هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 اسفند 1398
ساعت 01:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 5 مرداد 1398 ساعت 15:00
شنبه 5 مرداد 1398 14:57 ساعت
2019-7-27 15:00:10
شناسه خبر : 324451
رفتن به خدمت سربازی برای هر جوانی که آرزو های بزرگی در سر دارد قطعا یکی از معضلات و درگیری های ذهنی بوده که می تواند بهترین روز های عمر او را تباه نماید. استرس ها و نگرانی های جوانان برای رفتن یا نرفتن به خدمت سربازی علاوه بر آنکه زندگی را به کام او و خانواده تلخ می کند، چنانچه پیگیری نشود و مدام به تاخیر افتد می تواند مشکلات زیادی را برای آینده ی او ایجاد نماید.

مشاوره خدمت سربازی افسر مشاور می تواند سوالات بسیاری را که در ذهن جوانان مشمول وجود دارد پاسخ داده و نگرانی های آن ها را برطرف نماید. مشاوره نظام وظیفه همچنین می تواند در خصوص انواع معافیت اطلاعات مناسب و به روزی را در اختیار جوانان قرار داده و در تمام مراحل دریافت معافیت و یا کسر از خدمت از ابتدا تا دریافت کارت معافیت و یا پایان خدمت در کنار شما باشد. کافی است با شماره 02166081200 تماس بگیرید تا مشاوران افسر مشاور شما را راهنمایی کنند.

 

علاوه بر این موضوعات دیگری همچون خرید خدمت سربازی و نیز نحوه ی دریافت امریه نیز می تواند از موضوعات مورد ابهام جوانان بوده که مشاورین مجرب می توانند به صورت حضوری و یا تلفنی به آنان مشاوره داده و در اسرع وقت پرسش های شما را پاسخگو باشند.

 

شرایط خدمت سربازی در یگان های مختلف ارتش، سپاه و نیروی انتظامی نیز می تواند از موضوعات بحث برانگیز در خصوص خدمت سربازی باشد که مشاوره خدمت سربازی می تواند آگاهی های لازم را در این زمینه به شما ارائه دهد.

 

مراحل خدمت از جمله دوره آموزشی و دوره خدمت و یا حتی اضافه خدمت نیز برای بسیاری از جوانان، موضوعی چالش برانگیز است که شاید یکی از دلایل عدم تمایل آن ها به خدمت سربازی باشد. مشاوره می تواند در این خصوص نیز اطلاعات مفیدی را به جوانان ارائه نماید تا ترس و دلهره را از آنان دور کرده و آنان را به انجام خدمت سربازی متمایل سازد.

 

کسری خدمت ایثارگری

کسری خدمت ایثارگری نیز از دیگر زمینه های کاری مشاوران نظام وظیفه می باشد که اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار افراد قرار می دهد. درصد جانبازی مورد نیاز و یا میزان سابقه جبهه و اسارت برای دریافت کسری خدمت فرزندان ایثارگران در سال 98 در جلسات مشاوره ی سربازی ارائه می شوند که شما می توانید با اطلاع از آن نسبت به دریافت کسری خدمت فرزندان ایثارگران اقدام نمایید.

 

مشاورین با تجربه با اطلاعات به روز می توانند شما را از قوانین جدیدی که در این خصوص وجود دارند آگاه سازند. همچنین مشاوران به صورت تلفنی، حضوری و یا آنلاین می توانند با اطلاع از شرایط شما، مناسب ترین گزینه ی کسری خدمت و یا معاف از خدمت را به شما ارائه نموده و تا انتهای مسیر و دریافت کارت پایان خدمت همراهی نمایند.

 

نحوه ی محاسبه ی کسری خدمت فرزندان ایثارگران، نحوه ی ثبت سوابق خدمت والدین در یگان خدمتی آن ها و نیز نحوه ی دریافت این کسری خدمت نیز در مشاوره خدمت سربازی مطرح می شود که شما می توانید با اطلاعات مفیدی که مشاوران در اختیار شما قرار می دهند، معضل بزرگ سربازی را به راحتی و حتی با یک تماس تلفنی برای همیشه از مسیر راه خود حذف نمایید.

 

توجه کنید که چنانچه در دوران غیبت سربازی باشید نمی توانید از کسری خدمت فرزندان ایثارگران استفاده نمایید، بنابراین پیشنهاد می کنیم تا در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف خدمت سربازی خود اقدام نموده و مسیر زندگی و آینده ی خود را روشن نمایید.

 

چرا که بسیار هستند افرادی که با موکول کردن کار امروز خود به فردا، وارد دوران غیبت سربازی شده اند و حتی اگر تا پیش از این می توانستند از انواع معافیت استفاده نمایند، با ورود به دوران غیبت این حق از آنان سلب شده و دیگر نمی توانند معافیت گرفته و حتما بایستی به خدمت اعزام شوند.

 

معافیت پزشکی سربازی

یکی دیگر از انبوه سوالات جوانان در زمینه ی خدمت وظیفه ی عمومی سوال در خصوص شرایط معافیت پزشکی سربازی می باشد که شاخه های زیادی را در بر می گیرد. مشاورین خبره می توانند با اطلاعات درست و جامع در زمینه ی انواع بیماری هایی که می توانید با دارا بودن آن ها از سربازی معاف شوید، شما را راهنمایی کنند.

 

بیماری هایی که به آن ها معافیت پزشکی تعلق می گیرد در هفده بخش دسته بندی شده اند که هر کدام از آن ها تبصره و قانون های زیادی را شامل می شود که قطعا عموم افراد از تمامی آن ها بی اطلاع هستند. مشاورین زبده ی مرکز الو سلام مشاور ضمن در اختیار داشتن اطلاعات به روز در خصوص انواع بیماری ها و شرایط دریافت معافیت با هر کدام از آن ها می توانند در خصوص دریافت معافیت پزشکی سربازی به شما کمک شایانی نمایند.

 

شرایط احراز انواع بیماری هایی که مشمول معافیت پزشکی می شوند و نیز مدارک مورد نیاز جهت دریافت انواع معافیت پزشکی نیز می تواند از جمله سوالاتی باشد که پاسخ آن ها را می توانید از مشاورین با تجربه ی این مرکز مشاوره دریافت نمایید.

 

همچنین چنانچه نسبت به دریافت معافیت پزشکی اقدام نموده اید اما تا برگزاري جلسه شوراي پزشكي نگرانی هایی دارید نیز مشاورین خدمت سربازی می توانند شما را از روند رسیدگی به معافیت پزشکی آگاه کرده و استرس های شما را در این خصوص برطرف نماید.

 

توضیح در خصوص گزینه های معاف از خدمت و معاف از خدمات رزم که در جلسه ی شورای پزشکی به شما اعطا می شود نیز از دیگر زمینه های کاری مشاورین می باشد که می توانند با توضیحاتی که در این خصوص به شما می دهند بسیاری از سوالات شما را پاسخ دهند.

 

اطلاع از شرایط ابطال كارت معافیت پزشکی و یا استخدام در سازمان های دولتی و خصوصی با دارا بودن کارت معافیت پزشکی نیز می تواند از دیگر زمینه های مشاوره ای باشد که مشاوران می توانند به مشمولان خدمت نظام وظیفه ی عمومی ارائه نمایند. مرکز خدمات مشاوره سربازی می تواند با اطلاع از جزئیات معافیت پزشکی سربازی در خصوص بیماری های عمومی و شانزده نوع بیماری دیگر به شما کمک کرده تا وارد دوران غیبت سربازی نشوید.