هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 خرداد 1399
ساعت 22:41
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 4 آبان 1398 ساعت 16:45
شنبه 4 آبان 1398 16:41 ساعت
2019-10-26 16:45:06
شناسه خبر : 329235

امروزه در فرآیند چیدمان لوازم و کالاهای موجود در انبار ها پیشرفت های بسیار زیادی به وجود آمده است، به طوری که در هر انباری از سیستم های قفسه بندی مخصوص و ویژه ای برای چیدمان کالاهای موجود در انبار استفاده می شود به گونه ای که افراد بتوانند به راحت ترین و سریع ترین شکل ممکن به موجودی های انبار دسترسی داشته باشند. وجود سیستم های قفسه بندی در انبار کارخانه ها، شرکت ها، فروشگاه ها و... بسیار حائز اهمیت می باشد، چرا که با استفاده از سیستم های قفسه بندی و اصولی هر انبار، کیفیت و کارایی سازمان ها بالاتر رفته و از میزان فضای موجود به شکل بهینه ای استفاده می شود.

 

امروزه به دلیل گران شدن، قیمت خرید و اجاره زمین، اغلب مدیران برای شرکت خود به سراغ خرید و اجاره ساختمان های کوچکی می روند که این عامل باعث می شود که اغلب انبارداران برای چیدمان موجودی های شرکت با مشکل کمبود فضا روبرو شوند. اگر چه هزینه قفسه کردن انبار ها کمی بالا می باشد و نیاز به سرمایه اولیه خوبی دارد، اما استفاده از آنها باعث صرفه جویی و افزایش سود شرکت ها و سازمان ها در دراز مدت می شود.

 

 

 

بررسی قیمت انواع قفسه بندی انبار

برای قفسه کردن انبار ها باید فاکتور های مختلفی بررسی شود. چرا که هر انبار، با توجه به ویژگی ها و کالاهایی که در آنها نگهداری می شود، نیاز به قفسه بندی خاص و ویژه ای می باشد که همین عامل باعث تفاوت در قیمت قفسه بندی انبار ها می شود. به دلیل بالا بودن هزینه قفسه بندی انبار ها، اغلب مدیران به دنبال یافتن راه هایی برای کاهش قیمت قفسه بندی انبار می باشند. برای کم شدن میزان قیمت قفسه بندی انبار ها لازم است که در ابتدا کارشناسان، از انبار مورد نظر بازدید کرده و ابعاد آن را به طور دقیق اندازه گیری نمایند و با توجه به کالاهایی که در آن انبار نگهداری می شود، یک سیستم قفسه بندی اصولی و مقرون به صرفه ای را انتخاب نمایند. علاوه بر این، قفسه بندی انبار ها، جنس های گوناگونی دارند که هر چقدر جنس آنها ها محکم تر و بهتر باشد، قیمت قفسه بندی انبار ها نیز به مراتب بیشتر خواهد بود. به همین دلیل نمی توان قیمت ثابت و مشخصی را برای قفسه کردن انبار ها تخمین زد و باید با توجه به جنس، ابعاد، نوع کالا، دستمزد کارگران ساخت قفسه و... قیمت تمام شده ای را برای آنها در نظر گرفت.

خرید قفسه بندی انبار

اگر شرکت، فروشگاه و یا هر سازمان دیگری را به تازگی راه اندازی کرده اید و تصمیم دارید تا انبار آن را قفسه بندی کنید، در ابتدا باید یک شرکت معتبر و مطمئن را برای اینکار انتخاب نمایید تا آنها با استفاده از کادر خود این کار را برایتان انجام دهند. علاوه بر این اگر توان مالی لازم برای سفارش و پرداخت قیمت قفسه فروشگاهی یا انبار ها را ندارید، می توانید با مراجعه به سایت هایی که در زمینه فروش انواع قفسه بندی دست دوم فعالیت می کنند، قفسه بندی های دست دوم را با قیمتی پایین تر و مقرون به صرفه تر خریداری نمایید. لازم به ذکر است که در زمان خرید این قفسه ها، دقت نمایید که به هزینه بازسازی زیادی نیاز نداشته باشند، چرا که در این صورت ممکن است هزینه خرید و تعمیرات آن با خرید و سفارش سیستم قفسه بندی نو برابری کند.

 

 

 

قفسه بندی پیچ و مهره‌ای فضاسازان امین

قفسه بندی های پیچ و مهره ای که از رایج ترین قفسه بندی ها در انبارها هستند توسط فضاسازان امین می‌تواند طراحی و اجرا گردند.این نوع از قفسه ها دارای ویژگی های هستند که در ادامه آن ها را ذکر کرده ایم:

