هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 28 شهريور 1400
ساعت 06:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 خرداد 1400 ساعت 18:12
پنجشنبه 20 خرداد 1400 18:09 ساعت
2021-6-10 18:12:46
شناسه خبر : 348310
 بازخوردهای منفی نیروهای انقلابی در برابر این فهرست نشان می‌دهد که جریان جوانان کارآمدی که بدون هیچ دلیل مشخصی از سوی شورای ائتلاف حذف شده‌اند
بازخوردهای منفی نیروهای انقلابی در برابر این فهرست نشان می‌دهد که جریان جوانان کارآمدی که بدون هیچ دلیل مشخصی از سوی شورای ائتلاف حذف شده‌اند
گروه سیاسی-رجانیوز: سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، اسامی منتخبین ۲۱نفره شورای ائتلاف را برای انتخابات شورای شهر تهران اعلام کرد. گذشته از ابهامات جدی در روند شکل‌گیری این فهرست، بر خلاف اظهارات قبلی مسئولان شورای ائتلاف، این لیست با چهره‌های تکراری و امتحان شده نه تنها مانع چرخش نخبگان در مسئولیت‌های مهم شده که وابستگی تعداد بالایی از افراد حاضر در لیست به رئیس  مجلس، خاطرات تلخ انتخابات مجلس و داستان سهمیه‌بندی‌ها را تداعی می‌کند.
 
در لیست ۲۱نفره شورای ائتلاف اصولگرایان ۱۱ نفر مربوط به مسئولین دوره محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران هستند. این افراد دارای مسئولیت‌هایی در شهرداری وقت تهران بوده‌اند که شامل: معاون، شهردار منطقه، مدیرعامل سازمان، مدیر فرهنگی،  یا معاون بسیج شهرداری تهران بوده‌اند.
 
در جریان اعلام لیست شورای ائتلاف در انتخابات مجلس، محمدباقر قالیباف در برابر فهرست اولیه با یک موضع‌گیری منفی در فضای مجازی، توانست تعداد مهمی از جوانان حاضر در لیست اولیه را با نیروهای حامی خود جایگزین کند.
 
این بار اما بازخوردهای منفی نیروهای انقلابی در برابر این فهرست نشان می‌دهد که جریان جوانان کارآمدی که بدون هیچ دلیل مشخصی از سوی شورای ائتلاف حذف شده‌اند، بدون توجه به بدعت‌های عجیبی چون طرح «اشتراک صفر» باید مانع تکرار تجربه تلخ حذف جوانان به نفع افراد نزدیک به قالیباف در انتخابات مجلس شوند.