هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 16:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 5 اسفند 1398 ساعت 09:54
دوشنبه 5 اسفند 1398 09:41 ساعت
2020-2-24 09:54:18
شناسه خبر : 334849
رئیس جمهور در نامه‌ای به مجلس کاظم خاوازی را به‌عنوان وزیر پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی معرفی کرده است.

رئیس جمهور در نامه‌ای به مجلس کاظم خاوازی را به‌عنوان وزیر پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی معرفی کرده است.

به گزارش رجانیوز، فرصت قانونی ۳ ماهه دولت به‌منظور معرفی وزیر پیشنهادی خود به مجلس شورای اسلامی برای به دست گرفتن سکان وزارت جهاد کشاورزی تمام شد؛ البته روز قبل علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس خبر داد که رئیس جمهور در نامه‌ای به مجلس کاظم خاوازی را  به‌عنوان وزیر پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی معرفی کرده است.

کاظم خاوازی کیست؟


کاظم خاوازی متولد ۱۳۴۷، متاهل و دارای دو فرزند است. خاوازی لیسانس کشاورزی (خاک‌شناسی) خود را در سال ۱۳۷۰ از دانشگاه شیراز کسب کرد؛ همچنین فوق لیسانس همین رشته را در سال ۱۳۷۴ از دانشگاه تربیت مدرس و نیز دکترای این رشته را در سال ۱۳۸۲ از دانشگاه تربیت مدرس اخذ کرد. او استاد تمام پایه ۲۸ و در حال حاضر معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی است.

خاوازی پیش از این مسئولیت‌هایی نظیر معاون ترویج سازمان و سرپرست مؤسسه آموزش و ترویج کشاورزی، معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات، رئیس مؤسسه تحقیقات خاک و آب کشور، معاون تحقیقاتی مؤسسه تحقیقات خاک و آب، معاون برنامه‌ریزی و پشتیبانی مؤسسه تحقیقات آب و خاک، رئیس بخش تحقیقات بیولوژیک خاک و رئیس ایستگاه تحقیقات خاک و آب کرج بوده است.

کاظم خاوازی کسی است که دانش فنی تولید مایه تلیقح سویا و در نتیجه جلوگیری از واردات آن به ایران را ثبت و همچنین او فرمولاسیون ماده حامل تولید کود‌های بیولوژیک که منجر به توسعه تولید چنین کود‌هایی در ایران شد را ثبت کرده است.
 
وزیر پیشنهادی دولت را بهتر بشناسید
 سوابق مدیریتی و اجرایی خاوازی


از سوابق و اقدامات مدیریتی و اجزایی او می‌توان به مواردی همچون عضو مدعو فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، مجری طرح ملی نظام نوین ترویج کشاورزی کشور، راه‌اندازی مرکز ثبت و کنترل کیفی مواد کودی در کشور، مجری برنامه‌ای اقتصاد مقاومتی، شرکت‌های دانش‌بنیان و انتقال یافته‌های تحقیقاتی به عرصه، مجری برنامه اقتصاد مقاومتی آموزش بهره‌برداران از طریق رسانه جمعی، مجری مسئول طرح ملی حمایت و پشتیبانی شرکت‌های فنی و مشاوره‌ای بخش کشاورزی اشاره کرد.

افزون بر این خاوازی تاکنون بیش از ۱۵۰ مقاله در مجلات علمی و پژوهشی، معتبر داخلی و خارجی چاپ کرده مجری و همکاری بیش از ۱۰۰ طرح پژوهشی در سطح ملی و مؤسسه‌ای بوده و بیش از ۱۲۰ مقاله در همایش‌های علمی معتبر داخلی و خارجی چاپ کرده و راهنمایی و مشاوره بیش از ۵۰ عنوان و رساله دکتری را عهده‌دار شده و سه عنوان کتاب تألیف و ترجمه کرده است. او همچنین مدرس دانشگاه‌های معتبر داخلی در سطح دکتری و کارشناسی ارشد بوده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران