هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 13 فروردين 1399
ساعت 06:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 16 دى 1398 ساعت 10:40
دوشنبه 16 دى 1398 10:31 ساعت
2020-1-6 10:40:12
شناسه خبر : 332731
رئیس سابق دانشکده مطالعات پیشرفته بین‌المللی دانشگاه جان هاپکینز در توصیف مراسم تشییع سردار سلیمانی نوشت: به ابعاد جمعیت در تشییع جنازه (سردار) سلیمانی نگاه کنید. این (مسئله) در خاورمیانه نقطه عطفی است.
رئیس سابق دانشکده مطالعات پیشرفته بین‌المللی دانشگاه جان هاپکینز در توصیف مراسم تشییع سردار سلیمانی نوشت: به ابعاد جمعیت در تشییع جنازه (سردار) سلیمانی نگاه کنید. این (مسئله) در خاورمیانه نقطه عطفی است.

گروه بین‌الملل - رجانیوز: مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی در تهران از همان ساعات اولیه قبل از شروع مراسم در رسانه‌های جهان بازتاب داشت. حضور میلیونی مردم تهران در این مراسم، دشمنان جمهوری اسلامی ایران را همچون همیشه مات و مبهوت کرده است.

 

خبرنگار نیویورک‌تایمز در پیامی توئیتری نوشت: مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران آغاز شد. میلیون‌ها نفر در خیابان‌ها هستند. دریای بی پایان مردم از ساعت ۶ صبح [به خیابان‌ها آمده‌اند]. در ۲۵ سال گذشته هرگز چنین مراسمی دیده نشده است [بی‌سابقه بوده است].

 

مراسم تشییع سردار قاسم سلیمانی دشمنان را مات و مبهوت کرده است

 

ماری لوئیس کلی، خبرنگار و مجری رادیو NPR آمریکا در حساب توییتری خود نوشت: ترافیک صبحگاهی در مسیر تشییع پیکر [سردار] سلیمانی. بسیاری از خیابان‌ها بسته شده و در هرجایی در مرکز تهران که شما بروید، پلاکارد‌هایی مانند این را مشاهده می‌کنید که [آیت‌الله] خامنه‌ای با [سردار] سلیمانی دیده می‌شوند.

 

مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی دشمنان را مات و مبهوت کرده است

 

پیام توئیتری «ولی نصر» رئیس سابق دانشکده مطالعات پیشرفته بین‌المللی دانشگاه جان هاپکینز در توصیف مراسم تشییع سردار سلیمانی: به ابعاد جمعیت در تشییع جنازه (سردار) سلیمانی نگاه کنید. این (مسئله) در خاورمیانه نقطه عطفی است.

 

مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی دشمنان را مات و مبهوت کرده است

 

جروزالم پست با بازتاب سخنان دختر سردار سلیمانی در مراسم تشییع پیکر مطهر پدرش در دانشگاه تهران نوشت: «دختر فرمانده کشته شده (شهید) نیروی قدس، قاسم سلیمانی به آمریکا و اسرائیل هشدار داد و گفت: فکر نکنید همه چیز با شهادت پدرم تمام شده است».

 

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران

 

بخش انگلیسی شبکه العربیه با بازتاب سخنان دختر سردار سلیمانی نوشت: دختر فرمانده (شهید) قاسم سلیمانی به جمعیت عظیم حاضر در مراسم تشییعی که در تهران برگزار شده، گفت آمریکا و هم‌پیمان آن، اسرائیل بخاطر (شهادت) پدرش، با «روزی تاریک» مواجه هستند. وی همچنین افزود: خانواده‌های سربازان آمریکایی در منطقه باید در انتظار مرگ فرزندانشان، روزهایشان را سپری کنند.

 

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران

 

خبرگزاری فرانسه نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بر پیکر ژنرال (سردار قاسم) سلیمانی نماز خواند. صبح امروز دوشنبه مرکز تهران برای ادای احترام به سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که بامداد جمعه در حمله آمریکا به عراق شهید شد، مملو از جمعیت بود.

 

به گفته گزارشگر خبرگزاری فرانسه، مردم که تصاویری از چهره قهرمانشان را در دست داشتند، پیش از ساعت هشت صبح (ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه به وقت گرینویچ) در اطراف دانشگاه تهران جمع شدند. فوج جمعیت که زیر آفتاب و در هوای بسیار سرد در اطراف دانشگاه تهران حضور دارند یا کیلومتر‌ها در خیابان‌های انقلاب و آزادی راه می‌روند و پرچم‌های قرمز (رنگ خون شهدا) یا پرچم ایران و همچنین پرچم‌های لبنان و عراق را تکان می‌دهند.

 

در خیابان‌های تهران شعار‌های «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» طنین انداز است و صدای پیش‌زمینه مرثیه عزا با صدا‌های مردانه از بلندگو‌ها پخش می‌شود.

 

مردی پیشانی بند «انتقام سخت» (#hard_revenge) بر پیشانی بسته بود و پلاکارد‌هایی نیز با مضمون دعوت به انتقام شهادت سردار سلیمانی، همچنین به زبان انگلیسی، در دست مردم بود.

 

شبکه رادیویی «فرانس انفو» تصاویر مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در تهران را به صورت مستقیم پوشش داد و در صفحه خود در توئیتر با انتشار تصویری نوشت: مرکز تهران برای بزرگداشت سردار سلیمانی مملو از جمعیت است.

 

رسانه‌های پاکستان اعم از شبکه‌های خبری، مطبوعات و پایگاه‌های خبری الکترونیکی وداع میلیونی ملت ایران با پیکر سردار قاسم سلیمانی و هم رزمانش را به طور گسترده بازتاب دادند.

 

بسیاری از رسانه‌های معتبر پاکستان و روزنامه‌های این کشور مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی در شهر‌های مختلف ایران را در صفحه نخست خود به صورت تصویری به نمایش گذاشتند.

 

خبرگزاری «سچ تایمز» نیز نوشت: میلیون‌ها نفر در مراسم تشییع فرمانده نیروی قدس ایران شرکت کرده و فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند.

 

شبکه خبری "۹۲ نیوز" پاکستان با بیان اینکه میلیون‌ها نفر در مراسم تشییع سردار  سلیمانی در شهر‌های مختلف ایران و عراق شرکت کردند، افزود: پیکر سردار سلیمانی قرار است روز سه شنبه در زادگاهش در شهر کرمان به خاک سپرده شود.

 

شبکه‌های خبری پاکستان نیز در بولتن‌های خبری خود تصاویری از تشییع سردار دل‌ها سپهبد قاسم سلیمانی را منتشر کردند.

 

یادآور می‌شود مردم پاکستان نیز همزمان با تشییع سردار قاسم سلیمانی در ایران با حضور گسترده در شهر‌های مختلف این کشور از جمله شهر‌های اسلام آباد، راولپندی، لاهور و کراچی یاد و خاطره این شهدید مقاومت را گرامی داشتند.