هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 27 ارديبهشت 1400
ساعت 18:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 1 مرداد 1399 ساعت 13:13
چهارشنبه 1 مرداد 1399 13:12 ساعت
2020-7-22 13:13:23
شناسه خبر : 338026
در ادامه تلاشهای آمریکا برای افزایش فشار علیه چین، واشنگتن از پکن خواسته کنسولگری خود در شهر هیوستون ایالت تگزاس را ظرف 72 ساعت آینده تعطیل کند.

در ادامه تشدید تنشهای میان پکن و واشنگتن و تلاش این کشور برای افزایش فشارها علیه پکن، آمریکا به چین دستور داده است تا کنسولگری خود در شهر هیوستون ایالت تگزاس را ظرف 72 ساعت آینده تعطیل کند. 

 

براساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این خبر را سردبیر روزنامه گلوبال تایمز وابسته به دولت چین منتشر کرده و گفته که آمریکا از چین خواسته است دفتر صدور روادید و گذرنامه چین در هیوستون بسته شود.

 

منابع محلی به نقل از پلیس هیوستون سه شنبه شب از وقوع آتش سوزی در حیاط ساختمان کنسولگری چین خبر داده بودند که ادعا شده است مربوط به سوزاندن اسناد و مدارک توسط دیپلماتهای چینی در محوطه باز ساختمان بوده است.

 

دولت چین در واکنش به این درخواست واشنگتن، آن را یک اقدام تحریک آمیز یکجانبه خواند و اعلام کرد که این اقدام آمریکا را نقض شدید قوانین و هنجارهای بین‌المللی می‌داند.

 

طی ماههای گذشته آمریکا برای مقابله با چین مجموعه‌ای از اقدامات را علیه پکن در دستور کار قرار داده است. افزایش تعرفه‌ها و جنگ تجاری، اعمال تحریم علیه شرکتهای بزرگ چینی از جمله هوآوی، تقویت همکاریها با تایوان، حضور گسترده ناوهای آمریکایی در دریای چین جنوبی و لفاظی علیه پکن در زمینه ویروس کرونا از آخرین تلاشهای کاخ سفید در راستای راهبرد افزایش فشارها علیه پکن بوده است.