هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 14 بهمن 1398
ساعت 15:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 7 مرداد 1398 ساعت 15:51
دوشنبه 7 مرداد 1398 15:46 ساعت
2019-7-29 15:51:25
شناسه خبر : 324709
بنابر اعلام تارنمای خبری شبکه "المسیره" یمن، یگان موشکی این کشور مقر فرماندهی نیروهای ائتلاف متجاوز عربی - آمریکایی به یمن را در استان نجران عربستان هدف قرار داد.
 بنابر اعلام تارنمای خبری شبکه "المسیره" یمن، یگان موشکی این کشور مقر فرماندهی نیروهای ائتلاف متجاوز عربی - آمریکایی به یمن را در استان نجران عربستان هدف قرار داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از المسیره این حمله با موشک بالسیتک انجام شد و موشک هدف خود را با دقت کامل مورد اصابت قرار داد.
به گفته سرتیپ "یحیی السریع" سخنگوی نیروهای مسلح یمن، شمار زیادی از افسران و نظامیان ائتلاف متجاوز عربی - آمریکایی در این عملیات کشته شدند و مقر به طور کامل نابود شد.
 
وی در یک کنفرانس خبری اعلام کرد: تازمانی که ائتلاف سعودی دست از حمله به غیر نظامیان یمن برندارد این حملات ادامه خواهد داشت. 
 
** کشته شدن دو نظامی سعودی در مرز با یمن
 
خبرگزاری رسمی عربستان (واس) عصر دیروز (یکشنبه) اعلام کرد بر اثر درگیری با نیروهای یمنی، دو نظامی سعودی در مرز جنوبی این کشور با یمن کشته شدند.
 
تارنمای واس بدون اشاره به موقعیت دقیق زمانی و مکانی درگیری اعلام کرد: «سعود بن محمد الغامدی» و «موسی جراد الجابری» افسر و نظامی ارتش عربستان سعودی در رویارویی نظامی با نیروهای یمنی در مرزهای جنوبی این کشور کشته شدند.
جمعه (4 مرداد) نیز منابع رسمی عربستان سعودی به کشته شدن دو نظامی دیگر خود در مرز با یمن اعتراف کردند.
 
عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی کشته شده اند.
 
هفتم تیرماه ۹۸ منابع خبری اعلام کردند امارات تصمیم گرفته است بخش بزرگی از نظامیان خود را از یمن خارج کند.
 
نکته جالب و قابل توجه در این است که عبدربه منصور هادی چند وقت پیش در فراری دوباره از عربستان به آمریکا رفت و از تمامی مسئولیت‌های خود استعفای مجدد داد؛ دلیل حمله عربستان و امارات برای حمله به یمن بازگرداندن منصور هادی به قدرت بود، که با فرار وی به آمریکا دیگر دلیلی برای ادامه تجاوز عربستان، امارات و متحدانش به یمن باقی نمی‌ماند، اما ما هر روز شاهد بمباران یمنی ها توسط ائتلاف عربی - آمریکایی به سرکردگی عربستان هستیم.