هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 26 شهريور 1400
ساعت 10:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 17 خرداد 1399 ساعت 10:27
شنبه 17 خرداد 1399 10:21 ساعت
2020-6-6 10:27:20
شناسه خبر : 337091
ابوالقاسم طالبی  با بیان اینکه با شکایت نهاد ریاست‌جمهوری و به اتهام تهمت و تشویش افکار عمومی به دادگاه احضار شده است، درباره دلایل صدور این احضاریه توضیحاتی ارائه کرد.
ابوالقاسم طالبی با بیان اینکه با شکایت نهاد ریاست‌جمهوری و به اتهام تهمت و تشویش افکار عمومی به دادگاه احضار شده است، درباره دلایل صدور این احضاریه توضیحاتی ارائه کرد.
گروه فرهنگ-رجانیوز: چند روز پیش بود که ابوالقاسم طالبی، کارگردان سینما از طریق انتشار پستی در توئیتر خبر از احضار خود به‌ دادگاه داده بود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، ابوالقاسم طالبی، کارگردان آثاری همچون «یتیم‌خانه ایران» و «قلاده‌های طلا» سال ۹۷ در پی بازداشت حسن عباسی، تحلیلگر مسائل سیاسی طی توئیتی انتقادی با حمایت از عباسی عنوان کرده بود قصد ساخت فیلمی درباره حسن روحانی و روایت یک ملاقات در سال ۶۵ را دارد.
 
حالا پس از نزدیک به 2 سال گویا هنوز حاشیه‌های آن توئیت ادامه دارد.
 
طالبی که از طریق انتشار پستی در توئیتر خبر از احضار خود به‌ دادگاه داده بود، در گفت‌وگو با مهر، ضمن تایید ارتباط این احضاریه با توئیتش در سال ۹۷، درباره جزئیات این شکایت گفت: چند روز پیش بود که به دادگاه احضار شدم. چند سال قبل در صفحه توئیترم عنوان کرده بودم در نظر دارم فیلمی بسازم که البته هنوز آن را نساخته‌ام اما گویا همین طرح ایده هم به آقای روحانی برخورده است! 
 
وی با ابراز تعجب نسبت به صدور این احضاریه اعلام کرد: هنوز نمی‌دانم چرا باید درباره فیلمی که نساخته‌ام پاسخ بدهم! چرا تفتیش عقاید می‌کنند؟ مگر عصر تفتیش عقاید به پایان نرسیده است؟ من گفتم در نظر دارم فیلمی بسازم ولی هنوز که آن را نساخته‌ام. البته به نظر می‌رسد در این میان عده‌ای چاپلوسی هم می‌کنند.
 
کارگردان «آقای رئیس‌جمهور» افزود: قبل‌ها فیلم می‌ساختیم و توقیف می‌شد  اما حالا «قصد ساخت فیلم» را هم توقیف می‌کنند! من دقیقاً به همین دلیل احضار شدم، این در حالی است که هنوز حتی فیلمنامه هم ندارم و این از عجایب دولت فعلی است.
 
وی در توضیح آخرین وضعیت این طرح شکایت گفت: پس از احضار و بعد از گفت‌وگوی اولیه، قرار شد دوباره من را فرا‌بخوانند. جرم من تنها این بود که گفته بودم در نظر دارم فیلمی بسازم. البته به نظرم یکسری چاپلوس دور رئیس‌جمهور هستند و به او می‌گویند به ساحت مقدس حضرتعالی جسارت شده و به همین دلیل شکایت‌بازی راه می‌اندازند.
 
طالبی بار دیگر تأکید کرد: شاکی من در این موضوع نهاد ریاست‌جمهوری بوده و قرار است پروسه قانونی را طی کنم. الان هم وثیقه گذاشته‌ایم و به قید وثیقه آزاد هستم، البته وثیقه من «کمترین میزان» است، ضمن اینکه بازپرس برخورد خوبی با من داشت و کمترین وثیقه را برایم در نظر گرفت.
 
وی در پایان گفت: من برای کاری که نکرده‌ام، متنی که ننوشته‌ام و فیلمی که نساخته‌ام و به خاطر چیزی که تنها در ذهنم بوده، احضار شده‌ام. این «تفتیش عقاید» به معنای واقعی کلمه است.