هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 27 شهريور 1400
ساعت 19:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 7 مهر 1398 ساعت 16:33
يكشنبه 7 مهر 1398 16:32 ساعت
2019-9-29 16:33:30
شناسه خبر : 327750

نحوه ی عیب یابی آبگرمکن دیواری

برخلاف آبگرمکن های قدیمی امروزه آبگرمکن های دیواری دارای سیستم هوشمند هستند. در آبگرمکن دیواری هوشمند امکان نظارت، کنترل و تنظیمات وجود دارد. هوشمند بودن آبگرمکن در هنگام یافتن مشکلات مربوط به آبگرمکن و تعمیرات آن بسیار افراد را همراهی می نماید.

اولین نکته قبل از تعمیرات آبگرمکن دیواری این است که باید از اتصال و نصب درست خطوط آب ، برق ، گاز و... اطمینان حاصل کرد زیرا در بسیاری از مواقع مشکل در همین قسمت می باشد و به راحتی رفع می گردد و نیازی به تعمیرات آبگرمکن دیواری نیست. بسیاری از افراد به علت عدم آگاهی از این موارد و چک نکردن اتصالات هزینه ی بسیار زیادی برای تعمیرات پرداخت کرده اند. در ذیل به صورت مفصل به مشکلاتی که ممکن در رابطه با آبگرمکن دیواری داشته باشید بیان می گردد.

مشکلات آبگرمکن دیواری

  1. جرقه نزدن

در اولین قدم باید فشار ورودی به داخل آبگرمکن را بررسی نمایید تا از صحت آن مطلع شوید. سپس محلی که آبگرمکن نصب شده را بررسی کنید تا از بالانس بودن آن مطمئن شوید. اتصال فیوز های متصل به آبگرمکن دیواری نیز باید درست باشد. کنترل سیم کشی آبگرمکن دیواری نیز از جمله مواردی است که بسسیار حائز اهمیت می باشد زیرا اگر جرقه زن در آبگرمکن به درستی عمل کند باعث جرقه خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که دریچه  ی ورودی گاز باز می باشد. نکته ی دیگر این است که مشعل ها باید به درستی در جای خود قرار گرفته شده باشند برای اینکار باید محفظه ی احتراق را مورد بررسی قرار دهید.

یکی از موانع در هنگام سوخت گاز ممکن است آلودگی ایجاد شده بر روی شعله و یا ریختن قطعاتی بر روی آن باشد.

سنسور جریان باید به درستی کار کند حتما آن را چک نمایید تا از صحت کارایی آن اطمینان حاصل نمایید.

این امکان نیز وجود دارد که فشاری که برای جرقه زدن نیاز است به درستی تامین نشود و فشار گاز ورودی کمتر از حد نیاز آبگرمکن دیواری باشد.

از تمیزی فیلترهای ورودی آبگرمکن اطمینان حاصل نمایید.

در برخی از مواقع در قسمت لوله کشی مشکل وجود دارد و آب گرم و آب سرد اشتباها برعکس نصب شده اند از این موضوع نیز مطلع شوید.

به صورت مداوم با محلول هایی همچون سرکه رسوب سردوش و شیرها را از بین ببرید تا از جرقه زدن آبگرمکن دیواری برقی پیشگیری نکنند و احتلالی در عملکرد به وجود نیاید.

شیرها، واشرها و لوله ها ممکن خراب شده باشند.

  1. خاموش شدن شعله

سیستم تخلیه باید به درستی کار کند. شرکت سازنده ی آبگرمکن دیواری طول مشخصی را برای قسمت تخلیه در نظر میگیرد که باید در انتخاب سایز آن و هماهنگی با طول مشخص شده دقت لازم را داشته باشید.

ممکن است اتصالات برق به الکترود محکمنباشد. ولتاژ برق ورودی به آبگرمکن برقی باید مطلوب و مناسب باشد. قطعه های الکتریکی درون آبگرمکن دیواری باید به درستی عمل کنند. از صحت و سلامت شیر کنترل جریان گاز اطمینان کامل کسب نمایید. از رسوب زدایی سیم پیچ مشغل غافل نشوید و با سمباده آن را از بین ببرید.

  1. عدم تنظیم دما

سنسوری که در آبگرمکن دیواری موجود می باشد سنسور دما است که بیش از اندازه شدن دمای آب را کنترل می نماید و آن را در هر حالتی که تنظیم کنید دمای آب را نگه خواهد داشت. اگر آبگرمکن دیواری شما در دما با مشکل رو به رو است موارد زیر را رعایت کنید.

باید نوع گازی که استفاده می شود بررسی شود.

نحوه ی جریان آب و خارج شدن آب از آبگرمکن برقی دیواری را بررسی و از درستی عملکرد آن اطمینان حاصل نمایید.

جریان آب ورودی به داخل آبگرمکن باید در اندازه ی مشخص باشد و کاهش نیابد.

