هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 13 شهريور 1399 ساعت 12:30
پنجشنبه 13 شهريور 1399 12:03 ساعت
2020-9-3 12:30:58
شناسه خبر : 339105
روز گذشته وزارت آموزش و پرورش طی بخشنامه‌ای اعلام کرد که سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹ بلا استثناء برای همه مقاطع تحصیلی حضوری خواهد بود!
روز گذشته وزارت آموزش و پرورش طی بخشنامه‌ای اعلام کرد که سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹ بلا استثناء برای همه مقاطع تحصیلی حضوری خواهد بود!

گروه اجتماعی-رجانیوز: درحالی که تنها دو روز به بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید مانده، هنوز ساز و کار مشخصی برای چگونگی آغاز سال تحصیلی مشخص نشده است. با توجه به شرایط کرونایی کشور و طبق اعلام قبلی مسئولین ذیربط، قرار بر این بود که برای حفظ سلامت دانش آموزان، تا اطلاع ثانوی آموزش از راه دور جایگزین حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس شود. اما گویا وزارت آموزش و پرورش سیاست جدیدی اتخاذ کرده است.

 

به گزارش رجانیوز، روز گذشته وزارت آموزش و پرورش طی بخشنامه‌ای اعلام کرد که سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹ بلا استثناء برای همه مقاطع تحصیلی حضوری خواهد بود!

 

بنا بر این بخشنامه، مدت زمان هر کلاس درس ۳۵ دقیقه و زنگ تفریح دانش‌آموزان ۱۰ دقیقه است. همچنین از هرگونه تجمع و حضور دسته‌جمعی دانش‌آموزان در مدرسه جلوگیری می‌شود.

 

علاوه بر این، دانش‌آموزانی که یکی از اعصای خانواده آنها مبتلا به بیماری کویید ۱۹ شود مورد آزمایش طبی قرار گرفته و به مدت یک هفته پس از منفی بودن تست کرونا، نباید در مدرسه حاضر شوند.
 
وزارت آموزش و پرورش درحالی  این بخشنامه را صادر کرده که بسیاری از خانواده ها نگران سلامت فرزندان خود هستند و از همین رو انتظار می‌رود که از حضور فرزندانشان در مدارس، جلوگیری کنند. ضمن اینکه پیش بینی می‌شود اغلب معلمان نیز به خاطر هراس از ابتلا به ویروس کرونا، از حضور فیزیکی در مدارس سر باز زنند.

 

 

 دیدگاه کاربران

ما در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای از اول سال کارآموز داریم و آموزش حضوری می‌دهیم ولی معلمان ۷ ماه تعطیل بودند. اتفاقا حقوق و دریافتی آنها هم بسیار بیشتر از ماست.

برن بمیرن مسولین نامحترم