هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 خرداد 1399
ساعت 23:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 9 مرداد 1398 ساعت 18:27
چهارشنبه 9 مرداد 1398 18:24 ساعت
2019-7-31 18:27:54
شناسه خبر : 324910

در این مقاله تصمیم داریم سه نوع از تجهیزات صنعتی که می تواند برای کسب و کار رستوران، سالن پذیرایی، کافی شاپ و یا فست فود شما مناسب باشد را معرفی نماییم. این تجهیزات عبارتند از چرخ گوشت ایستاده، کالباس بر اتوماتیک و یخ ساز صنعتی. با استفاده از این تجهیزات می توانید تا حدود بسیار زیادی بهره وری را در محیط کار خود افزایش دهید.

 

چرخ گوشت ایستاده

 

 

 

چرخ گوشت ایستاده که از آن با نام چرخ گوشت های صنعتی نیز یاد می شود نوعی از چرخ گوشت هستند که نیازی به قرار گرفتن بر روی پایه و یا میز برای کار کردن نخواهند داشت. این چرخ گوشت ها معمولاً ظرفیتی بالاتر از چرخ گوشت های رومیزی دارند و وزن آنها نیز به طور معمول بیشتر است. موتور چرخ گوشت های ایستاده معمولاً از توان حرکتی بیشتری برخوردار است و برای مصارف بیشتر استفاده خواهد شد؛ به همین دلیل به آنها چرخ گوشت صنعتی نیز گفته می شود که می تواند در طول روز به صورت دائم و با توان بسیار بالا به کار ادامه دهد. چرخ گوشت های ایستاده مزیت های بسیار زیادی نسبت به چرخ گوشت های رومیزی دارند که ساده ترین و کاربردی ترین آن ها را می توان ظرفیت تولیدی آنها دانست که تقریباً نسبت به چرخ گوشت های رومیزی دو برابر است.

 

مزایای استفاده از چرخ گوشت ایستاده

استفاده از چرخ گوشت های ایستاده و یا همان چرخ گوشت های صنعتی دارای مزایای بسیار زیادی هستند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ظرفیت بالاتر: بزرگترین چرخ گوشت های رومیزی ظرفیتی در حدود ۴۵۰ کیلوگرم در ساعت دارند که در مقایسه با چرخ گوشت های ایستاده بسیار کمتر خواهد بود. جالب است بدانید چرخ‌گوشت های ایستاده معمولاً ظرفیتی در حدود ۷۵۰ کیلوگرم به بالاتر در ساعت خواهند داشت که می‌تواند بهره‌وری بسیار زیادی را برای شما ایجاد نماید.

 قدرت بیشتر : به دلیل اینکه در چرخ گوشت های ایستاده از موتور قوی تر و در برخی از آنها از یک جعبه دنده نیز استفاده شده است توان بسیار بالاتری را در این چرخ گوشت ها شاهد خواهید بود.

 محل قرارگیری: با توجه به اینکه چرخ‌گوشت های رومیزی همیشه بایستی در یک مکان صاف قرار گیرند محل قرارگیری چرخ گوشت های ایستاده را می توان یک مزیت دانست. این چرخ گوشت ها به خاطر ابعاد بزرگ تر معمولاً دارای چرخ بوده و یا از یک شاسی برای قرارگیری استفاده کرده‌اند که می‌تواند برای آنها مزیتی محسوب شود. این چرخ گوشت ها بر روی زمین قرار خواهند گرفت.

 راحتی در جابجایی: چرخ گوشت های رومیزی برای جابجایی دچار مشکل هستند و بایستی تمام وزن آنها را با دست جابجا کرد؛ ولی چرخ گوشتهای ایستاده معمولاً دارای چرخ هایی در قسمت زیرین هستند که انتقال و جابجایی آنها را بسیار آسان تر می کند.

 استفاده از سیستم های ایمنی: معمولاً در چرخ گوشت های ایستاده صنعتی از سیستم‌های ایمنی پیشرفته‌تری استفاده می‌شود که می‌تواند ایمنی جان افرادی که با آنها کار می‌کنند را تا حد بسیار زیادی تضمین نماید.

