هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 آبان 1398
ساعت 17:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 29 مهر 1398 ساعت 14:32 2019-10-21 14:32:53
شناسه خبر : 328981
روزنامه دولتی کره شمالی در مقاله‌ای سازش در مقابل آمریکا را در نهایت برابر با فروپاشی دانسته است.
روزنامه دولتی کره شمالی در مقاله‌ای سازش در مقابل آمریکا را در نهایت برابر با فروپاشی دانسته است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، «رودونگ سینمون» روزنامه دولتی کره شمالی در شماره امروز خود نوشته است آمریکا از تحریم‌ها برای به زانو در آوردن کشورهای مخالف خود استفاده می‌کند. این روزنامه کره شمالی تاکید کرده این کشور باید در مقابل این تلاش‌های آمریکا بدون تسلیم فشارها شدن، بایستد.
 
کره شمالی از شنبه دو هفته قبل که مذاکرات کاری پیونگ یانگ-واشنگتن در استکهلم به شکست انجامید انتقادها از کاخ سفید را افزایش داده است. مقامات پیونگ یانگ در چند روز اخیر مرتبا خواستار خودکفایی در مواجهه با تحریم‌های به رهبری آمریکا شده‌اند.
 
رودونگ سینمون در ادامه نوشته است: یک قدم سازش به ده‌ها قدم و صدها قدم و نهایتا به فروپاشی منتهی می‌شود.
 
این روزنامه با اشاره به عراق در زمان صدام دیکتاتور این کشور که به بازرسان سازمان ملل اجازه دسترسی به برنامه تسلیحاتی آن را داد و چند سال بعد پس از تجاوز آمریکا به عراق اعدام شد، نوشته است این کشور زمانی که حاکمیت آن نقض شد مسیر نابودی را پیمود.
 
رودونگ سینمون به لیبی و رهبری معمر قذافی بر آن زمانی که در سال 2003 سلاح‌های خود را تسلیم کرد و در سال 2011 با حملات ناتو بمباران شد، نیز اشاره کرده است.
 
به نوشته این روزنامه کره ای هدف تحریم‌ها بی ثبات کردن اقتصاد کشورها، اعمال فشار برای تغییر رژیم و نهایتا رسیدن به تسلیم است. این نشریه دولتی کره معتقد است خودکفایی و وقار ملی فقط از طریق مبارزه با کشورهای امپریالیست‌ها امکانپذیر است.
 
رودونگ سینمون در مقاله دیگری نیز تاکید کرده تحریم‌ها که قدرتهای غربی به دنبال آن هستند مانع بزرگ صلح و ثبات جهانی است.
 
روزنامه کره ای همچنین تصریح کرده است تحریم‌ها فقط به مقاومت و واکنش کشورهای تحت تحریم منجر می‌شود بدون آنکه به حل مشکلات کمکی کند.