هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 9 مهر 1398 ساعت 15:27 2019-10-1 15:27:19
شناسه خبر : 327927
رژیم صهیونیستی به دلیل ترس از نفوذ فلسطینی‌ها به شهرک‌های غزه٬ اقدام به ساخت یک دیوار بتنی عظیم در مرزهای آن کرده‌ است.
رژیم صهیونیستی به دلیل ترس از نفوذ فلسطینی‌ها به شهرک‌های غزه٬ اقدام به ساخت یک دیوار بتنی عظیم در مرزهای آن کرده‌ است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه خبری العهد شبکه 12 تلویزیون اسرائیل به ساخت یک دیوار امنیتی که دشمن صهیونیستی از دوسال گذشته به دلیل ترس از امکان نفوذ فلسطینی‌ها به داخل شهرک‌ها اقدام به ساختن آن در مرزهای غزه کرده پرداخت.
 
طبق اطلاعات منتشرشده که سانسور نظامی رژیم اشغالگر آن را تایید کرد٬ این دیوار که یکی از بزرگترین پروژه‌های مهندسی صهیونیستی است٬ در روی زمین و زیر آن در طول 60 کیلومتر ساخته خواهد شد که تا امروز حدود 43 کیلومتر آن یعنی 70 درصد از کل پروژه به اتمام رسیده است.
 
لازم به ذکر است که اجرای این پروژه نیاز به 3.1 میلیون تن بتون و 140 هزار تن آهن دارد. درهمین راستا به منظور فراهم کردن این مصالح٬ چندین کارخانه بتن در نزدیکی این دیوار احداث شده است.
 
در این پروژه حدود 1400 کارگر به صورت شبانه روزی ، شش روز در هفته به این صورت که 900 کارگر در روز و 500 کارگر در شب کار می کنند. اکثر این کارگران خارجی بوده و از برزیل ، اسپانیا ، ایتالیا ، آلمان و مولداوی وارد شده و در کنار دیوار به گروههایی تقسیم شده اند. در این میان 50 گروه با 100 دستگاه مهندسی پیشرفته کار می کنند.
 
درحال حاضر یک دیوار فولادی بسیار ضخیم به طول شش متر روی زمین دیده می‌شود که یک هشداردهنده و ابزار پیشرفته فنی جهت نظارت بر اتفاقات اطراف در کنار آن دیده می‌شود.
 
در گزارش این شبکه آمده است که یک دیوار بتنی در عمق چند ده متر زیر زمین بنا شده که مقامات صهیونیستی آن را کابا که یک دیوار بتنی ثابت است می‌نامند.
 
از نام این دیوار می توان نتیجه گرفت که این نوع دیوار بتنی قادر است درباره اتفاقات اطرافش هشدار دهد. لازم به ذکر است که این نوع هشدار دهنده‌ از نظر فنی و اطلاعاتی بسیار پیشرفته بوده و می‌تواند در کشف تونل‌ها به دستگاه‌های امنیتی کمک کند.