 1. قابلیت استفاده در انبارهای ملزومات، قطعات یدکی و انبارهای فنی را دارا می‌باشند
 2. بارگذاری در انواع سیستم قفسه بندی پیچ و مهره ای بصورت دستی انجام می‌گیرد.
 3. این نوع قفسه بندی از نبشی و صفحه قفسه، که به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر متصل می‌گردند تشکیل شده و به صورت تک ردیف یا دوبل در چندین طبقه قابل اجرا می‌باشد.
 4.  محاسبات انجام شده بر روی صفحه قفسه بندی بر اساس بار یکنواخت و گسترده انجام گرفته و طبقات در اندازه‌های استاندارد تولید می‌گردد.
 5. نوع نبشی با توجه به ارتفاع کل سیستم و تعداد طبقات اصلی قفسه بندی تعیین می‌گردد
 6. این نوع قفسه بندی دارای متعلقاتی از قبیل: ورق پشت و بغل، لبه جلو، جاکارتی، مقسم، پلاک راهنما و... می‌باشد که با توجه به درخواست مشتری قابل ارائه می‌باشد.
 7. در این قفسه بندی جهت دسترسی آسان به طبقات مختلف از پلکان پیچ و مهره ای و راهرو بندی میان قفسه‌ها استفاده شده که تماماً از اجزاء قفسه بندی مشبک تولید و برای پوشش کف راهرو‌ها و پلکان از پانل پله مخصوص استفاده خواهد شد
 8. محاسبات تیرریزی راهرو‌ها و تعیین نوع تیر‌ها بر اساس بارگذاری هر قفسه بعلاوه بار راهرو انجام می‌شود و بار راهروبندی نیز بر اساس بار وارده گسترده بر سطح KG/M۲ محاسبه و اصولاً وزن نفر با بار مبنای این محاسبه خواهد بود. این بارگذاری با توجه به نیاز مشتری قابل تغییر می‌باشد
 9. رنگ تمامی قطعات قفسه بندی فلزی با فام طوسی آلکید آمید کوره ای بوده و در صورت درخواست مشتری با توجه به شرایط آب و هوایی با پوشش رنگ پودر یا گالوانیزه نیز قابل تحویل می‌باشد.

قفسه بندی پانل راک فضاسازان امین

فضاسازان امین با مشاوره، طراحی و اجرای قفسه بندی پانل راک در انواع مختلف به شما کمک می‌کند تا از فضای انبار خود بهترین و مناسب ترین بهره برداری را بکنید. قفسه بندی پانل راک دارای ویژگی ها و مشخصاتی است که در ادامه برخی از آن ها را ذکر کرده‌ایم :

 1. قابلیت استفاده در انبارهای ملزومات، قطعات یدکی، ابزار‌ها و انبارهای میانی تولید را دارا می‌باشد.
 2. طراحی شده جهت بارهای پرحجم با وزن متوسط و سنگین و با قابلیت بارگذاری به صورت دستی یا لیفتراک مخصوص
 3. قفسه بندی پانل راک از فریم‌های پیچ و مهره‌ای و بازوهای افقی با قابلیت اتصال کلیپی و کفپوش مخصوص برای پوشش طبقات و تمامی دهانه‌ها تشکیل شده و عمق و ارتفاع آن قابل تغییر بوده و به صورت ردیف‌ها ی تک و دوبل در چندین طبقه قابل اجرا می‌باشد
 4. فریم‌های قفسه بندی پانل راک از اتصال ستون‌ها و بادبند‌ها ی افقی و مورب و بیس پلیت کف تشکیل می‌گردد که در عرض‌ها و طول های مختلف تولید و معمولاً فریم‌های وسط هر ردیف به صورت مشترک می‌باشد
 5. بازو‌ها از مقاطع رول فرمی تولید و کلیپ آن دارای ۴ یا ۵ ناخن می‌باشد که با جوش CO۲ به بازو متصل و برای بارگذاری‌های مختلف و دهانه‌های متفاوت طراحی و اجرا می‌گردد این بازو‌ها به گونه‌ای طراحی گردیده که امکان تنظیم فواصل عمودی طبقات به سهولت امکان پذیر می‌باشد
 6. پوشش کف طبقات این نوع قفسه بندی از نوع کفپوش مخصوص (پانل راک) می‌باشد که بر روی بازو‌ها (بدون پیچ و مهره) به تعداد مناسب و متناسب با عرض فریم تعبیه می‌گردد
 7. محاسبات تحمل وزن بازو‌ها و کفپوش‌ها بر اساس بار یکنواخت و گسترده (KG/M ۲و با توجه به نیاز مشتری و تعاریف انجام شده برای هر طبقه انجام می‌گیرد
 8. ستونهای قفسه بندی پانل راک به وسیله رول فرم تولید و نوع ستون و ضخامت آن بر اساس بارگذاری یک دستگاه و فاصله طبقات به علاوه بارهای وارده بر راهروبندی و فاصله اولین طبقه تا سطح زمین تعیین می‌گردد
 9. در این نوع قفسه بندی جهت دسترسی آسان به طبقات مختلف از بالابر و پلکان پیش ساخته و راهروبندی میان قفسه‌ها استفاده می‌گردد که تماماً از اجزاء قفسه بندی مشبک تولید و برای پوشش کف راهرو‌ها و پلکان از پانل پله مخصوص استفاده خواهد شد
 10. محاسبات تیرریزی راهرو‌ها وتعیین نوع تیر‌ها بر اساس بارگذاری هر قفسه بعلاوه بار راهرو انجام می‌شود و بار راهروبندی نیز بر اساس بار وارده گسترده بر سطح KG/M۲ محاسبه می‌گردد و اصولاً وزن نفر با بار مبنای این محاسبه خواهد بود. این بارگذاری با توجه به نیاز مشتری قابل تغییر می‌باشد
 11. رنگ کلیه اجزاء فریم‌ها با فام طوسی، کفپوش‌ها با فام طوسی و برای بازو‌ها و رابط‌ها با فام نارنجی آلکید آمید مایع می‌باشد و در صورت درخواست مشتری با توجه به شرایط آب و هوایی با پوشش پودر یا گالوانیزه گرم نیز قابل تحویل می‌باشد
 12. در این سیستم تعبیه جا کارتی بر روی بازو‌ها برای کد گذاری، راهنمای ورودی راهرو‌ها و... بنا به درخواست مشتری قابل انجام خواهد بود.

