هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 6 آبان 1399 ساعت 10:41
سه شنبه 6 آبان 1399 10:38 ساعت
2020-10-27 10:41:15
شناسه خبر : 341166
بسته بندی محصولات یکی از فاکتورهای موثر در افزایش فروش است. کارتن بسته بندی تاثیر زیادی در جذب مشتری دارد. به همین خاطر برندهای بزرگ دنیا برای بسته بندی محصولات خود وقت و هزینه زیادی صرف می کنند. بسته بندی محصولات باید توسط شرکت های معتبر دراین حوزه و کارشناسان مجرب انجام شود.
بسته بندی محصولات یکی از فاکتورهای موثر در افزایش فروش است. کارتن بسته بندی تاثیر زیادی در جذب مشتری دارد. به همین خاطر برندهای بزرگ دنیا برای بسته بندی محصولات خود وقت و هزینه زیادی صرف می کنند. بسته بندی محصولات باید توسط شرکت های معتبر دراین حوزه و کارشناسان مجرب انجام شود.

سفارش کارتن بسته بندی نیازمند توجه به برخی از نکات است، در غیر این صورت ممکن است نتیجه چندان رضایت بخش نباشد.

در ادامه به نکات مهمی اشاره می کنیم که باید در سفارش کارتن به آن توجه کرد. اگر شما هم به دنبال بسته بندی محصولات خود هستید در ادامه با ما همراه باشید.

 


جنس کارتن بسته بندی
کارتن های بسته بندی از جنس های متنوعی ساخته می شوند که هر کدام کاربرد های متفاوتی دارند.  جعبه مقوایی، هارد باکس یا جعبه سخت و لمینت کارتن از انواع رایج کارتن های بسته بندی هستند. با توجه به نوع محصول هنگام سفارش کارتن بسته بندی باید جنس کارتن را مشخص کرد. برای مثال در بعضی از صنایع ممکن است استفاده از نوع خاصی از مقوا ممنوع باشد چرا که باعث آسیب دیدگی آن محصول می شود برای مثال: از مقوا های پشت طوسی نمی توان برای بسته بندی مواد غذایی استفاده کرد چرا که این نوع مقوا از مواد بازیافتی تهیه شده است. برای بسته بندی مواد غذایی بهتر است از مقوایی مانند ایندربرد و مقوای پست سفید استفاده شود چرا که از استاندارد ها و مجوز های مواد غذایی برخوردار هستند. امروزه از مقوا های متفاوتی برای بسته بندی استفاده می کنند که چند نمونه از این مقوا ها  عبارتند از:

• مقوا پشت سفید
• مقوا پشت طوسی
• کرافت
• گلاسه
• ایندربرد
• فانتزی

چسب مناسب برای کارتن بسته بندی

یکی از نکاتی که هنگام سفارش  کارتن بسته بندی  باید به آن توجه داشت، چسب است.  چسب بسته بندی تاثیر زیادی بر روی استحکام و مقاومت کارتن دارد. چسب هایی که در بسته بندی کارتن مورد استفاده قرار می گیرند متنوع هستند. بهترین نوع چسب برای کارتن بسته بندی، چسب گرم است. چسب گرم  به دلیل برخوردار بودن از استحکام درونی بالا برای بسته بندی  بسیار مناسب است. این چسب برای اتصال کرافت، سطوح سلولزی، مقوا و لایه های کارتنی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از ویژگی های چسب گرم عبارتند از:
• ساختار درونی چسب گرم، باعث پایداری آن در برابر حرارت می شود.
• چسب گرم در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم هستند.
• در صورتی که چسب گرم بین دمای ۱۰ تا ۴۰ درجه سانتی گراد نگهداری شود، حدوداً دو سال عمر می کند.

تصاویر کارتن بسته بندی

یکی از نکات مهمی که باید در سفاش کارتن بسته بندی محصولات به آن توجه کرد، تصاویر روی کارتن است. تصاویر باید مرتبط با محصول و خلاقانه باشد. از طرف دیگر تصاویر باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند تا بتوانند توجه مخاطب را به خود جلب کنند. رعایت تناسب بین تصویر و رنگ زمینه از دیگر مواردی است که در سفارش بسته بندی باید به آن توجه کرد.

 

 

سادگی کارتن بسته بندی
اگر چه در بسته بندی محصولات توصیه می شود از ایده های خلاقانه استفاده شود، اما بسته بندی باید در عین حال ساده باشد. بسته بندی های پیچیده می تواند مشتری را کلافه کند. به همین دلیل برای اثرگذاری بیشتر روی مخاطب، باید در سفارش کارتن بسته بندی به سادگی کارتن توجه کنید.

ایمن بودن کارتن بسته بندی

کارتن بسته بندی باید به گونه ای باشد که از محصول به خوبی محافظت کند. در صورتی که بسته بندی شل باشد این احتمال وجود دارد که هنگام حمل و نقل کالای داخل آن صدمه ببیند. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که ایمن بودن کارتن بسته بندی به معنای سخت باز شدن نیست. برخی از بسته بندی ها ممکن است به راحتی باز نشوند و به همین خاطر باعث ناراحتی مشتری شوند. بنابراین استفاده از بسته بندی های راحت باز شو می تواند منجر به افزایش فروش شود.

متن مناسب روی کارتن بسته بندی

در صورتی که قرار است روی کارتن، متن تبلیغاتی نوشته شود باید فونت مناسب انتخاب شود. بهتر است فونتی برای متن روی کارت انتخاب شود که از خوانایی لازم برخوردار است. اندازه فونت نباید بیش از اندازه کوچک یا بیش از اندازه بزرگ باشد. همچنین در صورتی که روی کارتن بسته بندی تصاویری چاپ شده است باید رنگ متن با رنگ زمینه تصویر تناسب داشته باشد.

قیمت کارتن بسته بندی

 عوامل زیادی هستند که بر روی قیمت یک محصول تاثیر گذار هستند. هزینه چاپ، کاغذ ، مقوا، رنگ و ... از عوامل تعیین کننده قیمت کارتن بسته بندی هستند. سایر فاکتورهای موثر در قیمت که هنگام سفارش بسته بندی باید به آن توجه کرد عبارتند از:

• سایز کارتن بسته بندی
• طراحی کارتن بسته بندی
• مواد سازنده کارتن بسته بندی
 
بازیافتی بودن مواد بسته بندی

در هنگام سفارش کارتن بسته بندی حتما به بازیافتی بودن مواد بسته بندی توجه شود، زیرا مواد بازیافتی قابلیت تجزیه ندارند. بنابراین برای تولید جعبه بسته بندی باید از موادی که قابلیت بازیافتی دارند استفاده شود تا آسیبی به محیط زیست ایجاد نشود. کارتن ها گزینه مناسبی برای بسته بندی مواد هستند زیرا؛ علاوه بر راحتی و کاربردی بودن، قابلیت بازیافتی دارند.

نتیجه گیری
امروزه شرکت های زیادی با تولید جعبه های بسته بندی و نا مرغوب و بی کیفیت، بسیاری از مصرف کنندگان را فریب می دهند. نکات بالا کمک می کند تا هر مصرف کننده ای در هنگام سفارش کارتن برای محصولات خود گزینه متناسب با محصول خود را انتخاب کند و فریب چنین شرکت هایی را نخورد.

از آن جایی که بسته بندی محصولات تاثیر بسیار زیادی در افزایش فروش دارد سفارش کارتن بسته بندی باید با دقت و حوصله انجام شود. شرکت کارتن لاین در کنار شماست تا با بررسی همه موارد بهترین انتخاب را برای بسته بندی محصول خود داشته باشید.