هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 فروردين 1399
ساعت 20:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 2 بهمن 1398 ساعت 16:22
چهارشنبه 2 بهمن 1398 16:18 ساعت
2020-1-22 16:22:09
شناسه خبر : 333472
یکی از زیباترین مناطقی که در تور روسیه از آنجا بازدید می شود، دریاچه ی آب شیرین بایکال می باشد. دریاچه بایکال، در زبان مغولی به معنی، "دریاچه طبیعت" است. این دریاچه در بین شکافی، در جنوب سیبری،روسیه، بین استان ایرکوتسک در شمال غربی و جمهوری بوریات در جنوب شرقی واقع شده است. دریاچه بایکال بزرگترین دریاچه آب شیرین جهان است که حدود 22 تا 23٪ از آب های شیرین و تازه جهان را شامل می شود. با 23،615.39 کیلومتر مکعب آب شیرین، بیشترین حجم آب را نسبت به دریاچه های بزرگ آمریکای شمالی دارا است.

با حداکثر عمق 1642 متر (5387 فوت)، بایکال ژرفترین دریاچه جهان است. این دریاچه یکی از پاکیزه¬ترین دریاچه¬های جهان محسوب می شود و قدمتی 25 تا 30 میلیون ساله دارد، بهمین خاطر قدیمی ترین دریاچه¬ی جهان نیز می باشد. بایکال هفتمین دریاچه بزرگ جهان از نظر مساحت است.

دریاچه بایکال در آفر تور روسیه ارزان قیمت سفر باتو مانند دریاچه تانگانیکا، بدلیل شکاف دره ای ایجاد شده و دارای شکل هلالی و طولانی با مساحت 31722 کیلومتر مربع (12248 مایل مربع) است. بایکال محل زندگی هزاران گونه گیاهان و حیوانات است که بسیاری از آنها بومی منطقه هستند. همچنین محل اقوام بوریات است که در قسمت شرقی دریاچه ساکن شده و بز ، شتر ، گاو ، گوسفند و اسب پرورش می دهند. جایی که حدااقل میانگین دما در زمستان 19 درجه سانتیگراد زیر صفراست و تابستان حداکثر 14 درجه سانتیگراد می باشد.

 

منطقه ای که در شرق دریاچه بایکال قرار دارد به عنوان ترنس بایکالیا شناخته می شود، که بعضا مردم محلی به آن باکالیا می گویند. در طول زمستان ، شفافیت آب در بخش های باز دریاچه می تواند از 30 تا 40 متر باشد، یعنی براحتی عمق 30 متری دریاچه قابل مشاهده است؛ اما در طول تابستان به طور معمول 5-8 متر است. دریاچه بایکال حتی در بخشهای عمیق، سرشار از اکسیژن است.

 

کلیسای ناجی خون ریخته شده که در تور روسیه از آنجا دیدن می شود، یکی از مکان های دیدنی شهر سن پترزبورگ روسیه است. نامهای دیگر این کلیسا شامل "کلیسای بنا شده بروی خون"، "معبد ناجی خون ریخته شده" و "کلیسای جامع قیام مسیح" است.

این کلیسا در محلی ساخته شده است که در آن نیهیلیست های سیاسی در مارس 1881 امپراطور الکساندر دوم را زخمی و مجروح کردند. این کلیسا بین سال 1883 و 1907 ساخته شد که توسط خانواده امپریالیستی تأمین شد.

ساخت و ساز در سال 1883 در زمان سلطنت الكساندر سوم، دو سال پس از ترور پدرش الكساندر دوم آغاز شد. این کلیسا برای یادبود پدرش سخته شده است. تخمین ها نشان می دهد که ساخت این بنا 4.5 میلیون روبل هزینه داشته است. ساخت و ساز در زمان سلطنت نیکلاس دوم در سال 1907 به پایان رسید. بودجه ساخت آن توسط خانواده سلطنتی با حمایت چندین اهدا کننده خصوصی تأمین شد.

این کلیسا به طور برجسته در امتداد کانال گریبوئه داو واقع شده است. جاده های آسفالته در هر دو طرف کانال اجرا می شوند. در تاریخ 13 مارس 1881 (تاریخ جولیان: اول مارس)، هنگامی که کالسکه اسکندر دوم در امتداد خاکریز عبور کرد؛ یک نارنجک توسط یک توطئه گر آنارشیست به سمت کالسکه تزار پرتاب شد و منفجر شد. تزار از کالسکه بیرون آمد و شروع به مبارزه با توطئه گر کرد، در همین حین یک توطئه کننده دیگر از فرصت بوجود آمده استفاده کرد و بمبی دیگر را پرتاب کرد که باعث کشته شدن خودش و مجروح شدن تزار دوم شد. تزار که به شدت خونریزی می کرد، به کاخ زمستان منتقل شد و چند ساعت بعد درگذشت.

درست است که نمای داخلی کلیسا در پی انقلاب روسیه و جنگ جهانی دوم بشدت آسیب دید، اما پس از چند سال آن را مرمت کردند.

 

 

تور روسیه و کاخ پیترهوف

یکی از اهداف اکثر کسانیکه که به روسیه سفر می کنند و حتی در تور روسیه شرکت میکنند، بازدید از کاخ پیترهوف است. کاخ پیترهوف مجموعه ای از کاخ ها و باغ ها است که در پترگروف، سنت پترزبورگ، روسیه واقع شده و توسط پیتر کبیر به عنوان پاسخ مستقیم به کاخ ورسای توسط لوئیز چهاردهم فرانسه بنا شده است.

این کاخ در ابتدا در سال 1709 بنا شد ولی بعد از اینکه پیتر کبیر به کاخ ورسای فرانسه رفت، با الهام از کاخ ورسای تصمیم به گسترش آن گرفت. سالها بعد گردشگران آن را " کاخ ورسای روسی" نامیدند و همچنان با این نام شناخته می شود. این کاخ مجموعه ی بزرگی از باغ ها، فواره ها و کاخ های کوچک را شامل می شود که مساحتی برابر با یک شهر کوچک را در برگرفته است. تمامی مجموعه این کاخ به همراه مرکز شهر به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته می شود.

از ویژگی های بارز پیترهوف وجود یک پرتگاه یا صخره شیب دار به طول 16 متر است که کمتر از 100 متر از ساحل فاصله دارد. باغ های بخش پایینی کاخ معروف به وانیژنی ساد، یک کیلومتر مربع از مساحت پیترهوف را در برگرفته اند که بین پرتگاه و خط ساحلی قرار گرفته اند و تقریباً 200 متر از شرق و غرب امتداد دارند. بسیاری از فواره های پیترهوف و همینطور چندین کاخ کوچک در بخش پایینی کاخ قرار دارند.