 

کالباس بر اتوماتیک

 

 

 

کالباس بر اتوماتیک که دردسته کالباس بر و کالباس بر های صنعتی قرار می‌گیرد را می‌توان یک دستگاه برای آسانتر نمودن فعالیتهای انبوه در زمینه تولید و بسته بندی کالباس های برش خورده دانست. عموماً کالباس بر هایی که در فروشگاه ها استفاده می شوند دارای یک صفحه برای قرار گرفتن کالباس هستند که بایستی با دست آنها را جا به جا نموده تا کالباس برش بخورد ولی در مصارف صنعتی و تولید های انبوه از کالباس بر اتوماتیک استفاده می شود. این کالباس بر نسبت به کالباس بر های فروشگاهی با این تفاوت عرضه می شود که نیاز به دخالت دست و نیروی انسانی تا حد ممکن کاهش یافته است و برای برش خوردن کالباس نیازی به تکان دادن صفحه توسط نیروی انسانی نمی باشد. بعضی از این کالباس بر های اتوماتیک به تجهیزات اضافه تری مانند سیستم توزین اتوماتیک برای بسته بندی کالباس های برش خورده در وزن های مختلف مجهز هستند. برخی از آنها علاوه بر سیستم توزیع اتوماتیک دارای یک سیستم بسته بندی نیز هستند تا بتواند کار لباس های برش خورده را به صورت وکیوم و یا بسته بندی های مورد نظر تولید نماید.

 

مزایای استفاده از کالباس بر اتوماتیک

ظرفیت تولید بیشتر: با توجه به سیستم طراحی شده برای کالباس بر های اتوماتیک ظرفیت تولیدی این کالباس بر ها نسبت به کار با کالباس برهای فروشگاهی عدد بسیار بزرگتری خواهد بود که می‌تواند در تولید انبوه مورد استفاده قرار گیرد.

 عدم دخالت دست: عدم دخالت دست در برش و فعالیت های دیگر این دستگاه باعث افزایش شرایط بهداشتی در مواد غذایی خواهد شد.

توزین اتوماتیک: با توجه به مجهز بودن برخی از دستگاه‌های کالباس بر به سیستم توزین اتوماتیک می‌توان گفت که خطای این دستگاه ها بسیار پایین بوده و می‌توان به آنها اطمینان کرد که بسته بندی هایی تقریباً یک وزن تولید خواهد شد.

بسته بندی اتوماتیک: بسته بندی اتوماتیک در سیستم کالباس بر اتوماتیک می‌تواند علاوه بر کاهش هزینه‌های نیروی انسانی، بهداشت مواد غذایی را نیز تا حد زیادی افزایش دهد.

 

 

یخساز صنعتی

 

 

 

دستگاه یخساز صنعتی که توان تولید بالای یخ به مدل های مختلف را دارا است می‌تواند برای رستوران ها هتل ها استفاده گردد. این دستگاه با استفاده از مکانیزم خاصی می تواند به صورت اتوماتیک یخ را در مدل های مختلف برای شما تولید و آماده مصرف نماید. یخ های تولید شده توسط یخساز صنعتی می‌توانند به صورت حبه ای، قالبی، پولکی و یا پودری باشد که بنا به استفاده شما در کسب و کار تان متفاوت خواهد بود. برای مثال در صورتی که شما رستوران داشته باشید به احتمال زیاد برای استفاده در نوشیدنی های خود از یخ های پولکی و حبه ای استفاده خواهید کرد؛ ولی در صورتی که یک فروشگاه مواد غذایی داشته باشید که در آن مواد پروتئینی نیز به فروش می رسانید می توانید از یخ ساز با قابلیت تولید یخ های پودری استفاده نمایید. علاوه بر این در صورتی که دارای یک شرکت تشریفات مجالس باشید نیز می توانید برای سرد کردن نوشیدنی های خود از یخساز پودری استفاده نمایید.

 

مزایای استفاده از یخ ساز صنعتی

 دارای ظرفیت مشخص : یخ ساز صنعتی دارای ظرفیت مشخصی است که با توجه به نوع مصرف و میزان مصرف خود می توانید آن را انتخاب نمایید. دقت داشته باشید با انتخاب صحیح یخساز مورد نظر خود میتوانید در هر زمان که بخواهید میزان یخ مورد نظر را آماده و در دسترس داشته باشید.

 دارای عملکرد سریع : با توجه به فرایند تولید یخ و همچنین ظرفیت انتخاب شده می‌توانید سریعترین عملکرد در یخسازی را در یخساز های صنعتی داشته باشید که علاوه بر عدم دخالت دست می تواند در سریعترین زمان ممکن برای شما یخ مورد نظر را تولید نمایند.

 ظرافت در تولید : با توجه به قالب های طراحی شده این دستگاه های تولید شده توسط دستگاه های یخ ساز از ظرافت و زیبایی خاصی برخوردارند که در فضاهایی مانند رستوران سالن های تشریفات و یا کافی شاپ ها می توانند دارای اهمیت باشند.