال است وقف شده و تیم آقای توکلی همچنان مشغول کسب درآمد از آن مجتمع اموزشی است!
 
با همه این اوصاف احمد توکلی درحالی ژست عدالت‌خواهانه می‌گیرد که تاکنون پاسخ شفاف و قانع‌کننده‌ای به چگونگی تصاحب این ۳ هزار متر زمین در سعادت‌آباد، که اکنون بیش از ۸۰ میلیارد تومان ارزش دارد، نداده است!