هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 آبان 1399
ساعت 15:48
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 26 مهر 1399 ساعت 22:58
شنبه 26 مهر 1399 22:56 ساعت
2020-10-17 22:58:27
شناسه خبر : 340936

تعریف انیمیشن دو بعدی

انیمیشن 2D یا دو بعدی ترکیبی از تکنیک هنری و طراحی رسانه ای است که توهم حرکت را در یک محیط دو بعدی ایجاد می کند. با توالی نقشه های منفرد در طول زمان ، شخصیت ها ، پس زمینه ها ، اشیا و جلوه ها انگار در حال حرکت هستند. این کار معمولاً برای فیلم ها و تلویزیون های انیمیشن انجام می شود ، اما در بازی های ویدیویی ، وب سایت ها ، برنامه های تلفن همراه و تبلیغات نیز مشاهده می شود.

ترسیم تصاویر با دست قبل از ساخت انیمیشن دو بعدی در وبسایت گرافیستار www.Graphi-star.com که به آن انیمیشن مبتنی بر برداری نیز می گویند، می تواند مفید باشد. نرم افزارهای رایانه ای مانند افتر افکت و موهو تنها تعدادی از برنامه های استاندارد صنعت برای انیمیشن سازی دو بعدی هستند. بنابراین، جستجوی تحصیلات عالی برای یادگیری مهارت های فنی مورد نیاز می تواند مفید باشد.

آموزش انیمیشن سازی دو بعدی

اکثر انیماتورها برای ورود به بازار کار نیاز به مدرک لیسانس دارند ، اما داشتن یک نمونه عالی و دانش قوی از نرم افزار انیمیشن دو بعدی در افتر افکت نکته اساسی است. برنامه های گواهینامه کالج ، دوره های کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند یکی را برای زمینه آموزش انیمیشن سازی دو بعدی آماده کنند یا مهارت های آنها را برای بهبود فرصت های شغلی افزایش دهند.

به دلیل تلفیق مهارت های هنری و فنی، درجه های هنرهای زیبا، انیمیشن، طراحی گرافیک، هنر دیجیتال و گرافیک رایانه گزینه های رایج است. کلاسها در انیمیشن سازی با افتر افکت معمولاً به عنوان بخشی از این برنامه های بزرگتر دیده می شود. دوره های هنر بنیادی ، موارد انتخابی، توسعه نمونه کارها و زمان استودیو نیز از اجزای معمول این نوع برنامه ها هستند.

آموزش انیمیشن سازی دو بعدی

آموزش انیمیشن سازی با افتر افکت

انیمیشن دو بعدی به این معنی که شخصیت ها و پس زمینه های این نوع پروژه ها در فضای دو بعدی و مسطح ایجاد می شوند. اشیا ساخت انیمیشن دو بعدی فقط خصوصیات عرض و ارتفاع (بدون ضخامت) را دارند و یا با دست ترسیم می شوند یا در رایانه ایجاد می شوند. یکی دیگر از تکنیک های ایجاد تصاویر متحرک 2 بعدی ، عکاسی از اشیا still ثابت و سپس ایجاد توالی فریم ها است.

تمام انیمیشن های دو بعدی در افتر افکت با دست و با طراحی انیمیشن ها هر فریم یا سل انجام می شد. پس از اتمام تمام سل ها ، توالی با سرعت 24 سل در ثانیه ویرایش و نمایش داده می شود. این سرعت توهم حرکت طبیعی را برای چشم انسان ایجاد می کند. قبل از ظهور تصاویر رایانه ای و فناوری سه بعدی ، همه کارتون ها و فیلم های متحرک از این طریق تولید می شدند ، در حالی که اکنون نرم افزار رایانه ای امکان تولید تصاویر دو بعدی در رایانه و دستکاری بیشتر آنها برای جلوه انیمیشن را فراهم می کند.

در حالی که امروزه انیمیشن سه بعدی بسیار محبوبتر است، صنعت انیمیشن مدرن هنوز هم از تکنیک های انیمیشن سازی با افتر افکت استفاده می کند تا اشیا 3D سه بعدی را پویا و واقع بینانه کند. بنابراین ، حتی با ظهور انیمیشن های سه بعدی بیشتر ، 2D اینجا است که بدون خطر منسوخ شدن باقی بماند.

بازار کار ساخت انیمیشن دو بعدی در افتر افکت

تقاضا برای انیماتورهای 2 بعدی که می توانند محتوای سرگرم کننده و جذاب ایجاد کنند ، در دهه اخیر رشد چشمگیری داشته است. نیاز به هنرمندان ماهر و مشتاق که عاشق حرکت گرافیکی هستند و در ایجاد محتوای اصلی و جذاب مهارت دارند. بنابراین یک انیماتور 2 بعدی در واقع چه کاری انجام می دهد؟ چشم انداز شغل چیست؟ یک هنرمند جوان چه انتظاری می تواند در مقابل یک هنرمند ثابت داشته باشد؟ بهترین نرم افزار انیمیشن 2 بعدی چیست؟ ما تکالیف را انجام داده ایم و همه آنچه را که باید در مورد صنعت بدانید جمع آوری کرده ایم تا به شما کمک کنیم تا برای آینده خود آماده شوید.

موشن گرافیک چیست؟ (تعریف Motion Graphics)

موشن گرافیک یک انیمیشن است اما متن به عنوان یک جز ماژوراصلی. اساساً، این طراحی گرافیکی متحرک است.

