هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 22:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 18 دى 1398 ساعت 16:54
چهارشنبه 18 دى 1398 16:51 ساعت
2020-1-8 16:54:09
شناسه خبر : 332867
طی این سالها و به خصوص پس از فروپاشی شوروی، آمریکا با تبلیغات و هزینه‌های هنگفتی که در حوزه تسلیحات نظامی انجام داده بود، از خودش یک کشور ابرقدرت ساخته بود.
طی این سالها و به خصوص پس از فروپاشی شوروی، آمریکا با تبلیغات و هزینه‌های هنگفتی که در حوزه تسلیحات نظامی انجام داده بود، از خودش یک کشور ابرقدرت ساخته بود.

گروه سیاسی-رجانیوز: ساعت 1:20 دقیقه بامداد جمعه هجده دی ماه، عملیات «شهید قاسم سلیمانی» با رمز یا زهرا(س) آغاز شد.

 

این عملیات علیه ارتش تروریستی آمریکا دقیقاً در ساعتی آغاز شد که هفته گذشته سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مظلومانه به دست آمریکایی‌ها به شهادت رسید.

 

به گزارش رجانیوز، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عملیات انتقام سخت را با شلیک‌ سنگین موشک‌های بالستیک به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد-دومین پایگاه بزرگ آمریکا در عراق- آغاز کرد که بنا به فرمایشات امروز رهبر انقلاب اسلامی، تنها حکم یک سیلی را داشت.

 

این حمله موشکی نیروهای مسلح کشورمان که صدها کشته و زخمی را برای آمریکایی‌ها در پی داشت، علاوه بر مخابره عزم جدی ایران در خونخواهی سردار شهید سلیمانی به آمریکا، یک پیام مهم دیگری به دنیا داشت؛ قدرت آمریکا پوشالی است.

 

بعد از پایان جنگ دوم جهانی به این سو، هیچ کشوری این جرئت را به خود نداده بود که مواضع آمریکا را، آنهم در چنین سطحی، مورد حمله و نابودی قرار دهد. طی این سالها و به خصوص پس از فروپاشی شوروی، آمریکا با تبلیغات و هزینه‌های هنگفتی که در حوزه تسلیحات نظامی انجام داده بود، در اذهان بین‌المللی از خودش یک کشور ابرقدرت ساخته بود.

 

اما با حمله بامداد امروز سپاه به پایگاه عین‌الاسد(یکی از بزرگترین پایگاه‌های آمریکا در منطقه)، مشخص شد که آنهمه تعریف و تمجید از سامانه‌های پدافندی این کشور که «پاتریوت» نیز از جمله این سامانه ها است، بلوفی بیش نبوده است.

 

چرا که از ده‌ها موشکی که بامداد امروز به سمت دو پایگاه آمریکا در الانبار و اربیل شلیک شد، حتی یک موشک هم توسط سامانه‌های پدافندی آمریکا رهگیری و منهدم نشده است.

 

آنهم درحالی که به اذعان خود آمریکایی‌ها، پایگاه‌های و مراکز نظامی این کشور از چند روز قبل به حالت آماده باش درآمده و احتمال حمله ایران را می‌دادند.

 

این نکته نیز باید مورد توجه قرار گیرد که عملیات موفقیت آمیز «شهید قاسم سلیمانی» و مواضع منفعلانه‌ای که مقامات و رسانه‌های آمریکایی درباره حمله ایران اتخاذ کرد‌ه‌اند، این پیام را را در پی دارد که بر خلاف ادعای غرب‌زده هایی همچون تاجزاده و برخی دیگر از اصلاح‌طلبان، آمریکا قدرت و جرئت پاسخگویی به انتقام‌گیری جمهوری اسلامی ایران ندارد.

 

گفتنی است که پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی به دست ارتش تروریست آمریکا، عده‌ای خودباخته در صدد این بودند که با ترساندن مردم از عواقب خونخواهی سردار سرافراز کشور، کشور را از پاسخگویی قاطعانه به جنایت آمریکا، منصرف کنند.

 

گرچه عملیات دیشب ایران علیه آمریکا به خودی خود اقدام بزرگی است. اما همانطور که در ابتدا ذکر شد، صبح امروز مقام معظم رهبری این عملیات را نه انتقام اصلی ایران، که فقط یک سیلی بر صورت آمریکا دانست. از همین رو آمریکا نباید انتظار داشته باشد که مواضع ارتش این کشور دیگر آماج حملات محور مقاومت نخواهد بود.

 

باید منتظر ماند و دید که آیا ترامپ حملات سنگین‌تر را به جان خریده و پاسخ عملیات دیشب ایران را می‌دهد، یا برای جلوگیری از تلفات بیشتر ایالات متحده، ارتش تروریستی آمریکا را از منطقه خاورمیانه خارج می‌کند؟