هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 16 مرداد 1399
ساعت 20:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 1 مرداد 1399 ساعت 18:18
چهارشنبه 1 مرداد 1399 18:15 ساعت
2020-7-22 18:18:08
شناسه خبر : 338049
همه زندگی ما به دلار بستگی دارد. برای مثال وقتی من بخواهم دوربین یا هاردی بخرم قیمت آنها متاثر از قیمت دلار است که افزایش پیدا کرده است.
گروه فرهنگ-رجانیوز: غلامرضا رمضانی، کارگردان سینما در گفت‌وگو با مهر، درمورد توقف تولیدات سینمایی گفت: «این توقف تولید باعث شده بعد‌ها در اکران هم دچار مشکل شویم. ولی در وضعیت فعلی ‌بخشی از سرمایه همه کسانی که مجوز گرفته‌اند اما کار نمی‌کنند، دچار لطمه می‌شود. بااین‎حال اگر بخواهند کار کنند هم برایشان تبعات خواهد داشت. در رابطه با پروژه خودم هم باید بگویم اگر وضعیت کمی تغییر کند، شاید بتوانیم کار را شروع کنیم.»
 
به گزارش رجانیوز، این کارگردان اظهار کرد: «به یاد دارم شخصی به طنز گفته بود مردم به‎گونه‎ای از نوسانات دلار صحبت می‌کنند که انگار هر روز با دلار زندگی می‌کنند. گویا در جریان نبوده که در جزء به جزء زندگی‌مان تاثیر نوسانات دلار دیده می‌شود. همه زندگی ما به دلار بستگی دارد. برای مثال وقتی من بخواهم دوربین یا هاردی بخرم قیمت آنها متاثر از قیمت دلار است که افزایش پیدا کرده است.»
 
رمضانی در پایان اظهار کرد: «این روز‌ها قیمت همه‎چیز چندبرابر شده است به جز دستمزد نیروی انسانی سینما. بیکاری فعلی به این موضوع ضریب هم داده است. برای مثال حالا می‌شود با نصف قیمت یک نیرو را به‎کار گرفت، چون کسی کار نمی‌کند و اگر کسی بخواهد پروژ‌ه‌ای را آغاز کند تعیین‌کننده دستمزد می‌شود. به‎راحتی به افراد می‌گویند حاضر به کار با این قیمت‌‌ها نیستند. نیروی کار در چنین شرایطی نمی‌تواند تعیین‌تکلیف کند.»