هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 مهر 1399
ساعت 11:33
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 31 شهريور 1398 ساعت 14:51
يكشنبه 31 شهريور 1398 14:37 ساعت
2019-9-22 14:51:48
شناسه خبر : 327412
حدود ۱۳ میلیون نفر از مردم ونزوئلا طوماری را امضا کردند که بر اساس آن از دولت و حاکمیت ملی این کشور علیه تحریم‌های ایالات متحده حمایت کرده‌اند.
حدود ۱۳ میلیون نفر از مردم ونزوئلا طوماری را امضا کردند که بر اساس آن از دولت و حاکمیت ملی این کشور علیه تحریم‌های ایالات متحده حمایت کرده‌اند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مورنینگ استار، نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا با انتشار پیامی در توئیتر از امضای طومار توسط 13 میلیون نفر از شهروندان ونزوئلا در حمایت از دولت و حاکمیت این کشور علیه تحریم‌های اقتصادی و سیاسی آمریکا خبر داده است.
 
تاکنون بیش از 13 میلیون و 200 هزار نفر از مردم ونزوئلا این طومار را امضا کرده‌اند.
 
مادورو در این پیام نوشت: به این مردم ضد امپریالیسم تبریک می‌گویم که با حضور میلیونی خود در خیابان‌ها، تصاویر بسیار زیبایی از عشق به کشور و میهن پرستی را خلق کردند تا بتوانند طوماری با 13 میلیون امضا برای صلح و حاکمیت ملی کشور جمع کنند.
 
امضاکنندگان این طومار از آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل خواسته‌اند تا به درخواست آنها رسیدگی کند. این طومار از 10 آگوست یعنی 19 مردادماه تنظیم و برای جمع کردن امضا آماده شده است، یعنی بعد از اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه کاراکاس.
 
مادورو و همسرش نخستین امضاکنندگان این طومار بوده‌اند.
 
آمریکا با هدف سرنگون کردن دولت قانونی و مشروع ونزوئلا تحریم‌های اقتصادی و سیاسی شدیدی را علیه کاراکاس اعمال کرده است. آمریکا همچنین از طریق همسایگان ونزوئلا به خصوص کلمبیا قصد دارد فشارها علیه این کشور را افزایش دهد.