هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 اسفند 1399
ساعت 14:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 15 دى 1389 ساعت 18:22
چهارشنبه 15 دى 1389 21:52 ساعت
2011-1-5 18:22:46
شناسه خبر : 58962
ساختن ايران نيازمند الگويي مناسب از لحاظ اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي است به طور يقين كشورهاي غربي نمي‌توانند الگويي مناسب براي ما باشند و آنچه كه مي‌تواند ايران را به قله‌هاي پيشرفت و توسعه و كمالات انساني برساند الگوي اسلامي ـ ايراني است.

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در دومین روز از هشتاد و سومین سفر استانی خود به سمنان؛ استان زادگاهش در نشست صمیمی با نخبگان استان حاضر شد و در حالی که در طی دو هفته گذشته از آغاز مرحله نهایی هدفمندی یارانه‌ها و اصلاح قیمت‌ها کمتر در مجامع عمومی حاضر شده بود، در سخنرانی‌های سمنان خود بار دیگر تشریح جزئیات این موضوع را بیان کرد.

به گزارش رجانیوز، دکتر احمدی‌نژاد که در سخنرانی 27 آذرماه خود با تأکید بر اینکه پول یارانه‌ها متعلق به بیت‌المال امام زمان(عج) است و برکت دارد، امروز خبر داد که قبل از آغاز هدفمندی در دیداری که خدمت رهبر انقلاب بوده است، ایشان بر این مسئله تأکید کرده‌اند که پول یارانه‌ها پول امام زمان(عج) است و برکت دارد.

این در حالی است که پس از آنکه رئیس‌جمهور در گفت‌وگوی تلویزیونی خود با مردم این موضوع را مطرح کرد، برخی رسانه‌ها به تمسخر آن پرداختند.

دکتر احمدی‌نژاد امروز همچنین تأکید کرد که یقین دارد امام عصر(عج) اجرای موفق این طرح را مدیریت و هدایت می‌کنند چرا که ایشان صاحب اصلی عدالت است.

وی حدود سه سال قبل نیز در دانشگاه علم و صنعت با یادآوری سخنرانی سه ماه قبلش در دانشگاه کلمبیای نیویورک، گفت: بنده وقتي در آنجا حضور داشتم، يقين داشتم که با فضاي مسمومي که آنان در دانشگاه ايجاد کرده اند مولايم خواهد آمد و صحنه را اداره خواهد کرد.

به گزارش ايرنا، رييس جمهور در همين زمينه اصل و اساس هدفمند شدن يارانه ها را برقراري عدالت در جامعه خواند و گفت: ما قدم نخست را در اين زمينه برداشته ايم.

وي اضافه كرد: در بيست روز گذشته از اجراي طرح هدفمند شدن يارانه ها ميزان صميميت، احترام، دلسوزي ها، رحم و مروت‌ها و ارزش‌هاي انساني در جامعه ايران تقويت شده است.

وي گفت: علت موفقيت اين طرح تلاش و وقت زيادي است كه مسوولان دولت براي اجراي صحيح آن اختصاص مي‌دهند علت ديگر اين موفقيت وجود اعتماد بين ملت و دولت است و علت سوم نيز توجه به اصل عدالت در اجراي اين طرح است.

رييس جمهور گفت: من يقين دارم حضرت ولي عصر(عج) اجراي موفق اين طرح را مديريت كرده و هدايت مي‌كنند.

احمدي نژاد افزود: عدالت صاحب دارد و صاحب طرح هدفمند شدن يارانه ها كه مبناي آن عدالت است حضرت مهدي (عج) است.

احمدي نژاد اضافه كرد: من پيش از اجراي طرح هدفمند شدن يارانه ها خدمت مقام معظم رهبري رسيدم و ايشان فرمودند "پول يارانه‌ها پول امام زمان است و بركت دارد."

رييس جمهور با اشاره به قصد و اراده برخي كشورها براي اجراي چنين طرح‌هايي گفت: بسياري از كشورهايي كه انديشه اجراي اين طرح را در سر دارند با دلنگراني‌ها، مشكلات و معضلات زيادي روبه‌رو هستند در چنين كشورهايي فاصله‌هاي طبقاتي با چنين طرح‌هايي زياد مي‌شود اما در كشور ما به خاطر عدالت بودن انگيزه چنين طرحي فاصله‌هاي طبقاتي نيز كم‌تر مي‌شود.

