هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 6 فروردين 1399 ساعت 16:08
چهارشنبه 6 فروردين 1399 15:53 ساعت
2020-3-25 16:08:26
شناسه خبر : 335737
معرفی ده کتاب برای روز‌های قرنطینه به پیشنهادمصطفی وثوق‌کیا منتقد حوزه‌ی کتاب که می تواند برای شما مفید و جذاب باشد.
گروه فرهنگ-رجانیوز: با توجه به شیوع ویروس کرونا که باعث قرنطینه خانگی بسیاری از هموطنان شده است رجانیوز پیشنهاد می کند از فرصت بوجود آمده استفاده کرده و کتاب‌های زیر مطالعه کنید. 
 
به گزارش رجانیوز، این کتاب ها به پیشنهاد مصطفی وثوق کیا منتقد حوزه‌ی کتاب معرفی می‌شود:
 
1-الف لام خمینی / نشر موسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی
روایتی جذاب از تولد امام خمینی تا پیروزی انقلاب اسلامی. «چه شد امام خمینی از یک مجتهد به یک مبارز تبدیل شد» را اگر می خواهید بدانید این کتاب را بخوانید
 
2-نقاشی قهوه خانه / نشر سوره مهر
یک ایرانی پانزده سال در زندان های المان برای اثبات بیگناهی خود تلاش می کند.
 
3-روایت دلخواه پسری شبیه سمیر / نشر شهرستان ادب
در وادی اسلام نجف امواتی خوابیده اند که هر یک خاطراتی دارند که از دل تاریخ بر می آید روایتی که به ساخت دو ملت منتهی شده است
 
4-آمریکایی آرام/ نشرخوارزمی
امریکا چگونه خود را تبدیل به یک قدرت استعماری و استکباری تبدیل کرد؟ امریکا چگونه قبل از جنگ ویتنام حضور خود را در این کشور تثبیت کرد؟
 
5-ده روز با داعش/ نشر کوله پشتی
خبرنگاری جانش را کف دستش می گذارد و با اعتماد به امیر داعش وارد قلمرو داعش می شود. انچه می بیند بخش هایی اش با تصوراتش متفاوت بود. او داعش را لمس می کند.
 
6-پس از بیست سال/ نشر شهرستان ادب
دو برادر در عاشورا مقابل هم قرار می گیرند. هر دو پدرشان از سرداران امیرالمومنین و معاویه بوده است. در این بیست سال چه اتفاقی افتاده است؟
 
7-پل / نشر اسم
روایت یک شبانه روز از آدمهای تهران در گوشه کنار این شهر که هر کدام به طریقی با هم ارتباط دارند.
 
8-خط مقدم/ نشر شهیدکاظمی
از سوریه تا لیبی و از لیبی تا تهران و مرز اتفاقاتی در جریان است تا اولین موشک ایرانی به قلب بغداد بخورد. ماجراها به قدری نفسگیر است که ادرنالین خونتان را بالا می برد.
 
9-یک محسن عزیز/ نشر سوره مهر
پسری که می خواست برای ادامه تحصیل به امریکا برود با پیروزی انقلاب پایش به لانه جاسوسی باز می شود و در ابتدای جنگ اسحله به دست می گیرد. او فاتح بازی دراز می شود که با 5 نفر فتح کرد. او از فهرمانان فتح المبین است ولی خدا نخواست تا ازادی خرمشهر بماند.
 
10-روزهای بی ایینه/ نشر سوره مهر
دختری جوان در انتظار همسر خلبانش سالها صبر می کند. همسرش اولین اسیر ایرانی در عراق و اخرین اسیر ازاده شده ایرانی از سوی عراق است. بعد از آزادی این زن و شوهر قدری طول می کشد با هم اخت شوند.