هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 14 اسفند 1398 ساعت 15:05
چهارشنبه 14 اسفند 1398 14:57 ساعت
2020-3-4 15:05:10
شناسه خبر : 335274
ویروس کرونا در اروپا همچنان گسترش یافته است و بسیاری از مناطق را درگیر می‌کند.

ویروس کرونا در اروپا همچنان گسترش یافته است و بسیاری از مناطق را درگیر می‌کند.

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، کرونا و اخبار مربوط به آن همچنان تیتر اول بسیاری از رسانه‌های دنیا و جهان و البته اروپاست.

به گزارش رسانه‌ها تست کرونای 15 ایتالیایی در هند مثبت گزارش شده است.

در این میان فیس‌بوک هم اعلام کرده است که برای جلوگیری از انتشار اخبار نادرست درباره ویروس کرونا می‌خواهد از انتشار اطلاعات غلط و نظریه‌هایی که بوی توطئه می‌دهند جلوگیری کند، همچنین دیگر اجازه تبلیغات دروغ درباره درمان ویروس کرونا در این شبکه داده نمی‌شود.

بانک جهانی هم اعلام کرده است که می‌خواهد با یک بسته کمکی 12میلیارددلاری از شیوع ویروس کرونا در کشورهای درگیر این مسئله جلوگیری کند.

در این میان آلمان هم از هفت مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در ایالت بادن ــ وورتمبرگ خبر داده است که به این ترتیب شمار مبتلایان به این ویروس در این ایالت آلمان به 37 مورد افزایش پیدا کرد.

اولین مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا هم در اسپانیا دیده شده است. این فرد در 13 فوریه در یک بیمارستان فوت کرده بود که تازه بعد از مرگش ابتلای وی به ویروس کرونا مشخص شده است. بر اساس اطلاعات وزارت سلامت اسپانیا در حال حاضر 151 مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور تأیید شده است.

در ایتالیا نیز شمار قربانیان ویروس کرونا و مبتلایان به‌شدت در حال افزایش است. بر اساس گزارش‌های منتشرشده شمار قربانیان این ویروس در ایتالیا به 79 نفر افزایش یافته است و در مجموع 2502 نفر هم به این ویروس مبتلا شده‌اند. ایتالیا بیشترین کشور آسیب‌دیده از ویروس کرونا در اتحادیه اروپا است.

دولت فرانسه هم به‌دلیل شیوع ویروس کرونا همه ماسک‌های تنفسی را مصادره می‌کند. این خبر را رئیس جمهور فرانسه روز گذشته اعلام کرد. به‌گفته وی این ماسک‌ها باید بین پرسنل بخش‌های سلامت و افراد مبتلا به ویروس کرونا تقسیم شود.

بر اساس اطلاعات وزارت سلامت فرانسه شمار مبتلایان هم به 204 نفر افزایش پیدا کرده است.

در آلمان هم تا کنون در 15 ایالت از 16 ایالت آن ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده و در مجموع 196 مورد ابتلا به این ویروس تأیید شده است. اکثر افراد مبتلا به این ویروس در ایالت نوردراین ــ وستفالن بوده‌اند. تا به حال تنها ایالت زاکسن ــ آنهالت در آلمان از این بیماری مصون مانده است.

لارس شاده، یکی از مدیران انستیتوی "روبرت کوخ"، هشدار می‌دهد که امکان موارد بیشتر ابتلا به کرونا و شیوع آن در آلمان وجود دارد اما خطر آن در زمان حاضر برای مردم همچنان در سطحی "متوسط" ارزیابی می‌شود.

قفسه‌های خالی فروشگاه‌ها هم حکایت از ولع شهروندان آلمانی برای خرید اقلام اساسی در این روزها دارد.