احمدي نژاد افزود: هر چقدر همدلي مسوولان و مردم بيشتر باشد موقعيت بيشتري براي كار و تلاش و سازندگي براي كشور پيش خواهد آمد.

وي اضافه كرد: ممكن است كشوري ثروت زياد و همدلي نيز داشته باشند اما بدون كار و تلاش به جايي نخواهند رسيد.

وي در همين زمينه به طور مثال گفت: در برخي از كشورها علاوه بر 8 ساعت كار معين بسياري به دليل عشق به ميهن خود 4 ساعت نيز داوطلبانه كار مي‌كنند.

رييس جمهور اضافه كرد: بدون خودباوري ساختن كشور ممكن نخواهد بود از جمله محورهايي كه شيطان پرستان و مستكبران در حمله به كشورهاي ديگر در پيش مي‌گيرند تلاش براي سلب خودباوري انسانهاست.

رييس جمهور اضافه كرد: ساختن ايران نيازمند الگويي مناسب از لحاظ اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي است به طور يقين كشورهاي غربي نمي‌توانند الگويي مناسب براي ما باشند و آنچه كه مي‌تواند ايران را به قله‌هاي پيشرفت و توسعه و كمالات انساني برساند الگوي اسلامي ـ ايراني است.

وي اضافه كرد: آنچه مسلم است اين كه الگوهاي غربي به دلايل مختلف متناسب با فرهنگ و اهداف ما نيست و الگوي ايراني نيز به دليل اتكا به نيروها و تفكرها و منابع ايراني مي‌تواند كارآمدي اين روش را به اثبات برساند.

احمدي نژاد با اشاره به روش غرب در برخورد با كشورهاي ديگر گفت: كشورهاي غربي دانش كارساز را قطره قطره و با سياست‌هاي خاص استعمارگري عرضه مي‌كنند اما هر چقدر بخواهيم كالاهاي مصرفي و حتي دانش‌هاي كم اهميت را در اختيار ما مي‌گذارند.

رييس جمهور اضافه كرد: پايه و اساس الگوي اسلامي ايراني برقراري عدالت است و اگر به اين مقوله كم توجهي شود كمالي اتفاق نخواهد افتاد؛ عدالت سكوي نخست پرش انسان به سوي كمالات است و از آنجاست كه حركت جهشي انسان به سوي تعالي و خداوند انجام مي‌شود.

احمدي نژاد گفت: اگر بخواهيم در بحث عدالت مانند غربي‌ها رفتار كنيم بايد در ريل آنها حركت كنيم و در چنين وضعيتي ما همواره از آنان عقب خواهيم بود و قطعا چنين الگويي موافق ايران اسلامي نخواهد بود.

رييس جمهور اضافه كرد: باور من اين است كه استان سمنان مي‌تواند براي تحقق الگوي اسلامي ايراني يك نمونه و الگو باشد زيرا اين استان همه چيز دارد و تحقق اين امر در اين استان شدني است.

رييس جمهور در همين زمينه از مسوولان، فرهيختگان و نمايندگان استان سمنان خواست براي توسعه و پيشرفت استان و عملي كردن الگوي اسلامي ايران نشست‌هاي تخصصي با صاحب نظران مختلف اعم از دانشگاهي و ديگر اقشار داشته و از انديشه هاي آنان استفاده كنند.

وي در ابتداي سخنان خود اظهار داشت: بالاترين و مهمترين ماموريت ما ساختن ايران و استان سمنان بوده و چنين كاري خدمت به بشريت، انبيا، اوليا و كمك به برقراري عدالت است.

رييس جمهور اضافه كرد: سال‌هاست كه دنيا متوجه ايران است و تمام تحولات ما زير ذره بين بوده و اشخاص مختلف تحولات ما را زيرنظر دارند.

وي اضافه كرد: به اندازه سفرهاي استاني ما سفرهاي خارجي داريم كه در آنها مباحث گوناگوني مطرح مي‌شود و اظهارات متفكران خارجي‌ نشانگر اين موضوع است كه آنان به طور مستمر تحولات ايران را بررسي مي‌كنند.