هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 23:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 15 مهر 1398 ساعت 14:00
دوشنبه 15 مهر 1398 13:49 ساعت
2019-10-7 14:00:26
شناسه خبر : 328297
سخنگوی طالبان با اشاره به مذاکرات صلح افغانستان اظهار داشت: با دولت کابل گفت‌وگو نمی‌کنیم و به حملات علیه نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان ادامه می‌دهیم.
سخنگوی طالبان با اشاره به مذاکرات صلح افغانستان اظهار داشت: با دولت کابل گفت‌وگو نمی‌کنیم و به حملات علیه نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان ادامه می‌دهیم.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان به «اسپوتنیک» گفت که تا تحقق توافق صلح حملات این گروه علیه نیروهای آمریکایی ادامه خواهد داشت.
 
مجاهد تصریح کرد: ما به حملات علیه نیروهای آمریکایی ادامه می‌دهیم و با دولت افغانستان نیز تحت عنوان دولت گفت‌وگو نمی‌کنیم، همانطور که در گذشته نیز از چنین گفت‌وگوهایی خودداری کرده‌ایم.
 
گفت‌وگوهای بین آمریکا و طالبان با هدف خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به ازای مورد تهدید قرار نگرفتن آمریکا از خاک افغانستان جریان داشت تا اینکه ترامپ در توئیتی از لغو گفت‌وگوها خبر داد.
 
با این حال گزارش‌ها حاکی از آن است که نماینده ویژه آمریکا و طالبان در پاکستان با یکدیگر دیدار کردند که میزبانی اسلام‌آباد از طالبان مخالفت کابل را در پی داشت.
 
آمریکا و طالبان حدود یک سال برای رسیدن به یک توافق سیاسی درباره آتش‌بس، خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، گفت‌وگوهای بین‌الافغانی و تضمین اینکه از خاک افغانستان علیه آمریکا استفاده نشود گفت‌وگو کردند.
 
پس از لغو مذاکرات، طالبان تاکید کرد که تنها در صورت شرط آتش‌بس متقابل حاضر به توقف جنگ است و در صورت پایبندی آمریکا به توافقنامه نیز برای از سرگیری مذاکرات قطر آماده است.