موشن گرافیک قطعه هایی از انیمیشن یا فیلم دیجیتالی است که توهم حرکت یا چرخش را ایجاد می کند و معمولاً برای استفاده در پروژه های چندرسانه ای با صدا ترکیب می شود. گرافیک های حرکتی معمولاً از طریق فناوری رسانه الکترونیکی نمایش داده می شوند ، اما ممکن است از طریق فناوری دستی نیز نمایش داده شوند (به عنوان مثال این اصطلاح ، گرافیک های ساکن را از شکل ظاهری تغییر شکل دهنده در طول زمان و بدون مشخص کردن بیش از حد فرم ، متمایز می کند. در حالی که هر شکلی از انیمیشن تجربی یا انتزاعی را می توان آموزش موشن گرافیک در افتر افکت نامید ، این اصطلاح به طور واضح تر به کاربرد تجاری انیمیشن و جلوه ها در برنامه های ویدئویی ، فیلم ، تلویزیون و تعاملی اشاره دارد.

تفاوت انیمیشن و موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک نوعی انیمیشن است. در حالی که آموزش ساخت موشن گرافیک طراحی گرافیکی متحرک یا متحرک را توصیف می کند ، انیمیشن یک اصطلاح چتر برای کل زمینه تصاویر متحرک است ، از جمله کارتون گرفته تا کاشی کاری. حرکت گرافیکی بر جنبش دادن به عناصر طراحی گرافیک متمرکز است ، اما نسبت به سایر انیمیشن ها از جنبه قصه گویی مشخصی برخوردار نیست.

این اصطلاحات اغلب به جای هم به کار می روند و تمایز همیشه به طور کامل سیاه و سفید نیست. در این مقاله ، ما نحوه ساخت موشن گرافیک را تعریف می کنیم و تفاوت آن را با سایر سبک های انیمیشن توضیح می دهیم. ما همچنین توضیح خواهیم داد که هنگام صحبت در مورد ساخت موشن گرافیک و انیمیشن ، چه زمانی از کدام اصطلاح استفاده کنیم.

آموزش موشن گرافی

آموزش ساخت موشن گرافیک حرفه ای

آموزش موشن گرافی می تواند ایده های پیچیده را از نظر بصری نشان دهد. به گرافیک های حرکتی مانند کمک بینایی فکر کنید. توضیح برخی از ایده ها (به ویژه ایده های بزرگ و انتزاعی) با کلمات یا تصاویر ثابت دشوار است. چند ثانیه موشن گرافیک می تواند همه چیز را کاملاً پاک کند. فقط به این فکر کنید که وقتی یک رمز ورود اشتباه وارد می کنید ، چگونه زمینه های رمز عبور گاهی لرزش یا قرمز می شوند ، بلافاصله به شما نشان می دهد که باید دوباره امتحان کنید.

سبک بصری آموزش موشن گرافیک با افتر افکت طیف وسیعی از بینندگان را به خود جلب می کند. ممکن است کاریکاتورها برای یک تجارت رسمی خیلی کودکانه باشند. اما موشن گرافیک می تواند از آن سبک زیبا و سرگرم کننده استفاده کند و آن را در موضوعات بالغ تری اعمال کند. مهم نیست که در کدام صنعت فعالیت می کنید ، نمای گرافیک متحرک می تواند پیام شما را جذاب و سرگرم کننده کند.

آموزش صفر تا صد موشن گرافیک

ساخت موشن گرافیک برای تشریح یا تأکید بر واقعیت ها و نشان دادن نکته ای که می خواهید بگویید بهترین است. از موشن گرافیک زمانی استفاده می شود که نیازی به روایت و داستان نویسی نباشد.

فیلم های موشن گرافیک می توانند خدمات پیچیده یا محصولات شما را خراب کرده و به روشی به یادماندنی ارائه دهند. به یاد داشته باشید ، آموزش ساخت موشن گرافیک در کمک اصلی بصری است ، بنابراین در آموزش ایده های قابل درک از طریق تصاویر بسیار عالی است.

اگر می خواهید جنبه های احساسی یک داستان را برجسته کنید ، یک روایت ارائه دهید یا اگر لازم است در سطح احساسی با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید ، می خواهید با انواع دیگر موشن گرافی ها همراه شوید. داستان ها به برقراری ارتباط عمیق تری بین شما و مخاطبان هدف کمک می کنند و انواع دیگر انیمیشن ها برای ایجاد این نوع روایت ها مناسب ترند.

بازاریابی با موشن گرافیک

هنگامی که ما در مورد اموزش موشن گرافیک و انواع دیگر انیمیشن صحبت می کنیم ، به یاد داشته باشید: این موارد همپوشانی زیادی دارند و گاهی اوقات تشخیص آنها از یکدیگر دشوار است. اما مهم نیست که از کدام نوع ویدیوی انیمیشن استفاده می کنید ، در صدد جذب محتوای جذاب تری برای مخاطبان خود هستید. و ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا این کار را درست انجام دهید: در مورد ویدیو ، از اصول تولید ویدیو و بازاریابی ویدیو و انواع ویدیوها ، تا مقیاس بندی تولید ویدیو و ایجاد ویدیو برای رسانه های اجتماعی بیشتر بیاموزید.