هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 بهمن 1399
ساعت 19:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 19 آبان 1399 ساعت 13:21
دوشنبه 19 آبان 1399 13:19 ساعت
2020-11-9 13:21:44
شناسه خبر : 341513
در بحث تجهیزات شبکه نصب صحیح دستگاه ها در اتاق سرور شما نه تنها باعث بهتر دیده شدن می شود بلکه به جریان هوا مناسب کمک می کند و سرویس دهی شبکه شما را در آینده آسان تر، سریعتر و ارزان تر می کند. اگر افراد IT شما نیاز به صرف ساعت ها ردیابی کابل ها دارند، برای شما هزینه زیادی دارد.

قفسه یا Rack

قفسه های سرور در اندازه های متنوعی از دیوارهای کوچک قابل نصب تا مدل های کف بزرگ قرار دارند. سیستم تلفن و تجهیزات شبکه شما به راحتی در قفسه ها تنظیم می شوند که از آنها در برابر آسیب های تصادفی محافظت می کند و با تهویه مناسب عمر را افزایش می دهد تا دستگاه های شما بیش از حد گرم نشوند.
بیشتر تجهیزات شبکه و تجهیزات سرور شما دارای طرح های قابل نصب بر روی رک هستند. همچنین سینی های جانبی برای صفحه کلید، موش و مانیتور موجود است که در صورت نیاز به ورود به سرور، زندگی شما را آسان تر می کنند.

 محفظه
محفظه ها شبیه قفسه ها هستند اما می توانند روی چرخ استقرار یابند. ویژگی های معمول شامل قفل در کابینت است و همچنین می تواند شامل سیستم های خنک کننده یکپارچه در محفظه باشد. اگر سرور و تجهیزات شبکه در یک مکان یا یک فضای مشترک در ساختمان ذخیره شده باشد، محفظه گزینه خوبی است تا توانایی دسترسی سایر افراد به تجهیزات را محدود کنید.

 

 

 

 

ترکیب تجهیزات شبکه

مدیر ترافیک در یک شبکه بسته هایی را با همان جریان به ترتیب دریافت آنها به جلو هدایت می کند، اما ممکن است بسته های دارای اولویت بالا را به صورت ترجیحی ارسال کند. یک پورت سوئیچ خروجی ممکن است شامل یک مدیر ترافیک برای ذخیره سلولهای دریافت شده از طریق پارچه سوئیچ در حافظه بافر خود و ارسال آنها بعداً به پردازنده پروتکل دیگری باشد. پردازنده پروتکل پورت خروجی هر سلول را مجدداً در یک بسته جمع می کند و بسته را به سمت خارج در یک گذرگاه شبکه به جلو هدایت می کند. یک پورت خروجی سوئیچ شبکه ممکن است بتواند یک بسته را به سمت سوئیچ شبکه دیگر یا به یک گره شبکه در کانال انتخابی از چندین گذرگاه مختلف شبکه هدایت کند، و مدیر ترافیک یک پورت خروجی سوئیچ شبکه رمز عبور را شناسایی می کند number (FIN) برای تعیین اینکه کدام باس یا کانال گذرگاه خروجی بسته را از درگاه منتقل می کند.

مدیر ترافیک پورت خروجی همچنین ممکن است FIN بسته را رمزگشایی کند تا حداقل و حداکثر نرخ و اولویت ارسال بسته را تعیین کند. سوئیچ شبکه همچنین شامل یک سیستم ترجمه آدرس است که یک آدرس مقصد شبکه را به یک درگاه خروجی مرتبط می کند که می تواند بسته را به آن آدرس شبکه هدایت کند. هنگامی که یک پورت ورودی بسته ورودی را دریافت می کند، آن را ذخیره می کند، آدرس مقصد شبکه خود را می خواند، با سیستم ترجمه آدرس مشورت می کند تا مشخص کند کدام درگاه خروجی باید بسته را فوروارد کند و سپس یک درخواست مسیریابی به سیستم داوری سوییچ ارسال می کند.

هم چنین شما میتوانید برای خرید تجهیزات شبکه به لینک روبه رو مراجعه کنید http://shabakestan.ir/  

 

 

 

نگاهی دقیق تر به برخی تجهیزات شبکه

 در اینجا نگاهی دقیق تر به برخی تجهیزات شبکه خواهیم داشت.

هاب (که بعضاً به عنوان متمرکز کننده نیز نامیده می شود) به دستگاه شبکه ای گفته می شود که یک بسته داده را از یک گره شبکه دریافت کرده و به سایر گره های متصل دوباره انتقال می دهد. در ساده ترین شکل، یک هاب با تکثیر بسته های داده دریافت شده در درگاه ورودی خود و در دسترس قرار دادن آنها برای همه پورت های دیگر، بنابراین امکان اشتراک داده بین همه دستگاه های متصل به هاب را فراهم می کند. همچنین ترافیک شبکه را که از چندین میزبان می آید متمرکز می کند و سیگنال را پخش می کند

سوئیچ (که بعضاً به عنوان هاب سوئیچینگ نامیده می شود) به یک دستگاه شبکه گفته می شود که بسته های داده را از طریق شبکه فیلتر و ارسال می کند. سوئیچ به طور معمول یک دستگاه چند پورت است (می تواند 48 پورت بیشتر داشته باشد، به این معنی که این یک عنصر فعال است که روی لایه 2 مدل OSI کار می کند. برخلاف هاب استاندارد که به سادگی آنچه را که دریافت می کند تکرار می کند، توپی سوئیچ رکورد آدرس کنترل دسترسی متوسط ​​(MAC) دستگاه های متصل به آن را نگه می دارد. هنگامی که سوئیچ یک بسته داده را دریافت می کند، با جستجوی آدرس MAC آن را مستقیماً به دستگاه گیرنده هدایت می کند. سوئیچ فریم های ورودی به درگاه های ورودی آن را تجزیه و تحلیل می کند و داده ها را فیلتر می کند تا فقط بر روی پورت های مناسب تمرکز کند. در نتیجه، هنگام فیلتر کردن می تواند هم به عنوان یک درگاه و هم هنگام کار با اتصالات به عنوان یک مرکز عمل کند. یک سوئیچ شبکه می تواند از پتانسیل توان کامل اتصال شبکه برای هر دستگاه استفاده کند و آن را به یک توپی استاندارد ترجیح دهد.