هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 3 اسفند 1398
ساعت 00:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 4 دى 1398 ساعت 18:20
چهارشنبه 4 دى 1398 18:19 ساعت
2019-12-25 18:20:52
شناسه خبر : 332157
مرجع تقلید شیعیان فرمودند: آنها باید بفهمند که آنکه بشر را آفرید باید برای بشر صحبت کند، اوست که بهتر از هر کسی صلاح و فلاح کودک و مادر را می داند در حالی که آنها بر اساس نفس خود برای بشر برنامه ریزی می کنند، آنها انسان را نشناختند
مرجع تقلید شیعیان فرمودند: آنها باید بفهمند که آنکه بشر را آفرید باید برای بشر صحبت کند، اوست که بهتر از هر کسی صلاح و فلاح کودک و مادر را می داند در حالی که آنها بر اساس نفس خود برای بشر برنامه ریزی می کنند، آنها انسان را نشناختند
گروه معارف-رجانیوز: آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: غربی ها هرگز نمی توانند برای موضوعاتی همچون حقوق بشر، کودک و زن تصمیم بگیرند و تنها در محدوده زندگی مادی و بر اساس میل و هوس خود تصمیم می گیرند.
 
این مرجع تقلید شیعیان در دیدار جمعی از اعضای شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از استماع گزارشی از فعالیت های شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی به ویژه در خصوص مشکلات پیوستن به کنوانسیون هایی بین المللی در حوزه کودکان و زنان اظهار داشت: اصل اول این است که ما باید حرف خود را بزنیم و آنها به ما بپیوندند نه اینکه ما خواستار پیوستن به آنها باشیم.
 
ایشان ادامه داد: سخن قرآن کریم از همان ابتدا این بوده است که من جهانی ام! «لِیُظهِرَهُ عَلَى الدّینِ کُلِّهِ»، بر اساس این اصل هرگز نباید منتظر باشیم تا آنها ما را بپذیرند بلکه آنها باید بنشینند و ببینند ما چه می گوییم، البته ما باید با تحقیق و تسلط بر منابع وحیانی خود، دستمان پر باشد و  اصول خود را به صورت روشن و منطقی به آنها عرضه کنیم.
 
آیت الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: آنها باید بفهمند که آنکه بشر را آفرید باید برای بشر صحبت کند، اوست که بهتر از هر کسی صلاح و فلاح کودک و مادر را می داند در حالی که آنها بر اساس نفس خود برای بشر برنامه ریزی می کنند، آنها انسان را نشناختند و خیال می کنند که انسان بعد از مرگ می پوسد و تمام می شود حال آنکه دین انسان را موجودی ابدی می داند که با مرگ از پوست به در می آید نه اینکه بپوسد.
 
ایشان با اشاره به نقش مهم و اساسی مادر در شکل گیری مسیر معنوی کودک تصریح داشت: خط مشی مادر است که کودک را بهشتی می کند! تمام آنچه در دوران بارداری در رحم، به کودک می رسد از راه نفس مادر به کودک می رسد این غیر از وصل کردن سرم به بیمار است که موادی را وارد جسم او می کند، در رحم مادر بحث از انتقال از نفس مادر به نفس کودک است. بعد هم که به مدت دو سال دوران شیرخوارگی نوزاد است، این مدت تقریبا ۳۰ ماهه دوره بهشتی پروردن کودک توسط مادر است لذا فرمودند «الجنه تحت اقدام الأمّهات»
 
مرجع تقلید شیعیان ابراز داشت: کار مادر انسان پروری است، رشد روحی به وساطت روح مادر به فرزند منتقل می شود و روح نه زمان دارد و نه زمین، نه تاریخ دارد و نه جغرافیا، یعنی روح مجرد است و موجود مجرد ثابت است نه ساکن و از این رو در بهشت هیچ خستگی برای روح معنا ندارد.
 
ایشان تاکید کرد: غربی ها هرگز نمی توانند برای موضوعاتی همچون حقوق بشر، کودک و زن تصمیم بگیرند، چراکه در نگاه آنها انسان یک موجود فانی است و هیچ آینده ای برای او پس از مرگ وجود ندارد لذا تنها و تنها در محدوده زندگی مادی و بر اساس میل و هوس خود تصمیم می گیرند.