هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 29 بهمن 1398
ساعت 14:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 26 خرداد 1398 ساعت 14:08
يكشنبه 26 خرداد 1398 14:01 ساعت
2019-6-16 14:08:52
شناسه خبر : 321054
مکمل های داروخانه ای در شکل های متفاوتی در اختیار مصرف کننده ها قرار داده می شود.

 شما می توانید مکمل های غذایی و مکمل های رژیمی را به شکل پودر، قرص، کپسول، نوشیدنی های متفاوت مشاهده کنید. از مکمل های غذایی و رژیمی عموماً برای کاهش وزن، افزایش وزن، جبران کمبودهای ویتامینه، کاهش فشار خون، درمان بیماری ها و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. اگر به هر دلیلی درگیر بیماری یا رژیم غذایی هستید و می خواهید سلامت از دست رفته خود را به دست آوردید و مانع از آسیب رسیدن به سلامت جسمی خود شوید به شما توصیه می کنیم از مکمل های داروخانه ای که در شکل ها و مصارف متفاوت در اختیار شما قرار داده می شود بهره بگیرید؛ زیرا مصرف مکمل ها سبب می شود مواد مغذی مورد نیاز بدن شما تأمین شود و شما کمبودهای که در بدنتان گاها سبب دچار شدن شما به یک بیماری سخت می شود را جبران کند. این را به یاد داشته باشید که مکمل ها باید بر اساس اصول استانداردی که دارند استفاده شوند و مصرف خود سرانه و بیش از حد نیاز آن ها سبب می شود سلامتی شما به خطر بیفتید و ضرر آن بیشتر از فوایدی است که در انتظارتان است. در ادامه سعی بر آن داریم تا پیرامون شناخت بهتر مکمل داروخانه ای و فواید استفاده از آن ها مطالبی را با شما به اشتراک بگذاریم پس با ما همراه باشید.

 

 

 

 انواع مکمل های داروخانه ای

مکمل های داروخانه ای را اگر بخواهیم در یک دسته بندی کلی جایگذاری کنیم می توانیم در این دسته بندی به مکمل های خاص، مکمل های گیاهی، مکمل های ورزشی و مکمل های ویتامینه و مواد معدنی اشاره داشته باشیم.

 

مکمل های خاص عموماً برای بیماری های مشخصی مثل دیابت، فشار خون و مواردی از این دست تجویز می شود و مصرف مکمل های خاصی که زیر نظر پزشک برای بیمار نوشته می شود سبب می شود روند بهبودی بیمار سریع تر صورت بگیرد.

 

مکمل های ویتامین یکی از محبوب ترین دسته بندی های مکمل های داروخانه ای به شمار می آید. در این دسته بندی شما می توانید به مولتی ویتامین ها، ویتامین D، کلسیم، ویتامینی سی، ویتامین B دسترسی داشته باشید که بدون داشتن هیچ بیماری مصرف آن برای شما تجویز می شود.

 

 مکمل های گیاهی را شما می توانید با استفاده از دم نوش های گیاهی به صورت یک نوشیدنی مفید مورد استفاده قرار دهید. به عنوان مثال می توانید از چای سبز، گیاه جینسنگ و بسیاری گیاهان دارویی دیگر در این راستا کمک بگیرید.

 

مکمل های ورزشی از مکمل های ورزشی شما می توانید برای کاهش وزن و افزایش وزن خود استفاده کنید و مدیریت متابولیسم بدن خود را در دست بگیرید. این مکمل ها گاها به شکل آمپول، پودر و قرص توسط ورزشکاران مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 مکمل های مواد معدنی در روند طی شدن درست پرسه رژیم های غذایی شما نیز بسیار مؤثر است. اگر به هر دلیلی مقادیر املاح معدنی و ویتامین های مورد نیاز شما با کاهش جدی روبرو شده است با استفاده از مکمل های داروخانه ای که برای این منظور در نظر گرفته شده است می توانید این کسری را جبران کنید.

 

 

 

مکمل داروخانه ای و معرفی مکمل های غذایی

مکمل های داروخانه ای در زیر مجموعه خود مکمل های بسیاری را جای داده اند و شما می توانید به عنوان اولین گزینه انتخابی مکمل های غذایی را مد نظر قرار دهید. همان طور که از نام این مکمل مشخص است شامل مواد غذایی است که شما در زنجیره غذایی آن را مشاهده می کنید. این مواد غذایی شامل کربوهیدرات‌ها، پروتئین ها، چربی ها، املاح معدنی و ویتامین ها  است و شما در رژیم های غذایی و رژیم های ورزشی خود می توانید از این دسته از مکمل ها برای تناسب اندام خود بهره بگیرید. بسته به نیاز و مصرف شما نوع آن تفاوت پیدا می کند زمانی که شما قصد لاغر شدن دارید و یا زمانی که هدف شما چاق شدن است مصرف هر کدام از این مکمل ها تفاوت پیدا می کند. مکمل های غذایی سبب می شود عملکرد متابولیسم بدن شما بهتر انجام شود و کمبودهای که با مواد غذایی قابلیت جبران آن برای شما فراهم نیست با استفاده از مکمل های غذایی فراهم شود. برخی از مکمل های ورزشی گاها حاوی یک ویتامین و یا یک ماده معدنی مشخص هستند که عوارضی را برای شما در پی ندارند و شما به راحتی می توانید از آن ها در طی رژیم های غذایی و ورزشی خود استفاده کنید. این را به یاد داشته باشید که مصرف مکمل غذایی باید زیر نظر پزشک و بر اساس نیاز بدن شما به آن ماده مغذی دنبال شود. شواهد بسیاری وجود دارد که در گذشته های بسیار دور نیز از عصاره های گیاهان به عنوان یک مکمل غذایی برای سلامت جسمی استفاده شده است امری که این روزها با شکل متفاوت تری به انجام می رسد.