 

 

 

قفسه بندی پالت راک فضاسازان امین

فضاسازان امین با مشاوره، طراحی و اجرای قفسه بندی‌های پالت راک در انواع مختلف به شما کمک می‌کند تا از فضای انبار خود بهترین و مناسب ترین استفاده را بکنید. قفسه بندی پالت راک دارای ویژگی ها و مشخصاتی است که در ادامه برخی از آن ها را ذکر کرده‌ایم : 

 • سیستم های قفسه بندی پالت راک قابلیت استفاده در انبارهای محصول، مواد اولیه و مواد نیم ساخته را دارا می‌باشد.
 •  سیستم بارگذاری و تخلیه در قفسه بندی پالت راک By order است.
 • طراحی ابعاد راهرو‌ها با توجه به نوع لیفتراک و مشخصات ابعادی آن صورت می‌گیرد.
 • قابلیت چیدمان بصورت تک پالت، ۲ پالت و یا ۳ پالت در کنارهم را دارا می‌باشد.
 • استفاده صحیح از فضا‌ها نسبت به سطح انبار.
 • قفسه بندی پالت راک از فریم‌های پیچ و مهره‌ای و بازوهای افقی با قابلیت اتصال کلیپی به ستون‌ها تشکیل شده است.
 • فریم‌های این نوع قفسه بندی متشکل از ستونهای رول فرمی و بادبندهای افقی و مورب و بیس پلیت کف با عرض‌ها و طول های مختلف تولید و اجرا می‌گردد و فریم‌های میانی هر ردیف بصورت مشترک استفاده می‌گردد.
 • بازو‌ها از مقاطع رول فرمی تولید و کلیپ آن دارای ۴ یا ۵ ناخن می‌باشد که با جوش CO۲ به بازو متصل و برای بارگذاری‌های مختلف و دهانه‌های متفاوت طراحی و اجرا می‌گردد این بازو‌ها به گونه‌ای طراحی گردیده که امکان تنظیم فواصل عمودی طبقات به سهولت امکان پذیر می‌باشد.
 • محاسبات تحمل وزن بر اساس بار یکنواخت و گسترده و با توجه به تعداد پالت‌های مخصوص بار در هر طبقه تعریف می‌گردد و نوع ستون‌ها نیز بر مبنای مجموع بار هر دهانه و فاصله طبقات از یکدیگر و فاصله اولین طبقه از سطح زمین تعیین می‌گردد.
 • چیدمان و طراحی قفسه بندی بر مبنای ابعاد و وزن بار با پالت، تحمل طبقات، نوع لیفتراک بصورت یک ردیفه یا دوبل انجام خواهد گرفت.
 • جهت افزایش ضریب ایمنی و عدم سقوط پالت به دلیل غیر استاندارد بودن پالت‌ها و یا عدم مهارت راننده لیفتراک می‌توان از زیر پالتی استفاده نمود.
 • رنگ کلیه اجزاء فریم‌ها با فام طوسی و بازو‌ها و رابط‌ها با فام نارنجی آلکید آمید مایع بوده و در صورت نیاز مشتری با توجه به شرایط آب و هوائی با پوشش رنگ پودر یا گالوانیزه گرم نیز در انواع قفسه بندی پالت راک قابل تحویل می‌باشد.
 • با توجه به نوع ماشین آلات مورد استفاده در انبار مانند نروتراک می‌توان از راهروهای باریک‌ تر با ارتفاع قفسه بیش از حد معمول، متناسب با بالابری این نوع ماشین در انبار‌ها استفاده نمود تا فضاهای مفید به حداقل ۳ یا ۴ برابر افزایش یابد که این نوع قفسه بندی به نام قفسه بندی راهرو باریک معرفی می‌گردد.
 • در سیستم قفسه بندی پالت راک قابلیت استفاده از گارد محافظ و ریل‌های راهنما در کف برای یکنواختی حرکت ماشین آلات و جلوگیری از ضربات احتمالی وجود دارد که این نیز با درخواست مشتری قابل انجام خواهد بود.