هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 28 شهريور 1400
ساعت 07:33
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 28 خرداد 1400 ساعت 21:14
جمعه 28 خرداد 1400 13:15 ساعت
2021-6-18 21:14:13
شناسه خبر : 348686
با شرایط ایجاد شده و پویش‌های دعوت به حضور پای صندوق‌های رای که از سوی هواداران نامزدهای مختلف ایجاد شده، لازم است وزارت کشور بر اساس اختیارات قانونی خود با تمدید انتخابات تا ساعت ۲ بامداد، زمینه رای دادن مردم با خاطر آسوده را فراهم کند.
با شرایط ایجاد شده و پویش‌های دعوت به حضور پای صندوق‌های رای که از سوی هواداران نامزدهای مختلف ایجاد شده، لازم است وزارت کشور بر اساس اختیارات قانونی خود با تمدید انتخابات تا ساعت ۲ بامداد، زمینه رای دادن مردم با خاطر آسوده را فراهم کند.
گروه سیاسی-رجانیوز: اختلال سیستم رای گیری در بسیاری از صندوق های رای در ساعات ابتدایی صبح امروز، موجب شد تا تعداد قابل توجهی از رای دهندگان، ساعات دیگری را برای شرکت در انتخابات در نظر بگیرند. 
 
با خنک شدن هوا و آغاز موج دوم حضور مردم در شعب اخذ رای، ازدحام و صف‌های طولانی ایجاد شده است. این اتفاق در کنار زمان‌بر بودن اخذ رای الکترونیکی شوراها در برخی شعب می‌تواند باعث از دست رفتن تعداد زیادی از رای‌هایی شود که در ساعات ابتدایی صبح از رای دادن منصرف شده‌ بودند و عصر را برای حضور در صندوق رای انتخاب کردند. 
 
پیش از این نیز سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرده بود که تا ساعت ۱۲ شب می‌توانیم انتخابات را تمدید کنیم و پس از آن ساعت، درهای شعبه را می‌بندیم و حداکثر تا ساعت ۲ بامداد از افراد داخل شعبه رای‌گیری انجام می‌شود. 
 
همچنین در متن کامل دستورالعمل بهداشتی انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ که پس از طرح و بررسی در کمیته امنیتی انتظامی ستاد ملی کرونا و ستاد انتخابات کشور به تصویب ستادملی مدیریت کرونا رسیده و از سوی رئیس جمهور نیز ابلاغ شده، آمده است: به وزارت کشور اجازه داده می شود با هماهنگی شورای نگهبان به منظور جلوگیری از ازدحام در شعب، ساعت اخذ رأی را از ساعت ۷ صبح روز ۲۸ خرداد آغاز و در صورت لزوم در شعبه های شلوغ تا ساعت ۲ صبح روز بعد تمدید نماید. 
 
به نظر می‌رسد با شرایط ایجاد شده و پویش‌های دعوت به حضور پای صندوق‌های رای که از سوی هواداران نامزدهای مختلف ایجاد شده، لازم است تا وزارت کشور بر اساس اختیارات قانونی خود و به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با تمدید انتخابات تا ساعت ۲ بامداد، زمینه رای دادن مردم با خاطر آسوده و به دور از ازدحام و اجتماعات خطرناک و جبران کم کاری صبح امروز را فراهم کند. 
 
این مطلب با سه هشتگ #برای_مردم و #جبران_حق_ملت و #جبران_کم_کاری به پایان رسیده است.
 
در پی درخواست ستاد مردمی سیدابراهیم رئیسی و حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای، با مجوز ستاد ملی کرونا انتخابات ریاست جمهوری در شعب دارای مراجعه کننده تا ساعت ۲ بامداد تمدید شد.