هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 7 بهمن 1398
ساعت 07:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 آذر 1398 ساعت 13:22
شنبه 2 آذر 1398 13:20 ساعت
2019-11-23 13:22:51
شناسه خبر : 330314
سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از کشته و زخمی شدن شمار زیادی از نیرو‌های ائتلاف سعودی به هنگام دفع حملات این ائتلاف در یمن خبر داد.
سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از کشته و زخمی شدن شمار زیادی از نیرو‌های ائتلاف سعودی به هنگام دفع حملات این ائتلاف در یمن خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، سرتیپ «یحیی سریع»، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از دفع حملات زمینی ائتلاف سعودی اماراتی به نیرو‌های ارتش و کمیته‌های یمن طی ساعات گذشته خبر داد.
 
سریع شامگاه جمعه (یک آذر) در حساب توییتری خود نوشت که نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق به دفع بیش از شش حمله شدید ائتلاف سعودی در جبهه‌های مرزی، جوف (شمال غرب) و تعز (جنوب غرب) شده و تلاش نیرو‌های این ائتلاف برای نفوذ در استان الحدیده (غرب یمن) را با شکست مواجهه کرده‌اند.
 
سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن گفت: در این درگیری‌ها، خسارت‌های مالی و جانی زیادی به متجاوزان وارد شده است؛ به گونه‌ای که ده‌ها نفر از آن‌ها کشته و زخمی شده‌اند.
 
سرتیپ سریع گفت که در بین کشته‌ها نیرو‌های سعودی نیز وجود دارد و عملیات متجاوزان ائتلاف سعودی به رغم پشتیبانی هوایی جنگنده‌های این ائتلاف راه به جایی نبرده است.
 
ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان سعودی بیش از چهار سال است که با اعلان جنگ علیه یمن، این کشور را هدف حملات هوایی و زمینی قرار داده و آن را از دریا، خشکی و آسمان محاصره کرده است.
 
تداوم حملات کورکورانه ائتلاف سعودی به مناطق یمن در کنار محاصره این کشور فقیر عربی باعث کشته شدن بیش از ۹۱ هزار نفر شده و صد‌ها هزار نفر را آواره کرده است.
 
وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعا) در گزارشی که اخیراً منتشر کرده است، از فوت سالانه ۱۰۰ هزار کودک بر اثر حملات و محاصره ائتلاف سعودی در این کشور خبر داده است.