اگر ماده ای از بیرون به داخل محفظه ی احتراق افتاده باشد در این امر اختلال ایجاد خواهد کرد.

مبدل حرارتی آبگرمکن دیواری را چک نمایید تا بر روی آن ترک نباشد زیرا این مورد یکی از موارد به وجود آمدن مشکل ما می شود.

یکی از علل عدم یکنواخت توزیع شدن دما می تواند مربوط به ساختار مبدل حرارتی باشد.

سنسورهای این مبدل نباید خراب باشد و مبدل باید تمیز باشد.

  1. ثابت نبودن درجه ی حرارت

پس از مدتی استفاده از سردوش ها و شیرها دچار رسوب گذاری می شوند به همین دلیل باید آنها را از هرگونه رسوب تمیز کنید تا در درجه ی حرارت و جریان آب اختلال ایجاد نکنند.

فیلترها باید کاملا تمیز باشند.

عدم ثابت بودن فشار جریان آب باعث متغیر شدن دمای حرارت آب خواهد شد.

  1. عدم وجود آب گرم

از اتصال صحیح آب و برق و گاز و همچنین کلید آبگرمکن دیواری اطمینان حاصل نمایید.

جرقه زدن و شعله ور شدن آبگرمکن برقی را مورد بررسی قرار دهید.

مطمئن شوید در فصل زمستان لوله ها یخ نبسته باشند.

باید به میزان لازم و مورد نیاز آبگرمکن دیواری جریان ورودی آب تامین گردد وگرنه به درستی عمل نخواهد کرد.

از درست کار کردن سنسور دمایی آبگرمکن نیز اطمینان حاصل نمایید. همچنین ممکن است این دما عمدا و یا سهوا پایین تنظیم شده باشد، هرچه دما بالاتر تنظیم شود آب گرم تری خواهید داشت.

  1. گرمای بیش از اندازه ی آب

سنسور مربوط به تنظیم حرارت گرمای آب باید در حالت متعادلی باشد. بالا بودن درجه ی آن باعث خارج شدن گرمای بیشتری خواهد شد.

از عدم خراب بودن سنسور دمای آبگرمکن اطمینان حاصل کنید.

برای آبگرمکن گازی مورد نظر باید نوع گاز مناسب آن تامین شود.

توجه کنید تا فیلترها گرفتگی نداشته باشد.

به صورت سالانه آبگرمکن برقی دیواری خود را تعمیر و بررسی کنید. این گزینه بسیار در عملکرد و عمر آبگرمکن دیواری موثر خواهد بود.

از تمیزی خروجی دودکش دستگاه اطمینن حاصل نمایید تا گرفتگی آن باعث گاز گرفتگی نشود.

لوله کشی های مربوط به آبگرمکن دیواری باید در محیط مناسب باشند تا در فصل زمستان لوله ها دچار یخ زدگی و ترکیدن نشوند.

رنگ آبی شعله ی آبگرمکن دیواری را مورد بررسی قرار دهید این شعله باید به صورت یکنواخت بسوزد و تمیز باشد در غیر اینصورت ممکن است خطرناک باشد.

به علت گرمای هوا در فصل تابستان باید دما را در حالت پایین تری نسبت به فصل زمستان قرار دهید.

قیمت آبگرمکن دیواری با توجه به سایز آن محاسبه می گردد هرچه بزرگ تر باشد قیمت آبگرمکن دیواری بالاتر و گران تر خواهد بود و هرچه سایز کوچک تری انتخاب شود قیمت آبگرمکن دیواری نیز پایین تر است.

یکی از بهترین برندهای آبگرمکن دیواری در ایران،برند کاوه کویر می باشد که با سال ها تجربه در خدمت مشتریان خود بوده است. عمر آبگرمکن دیواری کاوه کویر بالاتر از سایرین بوده و با توجه به کیفیت آن قیمت آبگرمکن دیواری مناسب تر می باشد.جهت خرید آبگرمکن دیواری بدون واسطه و قیمت پایین تر از فروشگاه اینترنتی کاوه کویر می توانید خرید خود را انجام دهید.

کاوه کویر در تمامی شهرها دارای نمایندگی و خدمات پس از فروش می باشد. سرویس کاران شرکت تولیدی آبگرمکن دیواری کاوه کویر نیز در تمامی شهرها آماده ی خدمت رسانی می باشند.

از دیگر تولیدات این شرکت می توان آبگرمکن برقی و آبگرمکن گازی در دو حالت دیواری و ایستاده می باشد. همچنین شرکت کاوه کویر تولید کننده ی انواع کولرهای آبی و کولرهای سلولزی و کلید هوشمند کولر آبی می باشد.

جدیدترین محصول این شرکت تولید آبگرمکن خورشیدی می باشد که تاکنون شرکت های اندکی به این تکنولوژی دست یافته اند.

http://kavehkavir.com/water-heater