 

 

 

 مکمل های داروخانه ای و استفاده از مکمل های طبیعی

مکمل های داروخانه ای هیچ آسیبی به شما وارد نمی کند بلکه به جرئت می توان گفت که مصرف این دسته از مکمل ها سبب می شود جنین در شکم مادر رشد بهتری داشته باشد و بدون نقص مادر زاد متولد شود. این مهم البته باید زیر نظر متخصص و بر اساس شرایط جسمی مادر در نظر گرفته شود تا سلامت مادر و نوزاد به خطر نیفتد؛ اما مصرف مکمل های طبیعی سبب می شود شما از پوکی استخوان در امان باشید زیرا مصرف ویتامین دی و کلسیم سبب استحکام توده استخوانی شکل بدن شما می شود. مقدار مصرف مکمل های غذایی و مکمل های رژیمی به روند زندگی افراد بستگی دارد و عادات غذایی منظم نقش به سزایی در نتیجه دهی بهتر مکمل های غذایی دارد. مصرف مکمل های غذایی برای افراد مسن به نسبت افراد جوان بیشتر است و افراد عادی نیاز است روزانه بر اساس یک روش روتین مصرف مکمل های داروخانه ای را به انجام برسانند. مصرف مکمل رژیمی و غذایی هیچ خطری را به همراه ندارند و تا کنون هیچ عارضه جانبی در پی نداشته است و مشاوره های تغذیه برای افرادی که درگیر رژیم های سخت هستند و قصد اضافه وزن و کاهش وزن خود را دارند بسیار به استفاده از مکمل های غذایی و رژیمی برای افراد توصیه می کنند.

 

 

 

 محبوب ترین مکمل های داروخانه ای

مکمل های داروخانه ای محبوب به دلیل جواب دهی سریع و بسیار خوب با استقبال بی نظیر روبرو بوده اند که به برخی از آن ها در ادامه اشاره ای خواهیم داشت.

کراتین مونوهیدارت یکی از محبوب ترین نوع مکمل های ورزشی است که بر عملکرد ورزشی زنان و مردان بسیار در هنگام ورزش های سخت اثر گذار است و به عنوان یک نیرو زای قوی که سرشار از مواد مغذی است بسیار با استقبال روبرو بوده است.

 

روغن ماهی یا امگا سه همان طور که می دانید این نوع از مکمل به جنگ با بیماری سرطان می رود و سبب می شود به طرز شگفت انگیزی پیری زود رس در شما به تعویق بیفتد. روغن ماهی برای بزرگسالان و کودکان به اندازه مشخص و تعین شده بر اساس شرایط سنی افراد توصیه می شود زیرا مانع از بروز آلزایمر در پیری می شود.

 

 مکمل پروتئینی وی سبب می شود آب رسانی به بدن ورزشکاران به خوبی صورت بگیرد. این مکمل به پروتئین آب پنیر نیز شهرت دارد و توصیه می شود در رژیم های غذایی ورزشی خود حتما ۲۵ الی ۵۰ گرم از این پروتئین مقوی را بگنجانید.

 

کافئین که به وفور در قهوه یافت می شود برای بهبود عملکرد در ورزش های سنگین توصیه می شود. این مکمل سبب بالا رفتن استقامت و افزایش تحمل فیزیکی بیشتر عضلات می شود و شما با کاهش درد عضلات با مصرف مداوم آن روبرو خواهید بود. البته به افرادی که از بیماری کم خوابی رنج می برد این نوع از مکمل توصیه نمی شود.

 

ملاتونین برای کسانی که دچار بی خوابی هستند معجزه می کند برای درمان بیماری های سرطان نیز از این نوع از مکمل بسیار استفاده می شود همچنین افراد می توانند برای درمان سردرد های میگرنی خود از این مکمل بهره بگیرند.

 

 آل کراتین یک چربی سوز قوی است که سبب می شود بیماری عروقی کرونری و نارسایی های قلبی در فرد کاهش پیدا کند و کسانی که تمایل دارند همراه با ورزش های روزانه خود شاهد کاهش وزن و افزایش استقامت بدن خود را باشند توصیه می شود از این مکمل استفاده کنند.

 

چای سبز نوعی از مکمل های گیاهی است که به صورت قرص و یا دم نوش قابل استفاده است و خاصیت بسیاری را از آن شما می کند و از بیماری دیابت نوع دو و آلزایمر شما را در امان نگاه می دارد.

 

 

 

امید است اطلاعات ارائه شده پیرامون مکمل های داروخانه ای و مکمل های غذایی و رژیمی شما را به جهت یک انتخاب مفید یاری رسانده باشد. به شما توصیه می کنیم با مراجعه به وب سایت ما مکمل های که در این راستا برای شما در نظر گرفته شده است را مشاهده کنید و ایده ال ترین انتخاب را از آن خود کنید.