هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 27 مرداد 1398
ساعت 06:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 4 خرداد 1389 ساعت 16:22 2010-5-25 16:22:03
شناسه خبر : 35416

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با بيان اينكه 3 هزار نفر از دانشجويان تحصيل‌كننده در خارج آقازاده هستند گفت كه از اين تعداد دانشجوي تحصيلكرده در خارج از كشور 80 درصد در دوره كارشناسي تحصيل مي‌كنند.

حجت‌الاسلام عليرضا سليمي نماينده مردم محلات و عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي به خبرنگار پارلماني فارس گفت كه هم اكنون 75 هزار دانشجوي ايراني در خارج از كشور تحصيل مي‌‌كنند.

به گفته وي از ميان اين 75 هزار دانشجو حدود 3 هزار نفر آنها آقازاده هستند.

سليمي در ادامه گفت كه از اين تعداد دانشجوي تحصيلكرده در خارج از كشور 80 درصد در دوره كارشناسي و 20 درصد آنها در دوره تحصيلات تكميلي تحصيل مي‌كنند كه نكته قابل توجه آن است عمده آقازاده‌هاي تحصيل‌كننده در خارج در مقطع كارشناسي‌ارشد و دكترا مشغول تحصيل هستند.

وي با طرح اين سؤال كه با وجود شرايط نسبتا خوب براي تحصيل در بسياري از رشته‌ها در داخل كشور،‌ چه ضرورتي دارد كه هنوز برخي افراد به‌ويژه آقازاده ها در خارج از كشور تحصيل مي‌كنند، اظهار داشت: چرا برخي از مسئولين موجب بسترسازي براي خروج فرزندانشان و تحصيل آنان در خارج شدند درحالي كه اكثرا از رانت و قدرت براي تحصيل فرزندانشان در خارج استفاده مي‌كنند.

اين عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس سپس متذكر شد كه مجلس شوراي اسلامي به شدت به‌دنبال محدود كردن تحصيل فرزندان مسئولان اعم از وزرا و نمايندگان است تا با اين اقدام جلوي برخي سوء استفاده‌هاي سرويس‌هاي جاسوسي بيگانگان كه براي آنها تور اطلاعات پهن كرده‌اند بگيرند.