هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 بهمن 1398
ساعت 19:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 27 تير 1398 ساعت 14:09
پنجشنبه 27 تير 1398 14:00 ساعت
2019-7-18 14:09:44
شناسه خبر : 323870
فرمانده انتظامی استان سمنان بابیان اینکه طی ۴۸ ساعت گذشته هفت عملیات پلیسی در سطح استان صورت گرفته است، گفت: دستگیری پنج خرده فروش مواد مخدر در سمنان یکی از این عملیات ها است.

به گزارش مهر، سرهنگ عبدالله حسنی ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه در فرماندهی انتظامی استان سمنان، ضمن بیان اینکه تصادف در کاروان عروس شب گذشته در شاهرود چهار مجروح برجا گذاشت، ابراز داشت: بامداد چهارشنبه یک مورد تصادف جرحی در بلوار علامه مجلسی شاهرود به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد که در بررسی اولیه پلیس، چهار دستگاه خودرو سواری در کاروان عروسی با یکدیگر تصادف و چهار نفر در این حادثه مجروح شدند.

وی ضمن بیان اینکه علت این واقعه عدم رعایت حد فاصله قانونی خودروها و بی‌توجهی راننده به جلو است، افزود: مجروحان این حادثه برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند.

توقیف ۷۰۰ کیلو چوب قاچاق در دامغان

فرمانده انتظامی استان سمنان بابیان اینکه دو تن و ۲۰۰ کیلوگرم برنج خارجی قاچاق به ارزش ۲۲۰ میلیون ریال در میامی کشف شد، ابراز داشت: مأموران یگان امداد شهرستان میامی در راستای طرح و برنامه‌های پیشگیرانه خود یک دستگاه نیسان را در محور مواصلاتی متوقف کردند که در بررسی‌های اولیه و بازدید از قسمت بار خودرو مقدار دو تن و ۲۰۰ کیلوگرم برنج خارجی قاچاق کشف شد.

حسنی از آشکار شدن رفتن دپوی کالای قاچاق کالای قاچاق به ارزش ۷۵ میلیون ریال در یک باربری دامغان خبر داد و تصریح کرد: مبارزه و مقابله با قاچاق کالا و هرگونه فعالیت در این راستا ازجمله مأموریت‌های اصلی ناجاست که این موضوع در شهرستان دامغان با جدیت پیگیری می‌شود

وی بابیان اینکه یک دستگاه نیسان حامل ۷۰۰ کیلوگرم چوب قاچاق به ارزش ۴۰ میلیون ریال در دامغان توقیف شد، افزود: مأموران انتظامی دامغان در پی دریافت گزارشی مبنی بر قاچاق چوب در حوالی امیرآباد این شهرستان اقدامات قانونی خود را آغاز کردند که در بررسی‌های اولیه و هماهنگی‌های لازم قضائی در این خصوص پلیس در بامداد روز گذشته یک دستگاه نیسان حامل ۷۰۰ کیلوگرم چوب درخت کویری طاق توقیف شد.

دستگیری ۵ خرده فروش مواد مخدر در سمنان

فرمانده انتظامی سمنان بابیان اینکه برای مقابله با سرقت پنج خرده‌فروش مواد مخدر در جنوب سمنان دستگیر شدند، ابراز داشت: پس از هماهنگی با قاضی و اعزام گشت‌های انتظامی به مخفیگاه این موادفروشان درحالی‌که متهم به همراه خواهر و همسرش در برابر مأموران مقاومت می‌کردند، حکم قضائی اجرا و متهمان به همراه ۱۲ گرم شیشه بسته‌بندی‌شده و لوازم فروش و مصرف دستگیر شدند.

حسنی بابیان اینکه خرده‌فروشان مواد مخدر در سطح شهرها و روستاها یکی از عوامل اصلی گرایش به اعتیاد نوجوانان و جوانان به شمار می‌روند و تأثیر مستقیمی برافزایش جرایمی مثل سرقت دارند، تصریح کرد: در ادامه این عملیات ضربتی باغی که محل حضور معتادان و اجتماع مجرمان بود نیز بررسی و صاحب سابقه‌دار آن به همراه مقداری مواد مخدر دستگیر شد.

وی افزود در این عملیات و با کمک متهمان، فروشنده اصلی مواد به این خانواده خورده فروش نیز به همراه شش گرم شیشه و مقداری هروئین در خیابان شناسایی و دستگیر شد.

راه اندازی سامانه نمایشگاه مجازی اموال مسروقه برای مالباختگان

فرمانده انتظامی سمنان از راه‌اندازی سامانه نما (نمایشگاه مجازی اموال مسروقه مکشوفه مجهول‌المالک) باهدف ارائه خدمات مضاعف به شهروندان به‌ویژه افراد مالباخته خبر داد و ابراز داشت: این‌یکی از مؤثرترین شیوه‌های کاربردی برای شناسایی سریع مالباختگان و استرداد اموال نمایش آن‌ها برای مالباختگان است.

حسنی در ادامه تصریح کرد: این سامانه تحت عنوان سامانه «نما» باهدف ارائه خدمات مضاعف به شهروندان به‌ویژه افراد مالباخته طراحی و راه‌اندازی شد.

وی افزود: از اموال کشف‌شده که مالکان آن‌ها شناسایی نشده است تصاویری تهیه و در این سامان بارگذاری می‌شود و مالباختگان می‌توانند با مراجعه به سایت police.ir از این سامانه دیدن و پس از شناسایی اموال، با مراجعه به مراکز توقیف کننده و ارائه شواهد، اموال خود را تحویل بگیرند.

پلمپ واحد عرضه لواشک غیر بهداشتی در مهدی شهر

فرمانده انتظامی استان از پلمپ یک واحد تولیدی با کشف بالغ بر ۹ تن محصولات غذایی فرآوری شده غیربهداشتی به ارزش دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در شهرستان مهدی شهر خبر داد و اضافه کرد: پس از بازدید صورت گرفته پلیس و مأموران اداره بهداشت از این کارگاه بالغ بر ۹تن محصولات فرآوری شده غذایی از جمله لواشک و ترشیجات کشف و این کارگاه با مجوز قانونی پلمپ شد.