هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 شهريور 1399 ساعت 13:25
پنجشنبه 20 شهريور 1399 12:51 ساعت
2020-9-10 13:25:03
شناسه خبر : 339423
در تازه‌ترین اقدام جریان اسلام ستیزی مجله «شارلی ابدو» ۱۱ شهریور ماه کاریکاتورهای موهن به پیامبر اکرم(ص) را بازنشر کرد. حال پس از گذشت پنج روز مردم مسلمان ایران در سراسر کشور به اقدام توهین آمیز این مجله هتاک فرانسوی واکنش نشان دادند.
پس از پیام رهبر انقلاب در پی اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر(ص)

تجمعات اعتراضی مردم سرار کشور در محکومیت اقدام توهین‌آمیز «شارلی ابدو»

در تازه‌ترین اقدام جریان اسلام ستیزی مجله «شارلی ابدو» ۱۱ شهریور ماه کاریکاتورهای موهن به پیامبر اکرم(ص) را بازنشر کرد. حال پس از گذشت پنج روز مردم مسلمان ایران در سراسر کشور به اقدام توهین آمیز این مجله هتاک فرانسوی واکنش نشان دادند.
گروه سیاسی-رجانیوز: توهین به مقدسات مسلمانان از سوی کشورهای غربی اقدام تازه‌ و جدیدی نیست. در طول دهه‌های گذشته هر از چند گاهی اخباری مبنی بر توهین جریان‌های افراطی ضد اسلام به مقدسات اسلامی از جمله قرآن و پیامبر اکرم(ص) در کشورهای مختلف اروپایی و آمریکا منتشر شده است. 
 
به گزارش رجانیوز، در تازه‌ترین اقدام جریان اسلام ستیزی مجله فرانسوی «شارلی ابدو» که قبلا نیز سابقه انجام اقدامات وهن آمیز را داشته است 11 شهریور ماه و یک روز قبل از دادگاه رسیدگی به پرونده ۱۳ فرد متهم به دست داشتن در حادثه تیراندازی در دفتر این نشریه در سال ۲۰۱۵، کاریکاتورهای موهن به پیامبر اکرم(ص) را بازنشر کرد.
 
توهین به مقدسات اسلامی به بهانه آزادی بیان!
سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران 16 شهریور(پنجشنبه) در واکنش به انتشار تصاویر توهین آمیز به پیامبر اسلام (ص) توسط مجله شارلی ابدو این اقدام موهن را قویاً محکوم کرد.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: هرگونه اهانت و بی احترامی به پیامبر مکرم اسلام و سایر پیامبران الهی به هیچ وجه قابل قبول نیست.
 
وی افزود: اقدام موهن نشریه فرانسوی که به بهانه آزادی بیان تکرار شده است، موجب جریحه دارشدن احساسات موحدان عالم، اقدامی تحریک آمیز و توهین به ارزش‌های اسلامی و عقاید بیش از یک میلیارد مسلمان در جهان است.
 
خطیب زاده در پایان تاکید کرد: برخلاف اقدام موهنی که توسط این مجله انجام شده است، آزادی بیان ارزش والایی است که باید به شکل سازنده‌ای در جهت همزیستی مسالمت آمیز نوع بشر و تفاهم بیشتر بین ادیان به کار گرفته شود.
 
پشت پرده توهین مجله «شارلی ابدو» به پیامبر اسلام(ص)
نادر طالب‌زاده 16 شهریور در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو پیرامون اقدام توهین آمیز «شارلی ابدو» گفت: خبرنگاری از آقای مکرون رئیس‌جمهور فرانسه در مورد توهین این مجله فرانسوی به پیامبر اسلام پرسیده که او گفته این اقدام را در چارچوب آزادی بیان می‌دانیم و نمی‌توانیم محدودیتی در این زمینه ایجاد کنیم، در واکنش به این اظهارات مکرون، خبرنگار سؤال‌کننده خطاب به وی گفته پس چرا انتقاد از هولوکاست در فرانسه جرم است و دانشمندانی چون رژه گارودی به خاطر این موضوع جریمه شدن و به زندان محکوم شدند که مکرون در برابر این موضوع سکوت کرد و پاسخی نداشت که به خبرنگار سؤال‌کننده بدهد.
 
طالب زاده با بیان اینکه در پشت این اتفاقات انگیزه سیاسی وجود دارد، خاطرنشان کرد: پیش از این اهانت به مقدسات به این اندازه در غرب نبود، در زمانی سلمان رشدی اقدام به توهین به پیامبر اسلام کرد که این موضوع با واکنش کشورهای اسلامی روبه‌رو شد و کشورهای غربی فهمیدند که نباید به ساحت پیامبر اسلام توهین کنند ولی بعد از مدتی دوباره نشریات غربی اقدام به تکرار توهین‌های خود کردند.
 
وی با بیان اینکه واکنش کشورها و امت‌های اسلامی در این زمینه بازدارنده است، اظهار کرد: کشورهای غربی از توسعه جریان مقاومت در منطقه احساس خطر می‌کنند.
 
تجمع مردم در سراسر کشور در اعتراض به اقدام توهین‌آمیز شارلی ابدو
حال پس از گذشت پنج روز مردم مسلمان ایران در سراسر کشور به اقدام توهین آمیز مجله هتاک «شارلی ابدو» واکنش نشان دادند.
 
مردم و طلاب شهرهای قم و مشهد روز گذشته(چهارشنبه) با تجمع ‌مقابل بیت امام راحل(ره) اقدام نشریه «شارلی ابدو» را در اهانت به پیامبر گرامی اسلام(ص) محکوم کردند. 
 
تجمع مردم قم با سخنرانی حجت‌السلام احمد پناهیان
 
جمعی از دانشجویان و مردم انقلابی تهران امروز با رعایت پروتکل بهداشتی مقابل سفارت فرانسه انزجار خود نسبت به این اقدام را نشان دادند. 
 
مردم و طلاب شهرهای همدان، ایلام، کرمان، اردبیل، بیرجند، زاهدان، یاسوج، گرگان، مازندران، لرستان، قزوین، بجنورد، یزد و شیراز نیز امروز در پی ‌اعتراض به اهانت نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اکرم(ص) تجمعات اعتراض آمیزی برگزار کردند.
 
همچنین علمای اهل سنت و علمای شیعه کردستان پیش از ظهر امروز در مسجد جامع سنندج تجمع اعتراضی برگزار کردند. 
 
مردم سراسر کشور در این تجمعات با سردادن شعارهایی، ضمن تاکید بر محکومیت هرگونه اقدام اهانت آمیز نسبت به پیامبران و اولیای الهی، خواستار برخورد رسمی مجامع جهانی با رفتارهای توهین آمیز نظیر اقدام مجله شارلی ابدو در فرانسه شدند.
 
تجمع مردم تبریز نیز امروز ساعت ۱۷ در گلزار شهدای وادی رحمت این شهر برگزار خواهد شد.
 
تصاویری از تجمعات مردم در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه را مشاهده می‌کنید:
 
تجمع مردم تهران در میدان امام حسین(ع)
تجمع طلاب و مردم یزد
 
تجمع طلاب و مردم قم
 
تجمع مردم تهران در مقابل سفارت فرانسه
 
تجمع مردم همدان
 
تجمع علمای شیعه و سنی سنندج
 
تجمع مردم شیراز
تجمع مردم اردبیل
تجمع مردم کرمان