هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 17 خرداد 1399
ساعت 19:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 تير 1398 ساعت 15:18
چهارشنبه 19 تير 1398 15:16 ساعت
2019-7-10 15:18:34
شناسه خبر : 323094
رئیس قوه قضائیه گفت: سلامت اداری در دستگاه قضایی اولویت مهم مورد توجه است که بایستی در دستور کار همه کارکنان این مجموعه قرار گیرد.
 رئیس قوه قضائیه گفت: سلامت اداری در دستگاه قضایی اولویت مهم مورد توجه است که بایستی در دستور کار همه کارکنان این مجموعه قرار گیرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، آیت الله رئیسی ظهر چهارشنبه در دیدار با مدیران و کارکنان دستگاه قضائی استان مرکزی در اراک اظهار داشت: در هر سازمانی باید اصل امر به معروف و نهی از منکر در دستور کار کارکنان قرار گیرد و در دستگاه قضائی نیز، سلامت قضائی و اداری و سلامت سازمانی نکته مورد تاکید است.
 
رئیس قوه قضائیه افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بر این مهم تاکید و عنوان کرده اند کسی که در جایگاه فساد زدایی قرار دارد، نباید خود منشأ و عامل فساد باشد.
 
وی بیان کرد: همچنین تاکید ویژه بر کار قضات و کسانی که در ارتباط کاری با قضات هستند می‌شود. اگر نگوییم سخت‌ترین کار قضاوت است باید بگوییم که از جمله کارهای سخت است. قضات و همکاران آنها باید کاملاً به امور کاری مربوطه دقت داشته باشند تا به واسطه کوتاهی و بی توجهی آنها، حقی از فردی ضایع نشود.
 
رئیس قوه قضائیه در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان کرد: در حوزه قضایی آمار مساله مهمی است، اما نباید تنها ملاک موجود باشد. شاخص کار ما تنها عدد و رقم نیست و نباید محور ما فقط ارائه آمار باشد. ممکن است زمانی یک قاضی در یک پرونده قضایی کاری را انجام دهد که به اندازه ده‌ها پرونده ارزش و اهمیت داشته باشد.
 
وی گفت: در ارتباط با مسایل رفاهی ویژه کارکنان معتقد هستیم تقویت مسکن یا مصرف با توجه به دو شرط رعایت شئونات دادگستری و عدالت در توزیع مهم است، زیرا نبود هریک آسیب زننده است.
 
رئیس قوه قضائیه افزود: گسترش منازل سازمانی در گذشته کاهش داشته است و بر این عقیده هستیم که باید بیشتر انجام شود. به خاطر کمبود امکانات نباید مقررات سازمان را زیر پا بگذاریم.
 
آیت الله رئیسی گفت: توجه به اصلاح آیین نامه گروه‌های شغلی جزء دستور کارهای دستگاه قضا است. شرایط بودجه‌ای شرایط خاصی است و باید با عزت، افتخار، از این شرایط عبور کنیم.
 
رییس قوه قضائیه گفت: با تمامی کمبودها و کاستی‌ها امروز وظیفه دستگاه قضائی اجرای حق، عدالت، افزایش اعتماد مردم به عملکرد و کارآمدی دستگاه قضایی و نظام است.
 
آیت الله رئیسی افزود: هیچ گونه نا امنی را نباید قبول کرد زیرا مردم در سایه اقدامات دستگاه قضایی و امنیتی باید احساس امنیت واقعی داشته باشند. این امر مهمی است که در استان و سایر خطه های میهن اسلامی باید ناامن کنندگان اجازه ناامنی پیدا نکنند.
 
رییس دستگاه قضا گفت: در دستگاه قضایی پرونده‌ها باید به موقع رسیدگی شود. رسیدگی سریع، دقیق، دور از هرگونه نفوذ، با صلابت سازمان‌های قوه قضاییه در راستای افزایش اعتماد سازی است.
 
آیت الله رئیسی گفت: بر اساس سفارش رهبر معظم انقلاب به تعامل، تعامل قوا را شرط موفقیت می‌دانیم و باید توجه کرد تعامل با حفظ استقلال اقتصادی برای پیشرفت کارها ضروری است.
 
رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: شرکت‌ها و کارخانجات استان که به نحوی با مشکل مواجه هستند حل مشکلات آنها باید با تعامل مجلس، دولت و دستگاه قضایی انجام شود.