هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 13 مرداد 1399 ساعت 16:40
دوشنبه 13 مرداد 1399 16:38 ساعت
2020-8-3 16:40:05
شناسه خبر : 338289

در گذشته برای خشک کردن و صاف کردن موها فقط گزینه سشوار وجود داشت، اما بعد از مدتی اتوهای مو وارد بازار شدند و حالا نوبت به برس های حرارتی رسیده است.

بعد از آمدن برس های حرارتی خیلی ها سریعا به دنبال انتخاب و خرید بهترین برس حرارتی رفتند تا از این به بعد به جای اتو مو از برس حرارتی برای صاف کردن موهایشان استفاده کنند.

اما سوال اینجاست که آیا واقعا برس حرارتی بهتر است اتو مو است؟ اگر جواب مثبت است پس چرا همچنان اتو موها در بازار وجود دارند و مدل های جدیدی از آنها هم به بازار عرضه می شود؟

 

در پاسخ به این سوال باید گفت که گزینه بهتری وجود ندارد و هر دو مزایا و معایبی دارند و برای برخی اتو مو و برای برخی دیگر برس حرارتی گزینه مناسبی است.

 

برس حرارتی چه مزایا و معایبی دارد؟

 

مزایا:

برس حرارتی آسیب خیلی کمتری را به مو وارد می کند و در حقیقت برای موهای ضعیف و آسیب دیده گزینه مناسب تری است.

برس حرارتی صاف کردن را به شکل طبیعی تری انجام می دهد و کمی حالت حجم دهندگی دارد که البته به نظر می رسد در مدلهای چرخشی حجم دهندگی بیشتر است.

در برس حرارتی به دلیل حرارت یکنواخت مشکل سوختن موها وجود ندارد که این یک امتیاز مثبت بزرگ است.

در برس حرارتی کار سریع تر و راحت تر است، چرا که عمل خشک کردن و شانه کردن موها به صورت همزمان انجام می‌شود.

در برس حرارتی نیازی به تقسیم بندی مو برای خشک کردن و صاف کردن نیست چرا که صفحه بزرگتری دارند و قسمت بیشتری از مو را پوشش می دهند، هرچند با تقسیم بندی مو قطعا نتیجه بهتری خواهید گرفت اما ضروری نیست.

 

معایب:

برس حرارتی فقط و فقط یک ایراد دارد و آن این است که برای موهای حجیم و ضخیم جوابگو نیست و نمی تواند آنطور که باید موها را صاف کند و نتیجه رضایت بخشی ندارد.

 

اتو مو بهتره یا برس حرارتی

 

اتوی مو چه مزایا و معایبی دارد؟

 

مزایا:

اتوی مو برای موهای ضخیم و حجیم بسیار مناسب است و عمل صاف کردن موها را به خوبی انجام می دهد، چرا که وقتی موها بین دو صفحه قرار می گیرند انتقال حرارت خیلی خوب انجام می شود.

اتوی موی نسبت به برس حرارتی خیلی بیشتر موها را صاف و تخت می کند.

معایب:

استفاده مکرر از اتو مو می تواند به موهای شما آسیب بزند، چرا که موهای شما مدام بین دو صفحه بسیار داغ پرس می شوند و این برای موی شما مضرر است.

اگر مجبور به استفاده از اتو مو هستید، بهتر است مکرر از آن استفاده نکنید.

اتو مو بر خلاف برس حرارتی که کمی به موی شما حجم می دهد، موی شما را کاملا تخت و صاف می کند، پس اگر به دنبال حجم هستید اتو مو برای شما مناسب نیست.

برای استفاده از اتو مو لازم است که ابتدا موها را شانه و تقسیم بندی کنید در غیر این صورت فرآیند کشیدن اتو اذیت کننده خواهد بود.

بالاخره اتو مو بخریم یا برس حرارتی؟

همانطور که متوجه شدید هر دو دستگاه مزایا و معایبی دارند که با توجه به نیازتان باید یکی را انتخاب کنید.

اگر موهای شما ضعیف و شکننده است، بهتر است که سلامت موهایتان را در اولویت قرار دهید و از برس حرارتی استفاده کنید که آسیبی به موها وارد نمی کنند و به صورت مکرر می تواند از آن استفاده کنید.

اما اگر موهای حجیم و ضخیمی دارید و برس حرارتی نیازتان را رفع نمی کند پس ناچار به استفاده از اتوی مو هستید.

 

نکته مهم در مورد اتو مو و برس حرارتی

نکته بسیار مهم این است که در خرید اتو مو یا بررس حرارتی حتما از برندهای با کیفیت استفاده کنید، همواره به دنبال بهترین مارک اتو مو و بهترین برس حرارتی بازار باشید و به طور کامل مدل های مختلف بازار را بررسی کنید.

 

 

اتو مو یا برس حرارتی

 

طرز استفاده از تو مو برس حرارتی به چه شکل است؟

استفاده از برس حرارتی که بسیار ساده است و نیاز به آموزش خاصی ندارد، کافی است شانه را از قسمت بالای مو یعنی ریشه مو تا پایین مو به آرامی بکشید و نوک موها را با دست نگه داشته تا دنده های برس حرارتی به موهای از بین موها رد شود.

اما استفاده از اتوی مو چند نکته دارد، اول از همه باید بدانید که روی موهای خیس اتو مو نکشید، این کار می تواند موجب آسیب به ریشه مو شود.

بهتر است ابتدا موها را به طور کامل با حوله خشک کنید و سپس سشوار استفاده کنید و در نهایت به سراغ اتو مو بروید.

بهترین اتو موهای بازار معمولا دارای تنظیم درجه حرارت هستند که بهتر است درجه حرارت را روی بالاترین درجه تنظیم نکنید تا به موهای شما آسیب نرسید.

برای اینکه اتو مو نتیجه خوبی داشته باشد، لازم است که ابتدا با شانه موهایتان را تقسیم بندی کنید و سپس از اتو مو استفاده کنید.

https://kharidyaar.ir/